studenci

Konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Informujemy, że w konkursie na najlepszą pracę dyplomową, organizowanym na naszym Wydziale we współpracy z Santander Bank Polska SA, zostało zgłoszonych:
– w kategorii praca licencjacka z matematyki: 9 prac,
– w kategorii praca magisterska z matematyki: 6 prac.

Zgodnie z regulaminem prace zostały przekazane właściwym komisjom konkursowym do oceny. Trwa ustalanie z przedstawicielami Banku terminu Finału.

Przypominamy, że pula nagród w każdej kategorii wynosi 3000 zł.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej

Firma BNY Mellon (Poland) Sp. z o.o. wraz z Politechniką Wrocławską organizują inauguracyjną edycję Konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej dla tegorocznych oraz zeszłorocznych absolwentów. Nagrody dla zwycięzców to odpowiednio: 15000 zł, 10000 zł i 5000 zł.

Prace złożone w konkursie powinny odnosić się do dowolnej dziedziny matematyki stosowanej i używać matematycznych narzędzi do rozwiązania problemów związanych z matematyką finansową. Prace należy składać w języku angielskim lub w polskim (z dołączonym tłumaczeniem angielskim). Termin składania prac: 30 września 2018.

Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej konkursu.

Zapraszamy na seminarium wydziałowe

Dziekan Wydziału serdecznie zaprasza pracowników oraz studentów na kolejne seminarium wydziałowe, które odbędzie się  w czwartek 27 września o godz. 12:15 (wyjątkowo w sali WS w Instytucie Matematycznym). Prelegentem będzie prof. Roger Cooke (TU Delft), wybitny specjalista w zakresie matematycznego modelowania ryzyka i niepewności, który wygłosi skierowany do szerokiej publiczności wykład pt.

The Confidence Trap: dysfunctional dialogues about climate

Przed wykładem, o godz. 11:45, Dziekan tradycyjnie zaprasza na kawę i ciastka.

O godzinie 13:15 odbędzie się kolejny odczyt prof. Rogera Cooke'a pt.

Abstract Vine Regression applied to the effects of breastfeeding duration on IQ.

Zrób krok w przyszłość! – III edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2018 roku.  Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha. W poprzedniej edycji konkursu laureatką została Agnieszka Hejna z naszego Instytutu.

Nabór prac trwa od 30 czerwca do 31 października 2018 r.

Duża międzynarodowa konferencja w Instytucie

W dniach 17-20 września 2018 roku odbywać się będzie we Wrocławiu Joint meeting of the Italian Mathematical Union, the Italian Society of Industrial and Applied Mathematics and the Polish Mathematical Society (UMI-SIMAI-PTM). Konferencję organizują trzy wymienione w tytule stowarzyszenia we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim i Politechniką Wrocławską.

Obrady toczyć się będą na kampusach obydwu uczelni. Wygłoszonych zostanie 12 wykładów plenarnych (w sali wykładowej w budynku D-20 PWr), oraz wiele innych wykładów w 44 sesjach tematycznych w budynkach Kampusu Grunwaldzkiego UWr.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest na stronie konferencji.

Subskrybuj RSS - studenci