Godziny otwarcia Laboratorium Komputerowego

Instytut Matematyczny posiada pięć laboratoriów dla studentów. Komputery w pracowniach są przeznaczone głównie do zajęć dydaktycznych, ale gdy zajęcia się w nich nie odbywają, laboratoria są dostępne dla wszystkich użytkowników. Można też korzystać z tych pracowni podczas zajęć, w których się nie uczestniczy, ale wyłącznie za zgodą prowadzącego.

Laboratoria studenckie: 410-417 znajdują się w Instytucie Matematycznym. Jeżeli laboratorium jest zamknięte, należy zwrócić się do pokoju 402 z prośbą o otwarcie laboratorium. Ostania osoba wychodząca z laboratorium powinna zawiadomić dyżurnego w pokoju 402 lub portiera w celu zamknięcia sali.

Laboratorium 6 znajduje się w Instytucie Informatyki, aby z niego skorzystać poza godzinami zajęć dydaktycznych studenci matematyki pobierają klucz z portierni Instytutu Informatyki.

W okresie zajęć dydaktycznych laboratoria są czynne w dni powszednie:

poniedziałek - czwartek  -  8:00 - 18:00
piątek  -  8:00 - 16:00
sobota - niedziela  -  nieczynne

W okresie wakacji i innych przerw:

w dni powszednie:  -  8:00 - 15:00
w pozostałe dni:  -  nieczynne

Odblokowywanie kont studenckich w dni powszednie: 12:00 - 13:00

W okresie wakacji poszczególne laboratoria mogą być czasowo niedostępne z powodu wymiany sprzętu, instalacji lub aktualizacji systemu lub innych prac serwisowych.

Szczegółowe plany zajęć można znaleźć na stronie Instytutu: semestr zimowy lub semestr letni i na drzwiach do laboratorium.

Ponieważ komputery w laboratoriach nie są wyłączane po zajęciach, możliwe jest logowanie się do nich przez całą dobę. Z zewnątrz sieci należy najpierw zalogować się na chaosie, a następnie na komputerze w laboratorium. Przydatne adresy IP i nazwy znajdują się w zakładce Wyposażenie pracowni komputerowych.