spotkania

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 14:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Alexander Dranishnikov z University of Florida, który wygłosi wykład pt.

On topological complexity of robot motion planning.

Przed wykładem o 13:45 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Kongres Młodych Matematyków

Kategorie: 

W dniach 10-13 września 2024 r. odbędzie się na naszym Wydziale 9. Kongres Młodych Matematyków. Jest to cykliczna konferencja organizowana przez kilkanaście wydziałów matematycznych polskich uczelni, która odbywa się od 2004 roku.

Kongres objęty jest patronatem Małżonki Prezydenta RP. W komitecie honorowym zasiadają Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Wrocławia, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Prezes Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odczyty wygłoszą m. in. Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda, znani autorzy serii książek popularyzujących matematykę, ale także Piotr Dyszewski i Paweł Rychlikowski z naszego Wydziału.

W kongresie będzie uczestniczyć ponad 300 licealistów z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie kongresu.

Semestr Simonsa rozpoczęty

Właśnie rozpoczął się Semestru Simonsa z analizy harmonicznej pt. Contemporary Harmonic Analysis and its Synergies, którego współorganizatorem jest Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.

Semestry Simonsa to program amerykańskiej Fundacji Simonsa dla Instytutu Matematycznego Polskiej Akademii Nauk. Semestr składa się z trzech części:

Więcej informacji, w tym formularze rejestracyjne na powyższe wydarzenia, jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Wrocławska część Semestru potrwa do końca września. Zachęcamy do udziału!

Wykłady Marcina Saboka

Kategorie: 

Zapraszamy na serię wykładów, które w dniach 22-25 lipca wygłosi nasz absolwent, prof. Marcin Sabok z McGill University w Montrealu. Wykłady odbędą się w sali 601 o godz. 10:30.

Plan wykładów:

  • Lecture 1. Hyperfiniteness
    Hyperfinite graphs and equivalence relations, Bernoulli graphs and factors of iid, Benjamini-Schramm limits
  • Lecture 2. Amenability
    Amenable groups, the Hulanicki-Reiter condition, free and pmp actions of non-amenable groups
  • Lecture 3. Cost
    Graphings, cost of groups, Hjorth's lemma on cost attained
  • Lecture 4. Applications
    Matchings in hyperfinite graphs, applications to Poisson processes, circle squaring.

Konkurs charytatywny Wings for Maths

Kategorie: 

Fundacja Matematyków Wrocławskich zaprasza w sobotę 22 czerwca do udziału w charytatywnym konkursie matematycznym Wings for Maths.

Wings for Maths (Skrzydła dla Matematyki) to charytatywny konkurs matematyczny rozgrywany po raz pierwszy w 2024 roku i wzorowany na biegu charytatywnym Wings for Life. Odbywa się na zakończenie roku szkolnego. W tym roku cały dochód z imprezy zostanie przekazany na dofinansowanie przelotu reprezentacji Polski na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną w Brazylii (dotacja MEN pokryła koszty zaledwie 2 z 10 potrzebnych biletów).

Konkurs rozpocznie się o 10:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr. Zgłoszenia na miejscu w dniu imprezy. Wpisowe – 50 zł od drużyny.

Szczegóły konkursu

Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu, a chciałyby wesprzeć drobną wpłatą wyjazd olimpijczyków, mogą wpłacić darowiznę tytułem "cegiełka na Olimpiadę" na konto Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2, 50-384 Wrocław): PeKaO 56 1950 0001 2006 0692 5295 0002.

Szkoła dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon

Koło Naukowe Matematyków Teoretyków UWr, prof. Ewa Damek, prof. Piotr Hajac i prof. Jacek Miękisz organizują kolejną edycję szkoły dla studentów Baby Steps Beyond the Horizon. Szkoła odbędzie się w Będlewie od 1 września (kolacja) do 7 września 2024 r. (śniadanie).

Celem szkoły jest pokazanie studentom rozmaitej i aktualnie żywo rozwijającej się matematyki zanim wejdą w wąską specjalizację. Szkoła odbędzie się w systemie hybrydowym, zdalna transmisja umożliwia uczestnictwo zarówno wykładowcom, jak i studentom z zagranicy, dlatego  wykłady będą po angielsku.

Wykłady powinny być dostępne dla studentów, którzy ukończyli podstawowe kursy analizy, algebry, algebry liniowej, topologii, równań różniczkowych, rachunku prawdopodobieństwa, funkcji analitycznych i analizy funkcjonalnej. Oczekujemy, że każdy z zaproszonych wykładowców spróbuje przybliżyć swoją dziedzinę badań studentom mającym za sobą tylko podstawowe kursy.

Zachęcamy studentów do udziału w tej szkole. Należy się w tym celu zarejestrować, wybierając rodzaj uczestnictwa: on-site bądź online. Studenci, którzy uczestniczą w szkole będą mogli wygłosić referaty (po polsku) i serdecznie ich do tego namawiamy.

Więcej informacji na stronie szkoły.

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 21 maja o godz. 12:30 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Marta Kwiatkowska z Uniwersytetu w Oksfordzie, światowej klasy specjalistka i liderka w dziedzinie weryfikacji systemów obliczeniowych. Wygłosi on wykład pt.

When to trust AI: advances and challenges for certification of neural networks.

Przed wykładem o 12:00 Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Seminarium wydziałowe

Kategorie: 

W imieniu Dziekana Wydziału serdecznie zapraszamy pracowników oraz studentów na seminarium wydziałowe, które odbędzie się we wtorek 23 kwietnia o godz. 13:15 w Instytucie Informatyki w sali 119.

Prelegentem będzie prof. Takahiro Hasebe z Hokkaido University, który odwiedzi nasz wydział  w ramach programu Visiting Professor, IDUB. Wygłosi on wykład pt.

Construction of the distance function with an elliptic PDE.

Przed wykładem Dziekan zaprasza na ciasto i kawę.

Strony

Subskrybuj RSS - spotkania