studenci

Ankiety ewaluacyjne

Ogłoszenie Dyrekcji:

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem studiów obowiązkiem każdego studenta jest wypełnianie ankiet ewaluacyjnych dotyczących zajęć dydaktycznych. Ankiety można wypełniać w systemie USOS do 25 lutego. Ankiety są anonimowe, a ich wyniki będą udostępniane pracownikom dopiero po zakończonej sesji poprawkowej.

Konkurs COMAP MCM 2020

Zapraszamy studentów studiów licencjackich do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Consortium for Mathematics and Its Application w modelowaniu matematycznym The Mathematical Contest in Modeling. To już kolejna edycja, podczas której drużyny studentów zmierzą się z zamodelowaniem problemu opartego o dostarczone dane. Wszelkie materiały zapewnione przez organizatorów będą pochodzić z realnych ośrodków badawczych, a więc stworzy to niesamowitą okazję do użycia teorii w praktyce. Ponadto można wygrać atrakcyjne nagrody pieniężne.

Konkurs jest drużynowy i płatny. Drużyna musi liczyć do trzech studentów (Team Members) oraz jednego opiekuna grupy (Team Advisor) – może nim zostać pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, student albo członek Teamu. Koszt rejestracji wynosi 100 dolarów od drużyny (możliwe dofinansowanie – prosimy o kontakt pod adresem kkrystecki@math.uni.wroc.pl).

Zamknięcie rejestracji: 13.02.2020 r. godzina 15:00 EST (czyli 21:00 w Polsce)

Godziny rektorskie 22 stycznia

JM Rektor UWr ogłosił godziny rektorskie wolne od zajęć dydaktycznych w dniu 22 stycznia 2020 r. od godziny 9:30 do godziny 12:00, w związku z prezentacją planów Uniwersytetu Wrocławskiego związanych z otrzymaniem statusu uczelni badawczej w ramach konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Rekrutacja śródroczna na studia matematyczne

Ruszyła rejestracja elektroniczna w ramach rekrutacji zimowej na studia I i II stopnia na kierunku matematyka. Zachęcamy do zapoznania się za szczegółowymi terminami i zasadami rekrutacji na studia licencjackie oraz na studia magisterskie. Samej rejestracji można dokonać w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Jest na to czas do 31 stycznia 2020 r. (I stopień) bądź do 7 lutego 2020 r. (II stopień).

Wernisaż wystawy Małgorzaty Gwiazdonik-Müller „Wyszywanki dla wychowanki” w galerii Łącznik

Zapraszamy w środę 15 stycznia 2020 r. o godz. 18:00 do galerii Łącznik na wernisaż wystawy Małgorzaty Gwiazdonik-Müller Wyszywanki dla wychowanki.

Opis wystawy:

Wyszywanki dla wychowanki to projekt artystyczny Małgorzaty Gwiazdonik-Müller, w którym artystka łączy tradycję ze współczesną estetyką obrazu fotograficznego. Wyszywając płótna snuje nitką własną, nie-codzienną opowieść o kobietach...

W eksponowanych pracach odwołuje się do tradycyjnych makatek pełniących rolę edukacyjną, wyznaczających kierunek życia małżeńskiego i rodzinnego, odnajdując w nich ukryte znaczenia. Autorka Wyszywanek obnaża ich pierwotny przekaz wskazując na metody wychowawcze kształtujące sposób zachowania oraz określające role kobiece jako zakamuflowaną przemoc. Posługuje się ironicznym poczuciem humoru dotykając ważnych obszarów naszego życia. Wyzwala refleksję na temat procesu wychowania, kształtowania człowieka, które zaczyna się w domu. Nie skupia się jednak tylko na zaciszu domowym, wskazuje na przemoc symboliczną obecną w sposobie prezentacji utopijnego kobiecego ciała szczególnie w reklamie, mającego wpływ na sposób postrzegania własnej cielesności oraz wynikającej z niego braku akceptacji. Problematyka poruszona przez Małgorzatę Gwiazdonik-Müller skłania do dyskusji nad metodami wychowawczymi i ich wpływem, nie tylko na tzw. „słabą płeć”, ale pozwala odczytywać wypowiedź artystki w szerszym kontekście społecznym.

dr Ewa Martyniszyn – kuratorka wystawy

Czwarta część szkoły „Pierwsze Horyzonty”

Zapraszamy studentów na czwartą część szkoły „Pierwsze Horyzonty”.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazały jej pierwsze wydania, bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich studentów matematyki, niezależnie od tego, na którym roku są. Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli kursy  analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych,  rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych, analizy funkcjonalnej.

Celem szkoły, podobnie jak Horyzontów, jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili: prof. dr hab. Dariusz Buraczewski, dr Maciej Dołęga, dr hab. Anna Zatorska-Goldstein, prof. dr hab. Piotr Hajac, prof. dr hab. Piotr Koszmider, prof. dr hab. Ludomir Newelski, prof. dr hab. Piotr Śniady, dr hab. Błażej Wróbel. Oczekujemy, że każdy z nich spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy. Oznacza to nacisk na popularyzację, a niekoniecznie prezentację najnowszych, czy najważniejszych osiągnięć speakera.

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową konferencji. Zamknięcie rejestracji na szkołę nastąpi 27 lutego 2020 r.

Zmarła Ewa Żmuda

Ze smutkiem informujemy, że 28 grudnia 2019 r. zmarła Pani Ewa Żmuda – wieloletni pracownik administracyjny Instytutu Matematycznego UWr.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 4 stycznia 2020 o godz 14:00 na Cmentarzu Grabiszyńskim.

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki Wydziałowej

Zmiana godzin otwarcia Biblioteki Wydziałowej w okresie świątecznym:

23.12 (poniedziałek) – czynna w godz. 9-13
24.12 – 26.12 (wtorek – czwartek) - nieczynna