Finał ogólnopolski Meczów Matematycznych dla SP

W sobotę 27 maja o godz. 10:00 w sali WS odbędzie się finał ogólnopolski Meczów Matematycznych dla Szkół Podstawowych pomiędzy Gdańską Autonomiczna Szkołą Podstawową i SP 3 Wrocław. Zawody są otwarte dla publiczności.

Spotkanie KNMT - wykład prof. Jacka Świątkowskiego pt. "O bryłach i parkietażach platońskich w geometriach: euklidesowej, sferycznej i nieeuklidesowej"

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków zaprasza w piątek 21 kwietnia o godz. 16:15 do sali 711 na wykład prof. Jacka Świątkowskiego pt.

O bryłach i parkietażach platońskich w geometriach: euklidesowej, sferycznej i nieeuklidesowej.

Wykład będzie wędrówką poprzez geometrie euklidesowe i nieeuklidesowe oraz wymiary 2, 3, 4 i więcej, dla której kanwą będzie śledzenie regularnych (platońskich) obiektów występujących w tych geometriach.

Galeria ŁĄCZNIK - wernisaż wystawy plakatów probabilistycznych

Galeria ŁĄCZNIK zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej wybór prac zgłoszonych do konkursu na plakat promujący „LI Konkurs na Najlepszą
Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki w roku 2017”.

Konkurs miał charakter zamknięty. Skierowany był do studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu, Wydziału Architektury Wnętrz
i Wzornictwa ASP we Wrocławiu oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.