kariera

Wyniki rekrutacji

Kategorie: 

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna ogłosiła listy rankingowe oraz listy zakwalifikowanych na kierunki matematyka, ISIM i informatyka. Listy rankingowe można znaleźć poniżej:

natomiast informację o byciu na liście zakwalifikowanych kandydaci mogą znaleźć na swoich kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane powinny złożyć swoje dokumenty. Kandydat zakwalifikowany, który złożył w terminie wymagane dokumenty, staje się kandydatem przyjętym, jeśli liczba uzyskanych przez niego punktów rekrutacyjnych spowoduje umieszczenie go na liście rankingowej w ramach limitu przyjęć na dany kierunek studiów.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna będzie urzędować w dniach: 18-19 lipca (czwartek-piątek) oraz 22-23 lipca (poniedziałek-wtorek) w godz. 9:00-13:00 w Instytucie Matematycznym UWr, pl. Grunwaldzki 2, w salach 604, 605 oraz w pokoju 303.

W godzinach pracy Komisji można kontaktować się z nią telefonicznie pod nr. telefonu 71 375 74 94 oraz mailowo: ewa.lamch(at)uwr.edu.pl.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 1 września (kolacja) do 7 września 2024 r. (śniadanie).

Celem szkoły jest pokazanie studentom rozmaitej i aktualnie żywo rozwijającej się matematyki zanim wejdą w wąską specjalizację. Szkoła odbędzie się w systemie hybrydowym, zdalna transmisja umożliwia uczestnictwo zarówno wykładowcom, jak i studentom z zagranicy, dlatego  wykłady będą po angielsku.

Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej. Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online. Studenci, którzy uczestniczą w szkole będą mogli wygłosić referaty (po polsku) i serdecznie ich do tego namawiamy.

Więcej informacji na stronie szkoły.

Prestiżowa publikacja Mateusza Staniaka

Z przyjemnością informujemy, że nasz doktorant Mateusz Staniak, wspólnie ze współpracownikami z Northeastern University i University of Michigan, opublikował artykuł w Nature Protocols na temat nowego oprogramowania do statystycznej analizy bardzo dużych zbiorów danych ze spektrometrii masowej.

Nature Protocols (200pt MNiSW, IF=15) to jeden z tzw. Nature Journals, do których należą między innymi Nature czy Nature Communications. Zaproszenie do publikacji w Nature Protocols ilustruje duże uznanie i praktyczną wartość oprogramowania tworzonego w grupie prof. Vitek, przy znacznym udziale Mateusza.

Rekrutacja na studia matematyczne

Kategorie: 

Ruszyła rejestracja elektroniczna w ramach rekrutacji letniej na studia I i II stopnia na kierunku matematyka. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółowymi terminami i zasadami rekrutacji na studia licencjackie oraz na studia magisterskie. Samej rejestracji można dokonać w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jest na to czas do 11 lipca 2024 r. (I stopień) bądź do 13 września 2024 r. (II stopień).

Błażej Wróbel profesorem!

Z przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał dr. hab. inż. Błażejowi Wróblowi, pracownikowi Instytutu Matematycznego PAN i naszego Instytutu, tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie matematyka.

Obrona doktoratu mgr. Jakuba Gogoloka

Kategorie: 

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Gogoloka pt.

On model theory of fields with operators.

Obrona odbędzie się 13 czerwca 2024 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w sali WS w Instytucie Matematycznym UWr.

Rozprawa doktorska, streszczenie oraz recenzje rozprawy dostępne są tutaj.

Gala 57. edycji Konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki

Zapraszamy na galę 57. edycji Konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki, która rozpocznie się w piątek 19 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 w sali WS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła nasza absolwentka (a obecnie doktorantka) Tamara Frączek, a wyróżnieni zostali nasz absolwent Michał Dąbrowski oraz nasza studentka Martyna Wereta.

Program Gali:
1) Omówienie wyników konkursu przez Przewodniczącą Jury prof. Małgorzatę Bogdan.
2) Wystąpienie głównego sponsora konkursu: Allianz.
3) Referaty nagrodzonych osób: Tamara Frączek (Uniwersytet Wrocławski), Kinga Sztonyk (Politechnika Wocławska), Michał Makowski (Uniwersytet Warszawski).
4) Prezentacja plakatów wyróżnionych prac.
5) Przerwa kawowa.

Wyniki Konkursu

Strony

Subskrybuj RSS - kariera