Wydarzenia

Spotkanie KNMT - wykład Oskara Słowika pt. „Metody supersymetryczne w teorii macierzy losowych”

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Koła Naukowego Matematyków Teoretyków UWr, we wtorek 23 stycznia 2018, o godzinie 16:15 w sali 601. Oskar Słowik wygłosi wykład pt.

Metody supersymetryczne w teorii macierzy losowych.

Streszczenie:

Prezentacja studencka z Inżynierii finansowej pt. „Delta i gamma hedging”

W środę 22 listopada o godz. 14:00 studenci Inżynierii finansowej 1 zapraszają do sali 601 na prezentację pt.

Delta i gamma hedging.

Tematem prezentacji jest delta i gamma hedging, czyli jak praktycznie dobrać portfel instrumentów, by był on wolny od ryzyka. Rozważania dotyczą znalezienia najlepszej strategii zabezpieczającej portfel. Studenci opowiedzą, jak znaleźć to najlepsze rozwiązanie i pokażą, jak to rozwiązanie sprawdziło się w rzeczywistości, analizując historyczne dane rynkowe.