Finał wydziałowego konkursu na najlepsze prace dyplomowe

W dniu 10 grudnia 2021 r. odbył się finał konkursu na najlepsze prace dyplomowe, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce. W kategorii prac z matematyki przyznano następujące nagrody:

Dwie równorzędne nagrody pierwsze w kategorii prac magisterskich:

• dla Wojciecha Ficy (1500 zł) za pracę „On the favourite points of a random walk in a random environment”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Dariusza Buraczewskiego (w kategorii prac teoretycznych),
  • dla Iwona Grucy (1500 zł) za pracę „Hedging naturalny rent życiowych”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Rolskiego (w kategorii prac stosowanych)

oraz nagrodę drugą

• dla Mikołaja Czappa (1000 zł) za pracę „A constructive approach to Markov compacta”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Jacka Świątkowskiego.

Dwie równorzędne nagrody pierwsze w kategorii prac licencjackich:

• dla Tamary Frączek (1500 zł) za pracę „Czasy silnie stacjonarne i łańcuchy Markowa”, napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Dariusza Buraczewskiego,
  • dla Rafała Łyżwy (1500 zł) za pracę „Funkcja klasy Gevrey z jednopunktową osobliwością”, napisaną pod kierunkiem dr. hab. Jacka Zienkiewicza

oraz nagrodę drugą

• dla Kacpra Toczka (1000 zł) za pracę „Miary ryzyka dla jedno- i wielowymiarowego rozkładu Weibulla”, napisaną pod kierunkiem dr. Marka Arendarczyka.

Nagrodę publiczności otrzymała Weronika Szota za pracę „Czy mamy szanse żyć wiecznie? Analiza porównawcza długości życia w modelu dynamicznym” (promotor: dr Marek Arendarczyk).

Pozostałe prace licencjackie z matematyki zakwalifikowane do finału to:

• Dawid Migacz „Convergent sequences in various topological spaces”, promotor: dr hab.Piotr Borodulin-Nadzieja,
  • Katarzyna Hasal „Martyngałowe metody wyceny opcji”, promotor: prof. dr hab. Dariusz Buraczewski,
  • Łukasz Stępień „Układ Debye’a w opisie zjawiska półprzewodnictwa”, promotor: prof. dr hab. Piotr Biler.

Wszystkim laureatom i finalistom oraz ich promotorom gratulujemy.