kariera

Nagroda IM PAN dla prof. Dariusza Buraczewskiego

Z przyjemnością informujemy, że prof. Dariusz Buraczewski otrzymał otrzymał prestiżową Nagrodę Instytutu Matematycznego PAN za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie matematyki.

Nagroda została przyznana za monografię i cykl ważnych prac dotyczący własności stochastycznych równań różnicowych oraz ich zastosowań do losowych produktów macierzy i spacerów losowych w losowym środowisku.

Sukcesy w konkursie NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło właśnie wyniki 16. edycji swoich konkursów. Miło nam poinformować, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania w ramach konkursu OPUS są trzy kierowane przez uczonych z naszego Instytutu: prof. dr. hab. Krzysztofa Dębickiego, dr. hab. Piotra Kowalskiego i dr. inż. Błażeja Wróbla.

Dr Grzegorz Świderski laureatem stypendium START

Z przyjemnościa informujemy, że nasz pracownik dr Grzegorz Świderski (obecnie urlopowany, na stanowisku w IM PAN) otrzymał stypendium START Fundacji Nauki Polskiej.

Stypendium START to roczne stypendium dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej posiadających udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań.

Konkurs na stypendium w projekcie naukowym

W ramach projektu „Stochastyczne modele bazujące na transformacie gładzącej”, kierowanego przez prof. Dariusza Buraczewskiego, ogłoszony został konkurs na stanowisko badawcze na okres 9 miesięcy.

Stypendium przewidziane jest dla studenta matematyki studiów drugiego stopnia, doktoranta lub osoby, która podejmie studia magisterskie od października 2019. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu prof. Dariuszem Buraczewskim (dbura@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

Data Science – nowy kierunek studiów magisterskich

Informujemy, że na naszym Wydziale otworzony został nowy kierunek studiów magisterskich – Data Science. Jest to kierunek interdyscyplinarny, na którym zajęcia prowadzić będą zarówno pracownicy Instytutu Matematycznego, specjaliści od analizy danych, statystyki i rachunku prawdopodobieństwa jak i pracownicy Instytutu Informatyki, specjaliści od baz danych i inteligencji obliczeniowej. Językiem wykładowym jest język angielski.

Limit miejsc to 10 dla studentów polskich i 5 dla zagranicznych.

Strona kierunku

Konkurs na zatrudnienie w Instytucie Matematycznym

Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego ogłasza otwarty konkurs na dziewięć stanowisk adiunkta, asystenta lub wykładowcy (zatrudnienie na czas określony maksymalnie na dwa lata lub czas nieokreślony) w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Zatrudnienie nastąpi od 1 października 2019 roku.

Termin składania dokumentów: 30.04.2019.

Sukces w konkursie mBanku

Wczoraj w Warszawie ogłoszono wyniki kolejnej edycji konkursu mBanku „Krok w Przyszłość”.

Miło nam powiadomić, że w finałowej szóstce było troje (!) naszych absolwentów: Szymon Cygan (prom. G. Karch), Agnieszka Dydacka (prom. W. Młotkowski) oraz Katarzyna Siejek (prom. J. Świątkowski).

Wyróżnienie (i nagrodę 10 tys. zł) zdobyła Katarzyna Siejek, absolwentka specjalności nauczycielskiej, za pracę Klasyfikacja parkietaży izohedralnych o niesymetrycznych płytkach, przygotowaną pod kierunkiem prof. Jacka Świątkowskiego. Praca ta została przez Jury konkursu uznana za jedną z najpiękniejszych prac, jakie pojawiły się w dotychczasowych edycjach konkursu.

Gratulujemy!

Drzwi Otwarte Instytutu Matematycznego

Zapraszamy na Drzwi Otwarte Instytutu Matematycznego UWr, które odbędą się w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w ramach Kampusowych Drzwi Otwartych.

Wspólny kampusowy początek o 10:00 w sali 25 w Instytucie Informatyki, w części wspólnej zachęcamy do wysłuchania wykładu prof. Newelskiego pt. Granice matematyki. U nas zaczynamy o 11:30 w audytorium im. Władysława Ślebodzińskiego.

Szczegółowy program

Inne wydarzenia na Wydziale Matematyki i Informatyki

Kurs wychowawców kolonijnych

Do 4 kwietnia trwają (przedłużone) zapisy na kurs wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii. Kurs jest odpłatny (dla studentów i pracowników Wydziału Matematyki i Informatyki – 60 zł). Ukończenie kursu daje świadectwo rejestrowane w kuratorium. Egzamin praktyczny będzie miał formę gry miejskiej z okazji Jubileuszowego Roku Matematyki.

Subskrybuj RSS - kariera