Matematyka na A+

Miło nam poinformować, że – po uwzględnieniu odwołania – w ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dyscyplina matematyka na UWr otrzymała najwyższą kategorię A+.
Miło nam poinformować, że – po uwzględnieniu odwołania – w ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dyscyplina matematyka na UWr otrzymała najwyższą kategorię A+.
W najbliższy piątek 25 listopada 2022 odbędzie się Finał Konkursu na najlepszą pracę dyplomową, w trakcie którego finaliści (w kategorii najlepsza praca licencjacka) zaprezentują swoje prace, a jury wybierze najlepszą z nich. Prezentację będzie miała również Pani Patrycja Hęćka – laureatka konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki.
Harmonogram finału (sala 25, Instytut Informatyki UWr, będzie także transmisja na kanale YT):
10:00 – rozpoczęcie Finału
10:20 – prezentacje najlepszych prac licencjackich i inżynierskich z informatyki
11:30 – prezentacje najlepszych prac licencjackich z matematyki
12:40 – przerwa (obrady jury)
13:10 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (prace licencjackie)
13:20 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (prace magisterskie z informatyki)
13:25 – prezentacja najlepszej pracy magisterskiej z informatyki
13:40 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (prace magisterskie z matematyki)
13:45 – prezentacja najlepszej pracy magisterskiej z matematyki
14:00 – zakończenie
Serdecznie zapraszamy do udziału w Finale. Wśród publiczności rozlosujemy bluzy UWr – będzie potrzebny dostęp do konta Office365 UWr.
Współorganizatorem i fundatorem nagród jest Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce.
Znamy wyniki konkursu na najlepsze prace dyplomowe z matematyki, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce.
W kategorii prac magisterskich przyznano dwie równorzędne nagrody pierwsze:
oraz nagrodę drugą
W ramach finału konkursu, który odbył się 25 listopada 2022 r. wyłoniono zwycięzców w konkursie na najlepszą pracę licencjacką z matematyki. Przyznano trzy nagrody:
oraz wyróżnienie dla
Nagrodę publiczności otrzymała Daria Perkowska za pracę * operation, napisaną pod opieką dr. hab. Piotra Borodulina-Nadziei.
Pozostałe prace zakwalifikowane do finału tego konkursu to:
Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich promotorom serdecznie gratulujemy.
Nasz doktorant mgr Daniel Danielski został laureatem Studenckiego Programu Stypendialnego w ramach konkursu organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Otrzymał on Stypendium im. Hugona Steinhausa (w zakresie nauk matematycznych).
Miło nam poinformować, że nasz doktorant Mateusz Staniak otrzymał dodatkowe stypendium dla uczestników Szkoły Doktorskiej w ramach programu STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich.
Mateusz Staniak przygotowuje doktorat w systemie cotutelle pod opieką prof. Małgorzaty Bogdan i prof. Tomasza Burzykowskiego z Uniwersytetu Hasselt w Belgii.
Znane są już wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tym razem po raz pierwszy ewaluacja odbywała się w obrębie dyscyplin, a nie wydziałów.
Miło nam poinformować, że matematyka na UWr otrzymała bardzo dobrą kategorię A. Gratulujemy też naszym sąsiadom zza łącznika – informatyka otrzymała najwyższą kategorię A+.
Z przyjemnością informujemy, że dr Agnieszka Hejna z naszego Instytutu otrzymała wyróżnienie w tegorocznej edycji Międzynarodowej Nagrody im. Stefana Banacha. Nagrodzona została jej rozprawa doktorska Harmonic analysis and Hardy spaces in the rational Dunkl setting, której promotorem był prof. Jacek Dziubański.
Ogłoszono listę stypendiów Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasi pracownicy: Agnieszka Hejna, Michał Marcinkowski i Grzegorz Świderski zdominowali kategorię matematyka, zdobywając trzy z pięciu przyznanych stypendiów.
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 22 i SONATA 17. Miło nam poinformować, że jednym z projektów zakwalifikowanych do finansowania w konkursie OPUS jest projekt Arytmetyka i geometria ciał z operatorami, kierowany przez prof. Piotra Kowalskiego z naszego Instytutu.
Narodowe Centrum Nauki opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis. Z przyjemnością informujemy, że wśród projektów zakwalifikowanych do finansowania znalazł się projekt prof. Małgorzaty Bogdan z naszego Instytutu pt. Wybór atrybutów i regularyzacja modelu dla reprezentacji k-merowych sekwencji biologicznych.
Celem konkursu Preludium Bis jest wsparcie kształcenia doktorantek i doktorantów oraz finansowanie projektów badawczych realizowanych przez nich w ramach przygotowywanych rozpraw doktorskich. Konkurs wspiera także międzynarodową mobilność doktorantek i doktorantów, którzy zobowiązani są do odbycia zagranicznego stażu badawczego. Otrzymane środki nagrodzone osoby mogą przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.