Sukces w konkursie „Krok w przyszłość”

Ogłoszono wyniki szóstej edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepsze prace studenckie z matematyki. Miło nam poinformować, że jedno z dwóch wyróżnień (i nagrodę 10 tys. zł) otrzymał nasz absolwent Wojciech Fica za pracę magisterską On the favourite points of a random walk in a random environment, napisaną pod kierunkiem prof. Dariusza Buraczewskiego. Finalistą został też nasz inny absolwent Mikołaj Czapp (za pracę magisterską A constructive approach to Markov compacta, napisaną pod kierunkiem prof. Jacka Świątkowskiego).

Warto dodać, że główną nagrodę (i statuetkę STEFCIA) otrzymał w tym konkursie Michał Szachniewicz, który pracę magisterską napisał na Uniwersytecie Warszawskim (a obecnie robi doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim), ale którego doskonale pamiętamy jako studenta matematyki w naszym Instytucie.