studenci

Zrób krok w przyszłość! – IV edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Fundacja mBanku ogłosiła IV edycję konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki. Prace można składać do 31 października 2019 r

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2019 roku. Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha. Nasi studenci odnoszą duże sukcesy w tym konkursie – w poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymała Katarzyna Siejek, a dwa lata temu laureatką była Agnieszka Hejna.

Konkurs na najlepsze prace dyplomowe

Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Santander Bank Polska organizują kolejną edycję konkursu na najlepsze prace dyplomowe. Zapraszamy do udziału wszystkich naszych studentów, których prace otrzymały (lub otrzymają) ocenę bardzo dobrą.

Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach:

• na najlepszą pracę licencjacką (lub inżynierską) z informatyki,
  • na najlepszą pracę licencjacką z matematyki,
  • na najlepszą pracę magisterską z informatyki,
  • na najlepszą pracę magisterską z matematyki.

W każdym z nich pula nagród wynosi 3000 zł. Bieżąca edycja dotyczy prac obronionych w okresie od 16.09.2018 do 15.09.2019, rozpocznie się 16.09.2019 i zakończy Finałem Konkursu, który odbędzie się w październiku (dokładna data zostanie podana przed 15 września).

Zmarł Franciszek Ferdek

Z przykrością informujemy, że 16 lipca zmarł w wieku 89 lat Franciszek Ferdek, emerytowany nauczyciel matematyki i edukator nauczycieli, zasłużony dla wrocławskiego środowiska matematycznego, były pracownik naszego Instytutu.

Czas pracy zawodowej w równej mierze poświęcił kształceniu młodzieży i nauczycieli. W latach 1954-61 pracował w IX, XI i I LO we Wrocławiu, 1962-65 w Okręgowym Ośrodku Metodycznym, 1966-67 w Studium Nauczycielskim, 1968-76 był pracownikiem Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego; 1964-66 prowadził klasę matematyczną z nauką programowania w I LO we Wrocławiu, 1968-76 – autorskie klasy matematyczne w III LO we Wrocławiu (wspólnie ze Stanisławem Fudalim); współautor programu i organizator pierwszej matematycznej klasy „uniwersyteckiej” oraz na początku lat 80. ub.w. pierwszej pracowni komputerowej w III LO; 1969-78 członek Okręgowego Komitetu Olimpiady Matematycznej, wychowawca laureatów i finalistów Olimpiady Matematycznej; autor wielu artykułów o nauczaniu matematyki.
W latach 1980-81 współzałożyciel NSZZ „Solidarność” w województwie wrocławskim oraz założyciel podziemnego pisma „Wolny Głos Nauczycielski”.

Rekrutacja na matematykę zakończona

Rekrutacja lipcowa na studia licencjackie z matematyki zakończona!

Przyjęliśmy 200 kandydatów, wypełniając tym samym limit miejsc. Oznacza to, że nie będzie drugiej tury rekrutacji.

Wszystkim przyjętym gratulujemy!

Stypendium dla doktoranta

W ramach projektu „Działania grup i teoria modeli”, kierowanego przez dr. hab. Piotra Kowalskiego, ogłoszony został konkurs na stypendium dla doktoranta (3000 zł miesięcznie przez 36 miesięcy). Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu dr. hab. Piotrem Kowalskim (pkowa@math.uni.wroc.pl).

Szczegóły konkursu

Praca w laboratorium komputerowym IM

Instytut Matematyczny UWr zatrudni na umowę zlecenie dwie osoby do pracy w laboratorium komputerowym. Oferta kierowana jest głównie do studentów studiów matematycznych (licencjackich bądź magisterskich) w IM UWr.

Oferujemy:
– umowę zlecenie na pół etatu od 1.10.2019 r.,
– nabycie umiejętności praktycznego administrowania siecią komputerową.

Oczekujemy:
– podstawowej znajomości systemu operacyjnego Linux i Windows,
– umiejętności pracy zespołowej,
– samodzielności i komunikatywności.

Podania wraz z CV prosimy składać w pokoju 402.

Ankieta uniwersytecka

Uniwersytet Wrocławski zachęca studentów kończących studia (pierwszego stopnia bądź drugiego stopnia) do wypełnienia ankiety, oceniającej jakość oferty Uniwersytetu.

Opinię będzie można wyrazić od 14 czerwca do 30 czerwca 2019 r., a ankietę można znaleźć na studenckich skrzynkach mailowych w domenie uwr.edu.pl.

Subskrybuj RSS - studenci