kariera

Drzwi Otwarte Instytutu Matematycznego

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Instytutu Matematycznego UWr, które odbędą się w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w ramach Kampusowych Drzwi Otwartych.

Wspólny kampusowy początek o 10:00 w sali 25 w Instytucie Informatyki, w części wspólnej zachęcamy do wysłuchania wykładu prof. Newelskiego pt. Granice matematyki. U nas zaczynamy o 11:30 w audytorium im. Władysława Ślebodzińskiego.

Szczegółowy program

Inne wydarzenia na Wydziale Matematyki i Informatyki

Kurs wychowawców kolonijnych

Do 26 marca trwają zapisy na kurs wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii. Kurs jest odpłatny (dla studentów i pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki – 60 zł). Ukończenie kursu daje świadectwo rejestrowane w kuratorium. Egzamin praktyczny będzie miał formę gry miejskiej z okazji Jubileuszowego Roku Matematyki.

Aleksandra Kwiatkowska laureatką Konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej

Miło nam poinformować, że zatrudniona w naszym Instytucie dr Aleksandra Kwiatkowska została laureatką drugiej edycji Konkursu o nagrodę im. Edyty Szymańskiej, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Konkurs o nagrodę im. Edyty Szymańskiej jest konkursem na najlepszy wynik lub serię wyników naukowych z zakresu matematyki i informatyki teoretycznej, uzyskany przez kobietę związaną z polskim środowiskiem matematycznym. Konkurs adresowany jest do wszystkich kobiet nie posiadających jeszcze stopnia doktora habilitowanego, w tym do studentek i doktorantek.

Praca w laboratorium komputerowym IM

Instytut Matematyczny UWr zatrudni na umowę zlecenie jedną osobę do pracy w laboratorium komputerowym. Oferta kierowana jest głównie do studentów studiów magisterskich w IM UWr.

Oferujemy:
- umowę zlecenie na pół etatu najlepiej już od 1.03.2019 r.
- nabycie umiejętności praktycznego administrowania siecią komputerową

Oczekujemy:
- podstawowej znajomości systemu operacyjnego Linux i Windows
- umiejętności pracy zespołowej
- samodzielności i komunikatywności.

Podania wraz z CV prosimy składać w pokoju 402.

Spotkanie ws. specjalności nauczycielskiej i uprawnień nauczycielskich

Informujemy, że w piątek 22 lutego 2019 r. o godz. 14:15 w sali 601 odbędzie się spotkanie dla osób planujących realizowanie specjalności nauczycielskiej oraz dla osób planujących zdobycie uprawnień do nauczania matematyki bądź informatyki bez realizowania specjalności nauczycielskiej.

Zaznaczamy też, że ponieważ od przyszłego roku nastąpi zmiana standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, więc obecność na tym spotkaniu jest szczególnie ważna.

Spotkanie ws. zmian w programie studiów magisterskich

Informujemy, że we wtorek 26 lutego o godz. 13:00 w sali WS odbędzie się spotkanie z dyrekcją dla 2. i 3. roku studiów licencjackich w sprawie zmian w programie studiów magisterskich, które wejdą w życie 1 października 2019 r.

Przypominamy też, że zmiany w programie studiów licencjackich, które również wejdą w życie, nie dotyczą osób obecnie studiujących.

Szkoła dla studentów „Pierwsze horyzonty”

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję szkoły dla studentów Pierwsze Horyzonty (dawniej Baby Horizons), która odbędzie się w dniach 7-10 marca 2019 r. w Będlewie.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich, ale jak pokazało jej pierwsze i drugie wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.

Swój udział zapowiedzieli: prof. dr hab. Mikołaj Bojańczyk (UW), dr hab. Tomasz Cieślak (IMPAN), prof. dr hab. Krzysztof Krupiński (UWr), dr hab. Piotr Nowak (IMPAN), dr hab. Adam Skalski (IMPAN) i prof. dr hab. Jacek Wesołowski (PW).

Subskrybuj RSS - kariera