Nagroda im. Kamila Duszenko

Laureatką drugiej edycji Nagrody imienia Kamila Duszenko została Kate Juschenko z Northwestern University za prace wiążące geometryczne, analityczne i probabilistyczne aspekty teorii grup, a w szczególności za znalezienie – wspólnie z N. Monodem – skończenie generowanych średniowalnych grup prostych.

Nagroda przyznawana jest od 2015 roku. Kamil Duszenko był wybitnym doktorantem studiującym w naszym Instytucie. Zmarł w 2014 roku. Celem Nagrody jest uhonorowanie i nagrodzenie młodego naukowca, którego prace lub badania w dziedzinie nauk matematycznych przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i perspektyw poznawczych oraz stanowią wybitne osiągnięcie w tej dziedzinie. Organizatorem Nagrody jest Fundacja Matematyków Wrocławskich. Do Kapituły Nagrody swoich delegatów wyznaczają: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Matematyczny Polskiej Akademii Nauk, Komitet Główny Olimpiady Matematycznej. Więcej szczegółów na stronie kamil.math.uni.wroc.pl.