Nowi członkowie Polskiej Akademii Nauk

Zgromadzenie Ogólne Polskiej Akademii Nauk w dniu 3 grudnia 2021 r. dokonało wyboru członków rzeczywistych i członków korespondentów Polskiej Akademii Nauk. Z ogromną przyjemnością informujemy, że pracujący w naszym Instytucie prof. dr hab Piotr Biler i prof. dr hab. Lech Tadeusz Januszkiewicz zostali członkami rzeczywistymi, a prof. dr hab. Ludomir Newelski – członkiem korespondentem.

Gratulujemy!

Status członka będzie przysługiwał nowo wybranym osobom od 1 stycznia 2022 r. Członkiem rzeczywistym lub korespondentem zostaje się dożywotnio.

Członkowie PAN są wybierani przez Zgromadzenie Ogólne PAN spośród uczonych, którzy wyróżniają się szczególnym dorobkiem naukowym i autorytetem oraz posiadają nieposzlakowaną opinię. W sumie liczba członków nie może przekroczyć 350. Członek krajowy bierze udział w pracach Zgromadzenia Ogólnego akademii, wydziału, oddziału, komitetu naukowego i problemowego. Składa corocznie sprawozdanie ze swojej działalności wiceprezesowi akademii nadzorującemu pracę danego wydziału.