studenci

Wyniki ewaluacji dyscyplin naukowych

Znane są już wyniki ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021, przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Tym razem po raz pierwszy ewaluacja odbywała się w obrębie dyscyplin, a nie wydziałów.

Miło nam poinformować, że matematyka na UWr otrzymała bardzo dobrą kategorię A. Gratulujemy też naszym sąsiadom zza łącznika – informatyka otrzymała najwyższą kategorię A+.

LVI Konkurs Na Najlepszą Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłasza LVI edycję Konkursu Na Najlepszą Pracę Studencką z Teorii Prawdopodobieństwa i Zastosowań Matematyki. Konkurs organizowany jest przez Oddział Wrocławski PTM w celu propagowania wśród studentów problematyki teorii prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki oraz promocji młodych matematyków uzyskujących oryginalne wyniki teoretyczne czy też rezultaty znajdujące zastosowania w innych dziedzinach nauki lub gospodarce.

Prace na LVI Konkurs można składać do 30 września 2022 r. elektronicznie na adres: konkurs2022[at]math.uni.wroc.pl

Prace zgłaszane na Konkurs są oceniane przez jury Konkursu zgodnie z regulaminem Konkursu. Przewodniczącą jury tej edycji Konkursu jest prof. dr hab. Małgorzata Bogdan.

Zrób krok w przyszłość! – VII edycja konkursu mFundacji na studencką pracę z matematyki

Trwa nabór prac do VII edycji konkursu „Krok w przyszłość” na najlepszą pracę studencką z matematyki, organizowanego przez Fundację mBanku. Prace można składać do 31 października 2022 r.

Do konkursu można zgłosić pracę naukową, licencjacką lub magisterską o tematyce matematycznej, przyjętą do druku lub wypromowaną w 2022 roku. Praca konkursowa powinna proponować nowatorskie, oryginalne rozwiązania, wskazujące nowe kierunki bądź nowe metody badawcze. Laureat konkursu otrzyma 20 tys. zł oraz statuetkę STEFCIO, symbolizującą postać wybitnego polskiego matematyka, Stefana Banacha, przyznane będą też trzy wyróżnienia po 10 tys. zł. Nasi studenci odnoszą duże sukcesy w tym konkursie – w poprzedniej edycji konkursu wyróżnienie otrzymał Wojciech Fica, wcześniej laureatką była Agnieszka Hejna, a wyróżnienia otrzymali Katarzyna Siejek, Daniel Danielski i Maciej Kucharski.

Strona konkursu

Rekrutacja zakończona

Rekrutacja letnia na studia I stopnia na kierunku matematyka zakończona. Przyjęliśmy 201 kandydatów, w tym czterech cudzoziemców. Wszystkim naszym przyszłym studentom serdecznie gratulujemy.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 28 sierpnia do 3 września 2022 r. i będzie transmitowana na platformie Zoom.

Celem wydarzenia jest przygotowanie kolejnego pokolenia matematyków do odkrywania nieznanego poprzez przedstawienie im w przystępny sposób różnorodnych dziedzin matematyki i odkrycie przed studentami szerokich możliwości ich kariery naukowej. Po raz drugi będziemy gościć referentów z całego świata, nie tylko z Polski, stąd wydarzenie będzie miało charakter międzynarodowy i będzie odbywało się w trybie hybrydowym.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online.

Więcej informacji na stronie szkoły i na FB.

Stypendium dla studenta lub doktoranta

W ramach grantu NCN Sonata pt. Struktury markowskie z ciężkimi ogonami, kierowanego przez dr. Piotra Dyszewskiego, ogłoszono konkurs na stypendium dla studenta lub doktoranta. Stypendium planowane jest na 9 miesięcy, data rozpoczęcia to 1 października 2022. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z kierownikiem projektu dr. Piotrem Dyszewskim (pdysz@math.uni.wroc.pl).

Termin składania ofert to 5 września 2022 (do północy).

Szczegóły konkursu

Subskrybuj RSS - studenci