Konkurs „Matematyka i Sztuka 2023”

Zapraszamy do udziału w konkursie Matematyka i sztuka 2023, organizowanym wspólnie przez nasz Wydział i Wydział Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Celem konkursu jest upowszechnianie matematyki poprzez dzieła sztuki, integracja i współpraca środowisk akademickich Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, otwarcie na nowe pola działania na polu sztuki i odwrotnie – uwrażliwienie studentów nauk ścisłych na sztuki piękne.

Pierwszy etap konkursu jest skierowany do studentów naszego Wydziału. Mają oni za zadanie wymyślenie tytułu i opisanie idei zagadnienia matematycznego, a tytuł nagrodzonej I miejscem idei stanie się tytułem wystawy prac plastycznych i zadaniem konkursowym II etapu konkursu dla studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Zachęcamy do uczestniczenia w konkursie. Termin zgłoszenia w I etapie upływa 14 czerwca. Szczegóły można znaleźć pod poniższymi linkami, w szczególności w regulaminie konkursu.