Sukces dr Anny Wysoczańskiej-Kuli

Mamy przyjemność poinformować, że projekt Quantum structures and processes kierowany przez dr Annę Wysoczańską-Kulę z naszego Instytutu, znalazł się na liście projektów finansowanych w konkursie POLONIUM. W ramach projektu przewidziana jest współpraca kilkunastu matematyków z pięciu ośrodków we Francji (Besançon, Caen, Clermont-Ferrand, Paris 7, Paris-Sud) oraz trzech ośrodków w Polsce (UWr, Uniwersytet Warszawski, IMPAN).

Granty tego typu przyznawane są przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w oparciu o rekomendację polsko-francuskiej wspólnej komisji ds. wyboru projektów w ramach programu partnerstwa im. Huberta Curien „POLONIUM”.

Spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A.

Zapraszamy we wtorek 20 listopada na godzinę 16:15 do sali EM na spotkanie z pracownikami firmy KRUK S.A., którzy opowiedzą, jakimi zagadnieniami zajmują się matematycy w ich firmie. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z prelegentami indywidualnie w sali 607.

Firma KRUK S.A. zajmuje się odzyskiwaniem należności i analizuje duże dane. Jest to dziedzina względnie nowa, metody dopiero rozwijają się. Wielu rzeczy nie ma w książkach i można robić coś naprawdę nowego, zwłaszcza że centrala KRUKa jest we Wrocławiu. Mają bardzo atrakcyjne staże. Więcej informacji u prof. Ewy Damek.

Mentoring dla studentów UWr

Ruszyła VIII edycja Programu Mentoring dla studentów UWr organizowanego przez Biuro Karier.

Ponad 50 Mentorów z różnych branż przygotowało swoje profile i zachęca studentów do współpracy w ramach relacji mentoringowej. Zapoznaj się z Profilami Mentorów i zdecyduj kogo chcesz bliżej poznać.

Więcej informacji o Programie oraz Profile Mentorów

Korzyści dla studentów związane z udziałem w programie:

• uzyskanie niezbędnych informacji na temat wybranej ścieżki kariery, w wybranej dziedzinie zawodowej,
  • zweryfikowanie swoich wyobrażeń na temat wybranego obszaru pracy zawodowej,
  • poznanie znaczenia pojęcia „dojrzałość zawodowa”,
  • wzrost umiejętności interpersonalnych,
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości, przekonania o własnych możliwościach.

Aplikować można do 30 listopada 2018.