Wydarzenia

Spotkanie KNMT - wykład prof. Jacka Świątkowskiego pt. "O bryłach i parkietażach platońskich w geometriach: euklidesowej, sferycznej i nieeuklidesowej"

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków zaprasza w piątek 21 kwietnia o godz. 16:15 do sali 711 na wykład prof. Jacka Świątkowskiego pt.

O bryłach i parkietażach platońskich w geometriach: euklidesowej, sferycznej i nieeuklidesowej.

Wykład będzie wędrówką poprzez geometrie euklidesowe i nieeuklidesowe oraz wymiary 2, 3, 4 i więcej, dla której kanwą będzie śledzenie regularnych (platońskich) obiektów występujących w tych geometriach.

Galeria ŁĄCZNIK - wernisaż wystawy plakatów probabilistycznych

Galeria ŁĄCZNIK zaprasza na wernisaż wystawy prezentującej wybór prac zgłoszonych do konkursu na plakat promujący „LI Konkurs na Najlepszą
Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki w roku 2017”.

Konkurs miał charakter zamknięty. Skierowany był do studentów Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów ASP we Wrocławiu, Wydziału Architektury Wnętrz
i Wzornictwa ASP we Wrocławiu oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

Roman Urban, "Historia lingwistyki matematycznej", Jan Chorowski, "Jak nauczyć komputer języka" - wykłady w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych

W sobotę 8 kwietnia o godzinie 14:30 w sali HS dr hab. Roman Urban (IM UWr) wygłosi wykład

Historia lingwistyki matematycznej.

Po jego zakończeniu dr Jan Chorowski (II UWr) wygłosi wykład

Jak nauczyć komputer języka.

Po wykładach odbędzie się ogłoszenie wyników XV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

Prof. Zbigniew Marciniak, "Cienie matematyczne" - wykład w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych

W niedzielę 26 marca o godz. 13:00 w sali HS wykład w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych pt.

Cienie matematyczne

wygłosi prof. Zbigniew Marciniak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Będzie to wykład popularnonaukowy dla bardzo szerokiej publiczności - geometria rzutowa dla słuchaczy w wieku od 7 do 77 lat. Zapraszamy do podglądnięcia mistrza, jak to robi.

XXVII Zimowa Szkoła Matematyki

W dniach 6-10 marca w Kowarach odbędzie się XXVII Zimowa Szkoła Matematyki, prowadzone przez pracowników i studentów naszego Instytutu.