Konkurs charytatywny Wings for Maths

Fundacja Matematyków Wrocławskich zaprasza w sobotę 22 czerwca do udziału w charytatywnym konkursie matematycznym Wings for Maths.

Wings for Maths (Skrzydła dla Matematyki) to charytatywny konkurs matematyczny rozgrywany po raz pierwszy w 2024 roku i wzorowany na biegu charytatywnym Wings for Life. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego. W tym roku cały dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie przelotu reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną w Brazylii (dotacja MEN pokryła koszty zaledwie 2 z 10 potrzebnych biletów).

Konkurs rozpocznie się o 10:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy. Wpisowe – 50 zł od drużyny.

Szczegóły konkursu

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałyby wesprzeć drobną wpłatą wyjazd olimpijczyków, mogą wpłacić darowiznę tytułem "cegiełka na Olimpiadę" na konto Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław): PeKaO 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002.

Obrona doktoratu mgr. Jakuba Gogoloka

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Jakuba Gogoloka pt.

On model theory of fields with operators.

Obrona odbędzie się 13 czerwca 2024 r. (czwartek) o godzinie 17:30 w sali WS w Instytucie Matematycznym UWr.

Rozprawa doktorska, streszczenie oraz recenzje rozprawy dostępne są tutaj.

Gala 57. edycji Konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki

Zapraszamy na galę 57. edycji Konkursu PTM na najlepszą pracę studencką z teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki, która rozpocznie się w piątek 19 kwietnia 2023 r. o godz. 16:00 w sali WS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

W tym roku pierwszą nagrodę zdobyła nasza absolwentka (a obecnie doktorantka) Tamara Frączek, a wyróżnieni zostali nasz absolwent Michał Dąbrowski oraz nasza studentka Martyna Wereta.

Program Gali:
1) Omówienie wyników konkursu przez Przewodniczącą Jury prof. Małgorzatę Bogdan.
2) Wystąpienie głównego sponsora konkursu: Allianz.
3) Referaty nagrodzonych osób: Tamara Frączek (Uniwersytet Wrocławski), Kinga Sztonyk (Politechnika Wocławska), Michał Makowski (Uniwersytet Warszawski).
4) Prezentacja plakatów wyróżnionych prac.
5) Przerwa kawowa.

Wyniki Konkursu

Obrona pracy doktorskiej mgr. Karola Dudy

Zapraszamy na publiczną obronę rozprawy doktorskiej mgr. Karola Dudy pt.

Dynamika i obliczalność w geometrycznej teorii grup.

Obrona odbędzie się 30 listopada 2023 r. (czwartek) o godzinie 14:15 w sali WS w Instytucie Matematycznym UWr.

Rozprawa doktorska, streszczenie oraz recenzje rozprawy dostępne są tutaj.