szkolenia

Spotkanie z pracownikami firmy CRISIL

Zapraszamy w środę 7 czerwca w godz. 17-19 do sali WS na spotkanie z pracownikami firmy CRISIL.

Na spotkaniu będzie mowa o tym, jak stosuje się matematykę w analizie finansowej i dlaczego warto przy tym umieć programować. Usłyszymy o firmie i o tym jak się tam pracuje. Więcej informacji na plakacie.

Wykład Przemysława Biecka

W czwartek 13 kwietnia zapraszamy na wykład dr hab. Przemysława Biecka i związane z nim warsztaty.
Plan:
14-15 wykład o statystyce obliczeniowej i bioinformatyce
15-17  warsztaty z wizualizacji danych w R+ggplot2.

​Zajęcia odbędą się w sali EM. Trzeba przyjść z laptopem, na którym mają być zainstalowane R, RStudio i pakiety Przewodnik, PogomcyDanych i ggplot2.

Zapraszamy do tutorni

Zapraszamy do tutorni. Jej miejscem w tym semestrze jest sala 607, w której tutorzy czekają na studentów zgodnie z poniższym grafikiem:

wtorek, 10-12, 15-17,
środa, 12-14,
czwartek, 16-18.

Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej

W dniach 7-11 grudnia 2016 w Bardzie Śląskim odbedzie się Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej, organizowany przez Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego wspólnie z III LO i XIV LO we Wrocławiu. Obóz adresowany jest do uczniów dolnośląskich szkół, którzy startują w Olimpiadzie Matematycznej.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 listopada. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Wykład prof. Bella na seminarium I^3: "Computer Science - what are we really trying to teach? And what's all the fuss about coding?"

W poniedziałek 10 października o godz. 17:15 w sali 601 prof. Timothy Bell z Uniwersytetu w Canterbury będzie gościem seminarium dla nauczycieli I3. Tytuł jego wystapienia to

Będzie okazja do porozmawiania o uczeniu matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjnej, o uczeniu informatyki  oraz o nowym pomyśle nauczania algorytmiki w klasach I-III SP.

Subskrybuj RSS - szkolenia