szkolenia

Szkoła dla studentów „Baby Horizons II”

Serdecznie zapraszam studentów i doktorantów na drugą edycję szkoły Baby Horizons, która odbędzie się w dniach 16-18 marca 2018 r.

Celem szkoły jest pokazanie studentom różnych możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację. Swoje uczestnictwo potwierdzili dr hab. Radosław Adamczak, prof. dr hab. Wojciech Niemiro, prof. dr hab. Jacek Wesołowski oraz prof. dr hab. Piotr Zakrzewski.

Oryginalnie szkoła była przeznaczona głównie dla studentów III roku studiów licencjackich z całej Polski, ale jak pokazało jej pierwsze wydanie bardzo dobrze jest pomieszać studentów o różnym poziomie zaawansowania i doktorantów. Zapraszamy więc wszystkich niezależnie od tego, na którym roku są.

Warsztaty VBA z Credit Suisse

Koło Naukowe Probabilistyki i Statystyki Matematycznej zaprasza na warsztaty VBA dla początkujących, prowadzone przez specjalistów z firmy Credit Suisse. Odbędą się one w czwartek 23 listopada o godzinie 17:00 w sali 601, na własnych komputerach, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Szkoła dla studentów „Baby Horizons”

W dniach 24-26.11.2017 oraz 16-18.03.2018 w Będlewie odbędzie się szkoła dla studentów, nazwana Baby Horizons, czyli Małe Horyzonty. Jest ona organizowana przez studentów naszego Instytutu.

Jest to szkoła przeznaczona dla dobrych studentów ostatniego roku studiów licencjackich. Na szkołę zostali zaproszeni matematycy zajmujący się matematyką teoretyczną i stosowaną, którzy mają opowiedzieć o swojej dziedzinie badań w sposób zrozumiały dla takich studentów. Celem jest, by studenci zobaczyli różne możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację.

Spotkanie z pracownikami firmy CRISIL

Zapraszamy w środę 7 czerwca w godz. 17-19 do sali WS na spotkanie z pracownikami firmy CRISIL.

Na spotkaniu będzie mowa o tym, jak stosuje się matematykę w analizie finansowej i dlaczego warto przy tym umieć programować. Usłyszymy o firmie i o tym jak się tam pracuje. Więcej informacji na plakacie.

Wykład Przemysława Biecka

W czwartek 13 kwietnia zapraszamy na wykład dr hab. Przemysława Biecka i związane z nim warsztaty.
Plan:
14-15 wykład o statystyce obliczeniowej i bioinformatyce
15-17  warsztaty z wizualizacji danych w R+ggplot2.

​Zajęcia odbędą się w sali EM. Trzeba przyjść z laptopem, na którym mają być zainstalowane R, RStudio i pakiety Przewodnik, PogomcyDanych i ggplot2.

Zapraszamy do tutorni

Zapraszamy do tutorni. Jej miejscem w tym semestrze jest sala 607, w której tutorzy czekają na studentów zgodnie z poniższym grafikiem:

wtorek, 10-12, 15-17,
środa, 12-14,