Plan zajęć w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024 - wersja robocza

Data ostatniej aktualizacji danych: 2024-05-28 21:45

Kliknij nazwę przedmiotu, by zobaczyć opis w USOSie.

Grupy 99 przeznaaczone są dla powtarzających przedmiot mających zaliczenia ćwieczeń.


1 wyk. Małgorzata Romanowska- poniedziałekk 12.15 — 14.20 inna sporadyczniee Termin do uzgodnienia z prowadzącym.
gr. typ prowadzący dzień godziny sala częstot. uwagi
Przedmioty obowiązkowe (O)
Algebra 1 
wyk Piotr Kowalskiponiedziałek12.15 — 14.0HS
wyk Piotr Kowalskiwtorek8.15 — 9.0HS
konwPiotr Kowalskiwtorek9.15 — 10.0HS
1cw Krzysztof Krupińskipiątek8.15 — 10.0HS
2cw Aleksandra Wencelpiątek8.15 — 10.0WS
3cw Tomasz Rzepeckipiątek8.15 — 10.0EM
4cw Piotr Błaszkiewiczpiątek8.15 — 10.0A
5cw Światosław Galpiątek8.15 — 10.0606
99cw .
Algebra 1 R 
wyk Krzysztof Krupińskiponiedziałek12.15 — 14.0605
wyk Krzysztof Krupińskiwtorek8.15 — 9.0605
konwKrzysztof Krupińskiwtorek9.15 — 10.0605
1cw Grzegorz Jagiellapiątek8.15 — 10.0604
99cw .
Algebra II 
wyk Ludomir Newelskiponiedziałek12.15 — 14.0602tylko ISIM
1cw Ludomir Newelskipiątek8.15 — 10.0602
99cw .
Algebra liniowa 1 
wyk Tomasz Elsnerczwartek8.15 — 11.0HS
konwKrzysztof Krawczykśroda8.15 — 10.0HSinna częst.dni P
konwWojciech Słomianśroda8.15 — 10.0EMinna częst.dni P
konwAdrian Portillo Fernandezśroda8.15 — 10.0WSinna częst.dni P
1cw Alexander Zakharovponiedziałek11.15 — 14.0EM
2cw Tomasz Elsnerponiedziałek11.15 — 14.0WS
3cw Krzysztof Krawczykponiedziałek11.15 — 14.0B
4cw Małgorzata Romanowska-Majsnerowskaponiedziałek11.15 — 14.0Adla osób powtarzających ćwiczenia
5cw Jan Kraszewskiponiedziałek11.15 — 14.0601
99cw .
Algebra liniowa 1 R 
wyk Jan Dymarawtorek8.15 — 10.0EM
wyk Jan Dymaraczwartek12.15 — 13.0EM
konwJan Dymaraczwartek13.15 — 14.0EM
1cw Tomasz Rzepeckiśroda8.15 — 10.0601dla MT
2cw Michał Marcinkowskiśroda8.15 — 10.0602dla MT
3cw Jakub Gogolokśroda8.15 — 10.0Adla ISIM
99cw .
Algebra liniowa 2 
wyk Aleksandra Wencelczwartek8.15 — 11.0602
konwAleksandra Wencelczwartek11.15 — 12.0602
1cw Aleksandra Wencelwtorek8.15 — 10.0602
99cw .
Analiza i topologia 
wyk Wojciech Młotkowskiśroda10.15 — 13.0WS
1cw Wojciech Młotkowskipiątek10.15 — 12.0601
3cw Anna Wysoczańska-Kulaśroda8.15 — 10.0603
4cw Witold Świątkowskiczwartek10.15 — 12.0B
99cw .
Analiza i topologia R 
wyk Anna Wysoczańska-Kulaśroda10.15 — 13.0603
1cw Anna Wysoczańska-Kulapiątek10.15 — 12.0602
99cw .
Analiza matematyczna 1 
wyk Jarosław Wróblewskiwtorek10.15 — 12.0HS
wyk Jarosław Wróblewskiśroda10.15 — 12.0HS
konwJarosław Wróblewskiśroda8.15 — 10.0HSinna częst.dni N
konwWojciech Słomianśroda8.15 — 10.0EMinna częst.dni N
konwMałgorzata Mikołajczykśroda8.15 — 10.0WSinna częst.dni N
1cw Krzysztof Omiljanowskiwtorek12.15 — 14.0EM
1cw Krzysztof Omiljanowskipiątek10.15 — 12.0EM
2cw Jarosław Wróblewskiwtorek12.15 — 14.0HS
2cw Jarosław Wróblewskipiątek10.15 — 12.0HS
3cw Wojciech Słomianwtorek12.15 — 14.0603
3cw Wojciech Słomianpiątek10.15 — 12.0603
4cw Małgorzata Mikołajczykwtorek12.15 — 14.0Bdla osób powtarzających ćwiczenia
4cw Małgorzata Mikołajczykpiątek10.15 — 12.0Bdla osób powtarzających ćwiczenia
5cw Konrad Koleskowtorek12.15 — 14.0A
5cw Konrad Koleskopiątek10.15 — 12.0A
99cw .
Analiza matematyczna 2 
wyk Ziemowit Rzeszotnikwtorek10.15 — 12.0602
wyk Ziemowit Rzeszotnikczwartek12.15 — 14.0602
konwZiemowit Rzeszotnikczwartek14.15 — 15.0602
1cw Krzysztof Omiljanowskiśroda10.15 — 13.0601
99cw .
Analiza matematyczna 3 
wyk Janusz Wysoczańskiwtorek10.15 — 12.0WS
wyk Janusz Wysoczańskiczwartek14.15 — 16.0WS
konwJanusz Wysoczańskiczwartek16.15 — 17.0WS
1cw Janusz Wysoczańskiponiedziałek14.15 — 17.0A
2cw Jarosław Wróblewskiponiedziałek14.15 — 17.0B
3cw Krzysztof Omiljanowskiponiedziałek14.15 — 17.0EM
99cw .
Analiza matematyczna I 
wyk Ryszard Szwarcwtorek10.15 — 12.0A
wyk Ryszard Szwarcśroda14.15 — 16.0A
1cw Maciej Kucharskiwtorek12.15 — 14.0605dla MT
1cw Maciej Kucharskiśroda12.15 — 14.0Adla MT
2cw Tamara Frączekwtorek12.15 — 14.0601dla ISIM i MT
2cw Tamara Frączekśroda12.15 — 14.0Bdla ISIM i MT
3cw Mariusz Tobolskiwtorek12.15 — 14.0604dla ISIM
3cw Mariusz Tobolskiśroda12.15 — 14.0605dla ISIM
99cw .
Analiza matematyczna III 
wyk Ewa Damekwtorek16.15 — 18.0EM
wyk Ewa Damekśroda8.15 — 10.0605
1cw Ewa Damekwtorek14.15 — 16.0601dla MT
1cw Ewa Damekczwartek14.15 — 16.0601dla MT
2cw Waldemar Hebischwtorek14.15 — 16.0605dla ISIM
2cw Waldemar Hebischczwartek12.15 — 14.0Adla ISIM
99cw .
Programowanie 1 (Python) 
wyk Grzegorz Jagiellaczwartek17.15 — 19.0HS
1lab Grzegorz Jagiellapiątek10.15 — 12.0411
2lab Alexander Zakharovśroda14.15 — 16.0416
3lab Konrad Krysteckiponiedziałek17.15 — 19.0411
4lab Michał Marcinkowskiśroda13.15 — 15.0410
5lab Roman Urbanwtorek15.15 — 17.0410
6lab Marcin Młotkowskiponiedziałek10.15 — 12.0411
99lab .
Seminarium magisterskie 2 
1sem-Zbigniew Jurekwtorek7.30 — 9.0711
2sem-Jan Dymara .dla T
3sem-Marek Arendarczyk .dla AF
Wprowadzenie do laboratorium komputerowego 
1lab Jan Kraszewski .
Wstęp do matematyki 
wyk Piotr Borodulin-Nadziejaponiedziałek8.15 — 10.0HS
konwPiotr Borodulin-Nadziejaponiedziałek10.15 — 11.0HS
1cw Tomasz Rzepeckiwtorek14.15 — 16.0HS
2cw Jakub Gogolokwtorek14.15 — 16.0EM
3cw Tadeusz Pezdawtorek14.15 — 16.0B
4cw Alicja Kołodziejskawtorek14.15 — 16.0604dla powtarzających ćwiczenia i śródrocznych
5cw Sebastian Jachimekwtorek14.15 — 16.0A
6cw .
99cw .
Wstęp do matematyki R 
wyk Jan Kraszewskiponiedziałek9.15 — 11.0WS
konwJan Kraszewskiwtorek14.15 — 15.0WS
1cw Jan Kraszewskiwtorek15.15 — 17.0WS
99cw .
Zespołowy projekt specjalnościowy 
1cw Grzegorz Plebanekśroda12.15 — 13.0606
2cw Marek Arendarczykczwartek16.15 — 17.0603
3cw Andrzej Raczyńskiponiedziałek14.15 — 15.0603
4cw Jacek Świątkowskipiątek12.15 — 13.0602
5cw Jan Dymaraponiedziałek11.15 — 12.0602
6cw Piotr Bilerponiedziałek14.15 — 15.0604
Standardowe przedmioty do wyboru (L)
Bazy danych 
wyk Michał Krawiecczwartek8.15 — 10.0WS
1lab Michał Krawiecczwartek10.15 — 12.0417inna częst.dni N
2lab Michał Krawiecczwartek10.15 — 12.0417inna częst.dni P
3lab Jakub Gismatullinwtorek14.15 — 16.0417inna częst.dni N
4lab .grupa w likwidacji, proszę się przepisać do innej
5lab Alexander Zakharovśroda10.15 — 12.0417inna częst.dni N
6lab .grupa w likwidacji, proszę się przepisać do innej
7lab .grupa w likwidacji, proszę się przepisać do innej
99lab .
1cw Michał Krawiecczwartek14.15 — 16.0Ainna częst.dni N
2cw Michał Krawiecczwartek14.15 — 16.0Ainna częst.dni P
3cw Jakub Gismatullinwtorek16.15 — 18.0605inna częst.dni N
4cw .grupa w likwidacji, proszę się przepisać do innej
99cw .
Excel 
1lab Roman Urbanwtorek17.15 — 19.0410
2lab Roman Urbanczwartek16.15 — 18.0410
LaTeX 
1lab Waldemar Hebischpiątek12.15 — 14.0417
Modelowanie statystyczne w zarządzaniu wierzytelnościami masowymi 
wyk Grzegorz Chłapińskiwtorek10.15 — 12.0604
1lab Sebastian Kuzara
Piotr Michalski
piątek10.15 — 12.0417
Programowanie 2 (C++) 
wyk Adam Kaszubowskiwtorek18.15 — 20.0WS
1lab Adam Kaszubowskiczwartek17.15 — 19.0411
2lab Waldemar Hebischczwartek14.15 — 16.0416
99lab .
Programowanie i analiza danych w R 
1lab Mateusz Staniakczwartek14.15 — 16.0410
Proseminarium 1 
1sem-Mariusz Tobolskiśroda16.15 — 18.0601
Visual Basic w Excelu 
1lab Jakub Gismatullin
Michał Śliwiński
środa16.15 — 18.0417
Wprowadzenie do R 
1lab Grzegorz Jagiellaczwartek14.15 — 16.0411
2lab Konrad Koleskoczwartek12.15 — 14.0411
Zaawansowane przedmioty do wyboru (M)
Algebra homologiczna 
wyk Jan Dymaraponiedziałek12.15 — 14.0606
1cw Lech Januszkiewiczśroda10.15 — 12.0606
Analityczna teoria liczb 
wyk Błażej Wróbelczwartek8.15 — 10.0B
1cw Błażej Wróbelponiedziałek8.15 — 10.0603
Analiza funkcjonalna 1 
wyk Jacek Dziubańskiczwartek10.15 — 13.0601
1cw Maciej Kucharskipiątek8.15 — 10.0603
99cw .
Analiza stochastyczna 
wyk Dariusz Buraczewskiwtorek10.15 — 12.0603
1cw Dariusz Buraczewskiczwartek8.15 — 10.0601
99cw .
Charakterystyka Eulera 
wyk Lech Januszkiewiczśroda8.15 — 10.0606
1cw Andrzej Karolakwtorek16.15 — 18.0602
Graph theory 
wyk Motiejus Valiunasczwartek12.15 — 14.0B
1cw Daniel Danielskiśroda14.15 — 16.0602
Infinitary combinatorics 
wyk Arturo Antonio Martinez Celis Rodriguezczwartek14.15 — 16.0604
1cw Arturo Antonio Martinez Celis Rodriguezczwartek16.15 — 18.0604
Logika R 
wyk Ludomir Newelskiponiedziałek14.15 — 16.0602
1cw Ludomir Newelskiśroda12.15 — 14.0602
99cw .
Matematyka ubezpieczeń majątkowych i osobowych 
wyk Ryszard Szekliponiedziałek12.15 — 14.0604
1lab Ryszard Szekliponiedziałek14.15 — 16.0411
Miara i całka 
wyk Grzegorz Plebanekśroda14.15 — 16.0WS
1cw Grzegorz Plebanekśroda16.15 — 18.0603
2cw Maciej Korpalskiśroda16.15 — 18.0602
99cw .
Modele liniowe 
wyk Liudmyla Zaitsevawtorek8.15 — 10.0WS
1lab Liudmyla Zaitsevawtorek10.15 — 12.0411
2lab Adam Kaszubowskiśroda17.15 — 19.0416
3lab .grupa w likwidacji, proszę się przepisać do innej
4lab Krzysztof Topolskiśroda10.15 — 12.0416
5lab Krzysztof Topolskiśroda12.15 — 14.0416
99lab .
Modelowanie deterministyczne 
wyk Andrzej Raczyńskiwtorek10.15 — 12.0EM
1lab Maciej Tadejponiedziałek10.15 — 12.0416
2lab Robert Stańczyponiedziałek12.15 — 14.0417
3lab Krzysztof Krawczykpiątek12.15 — 14.0416
Numerical methods 
wyk Michael Hechtwtorek14.15 — 16.0603= Analiza numeryczna
1lab Maciej Tadejwtorek16.15 — 18.0411
Podstawy geometrii i geometria nieeuklidesowa 
wyk Jacek Świątkowskiponiedziałek10.15 — 12.0604
1cw Jacek Świątkowskipiątek8.15 — 10.0607
99cw .
Rachunek prawdopodobieństwa 2 R 
wyk Piotr Dyszewskiponiedziałek16.15 — 18.0WS
1cw Alicja Kołodziejskapiątek12.15 — 14.0605
Równania różniczkowe 2 R 
wyk Grzegorz Karchponiedziałek10.15 — 12.0605
1cw Krzysztof Krawczykpiątek10.15 — 12.0607
Simulations and algorithmic applications of Markov chains 
wyk Paweł Lorekwtorek8.15 — 10.0601= Symulacje i algorytmiczne zastosowania łańcuchów Markowa
1cw Paweł Lorekwtorek10.15 — 12.0601
Statystyka 
wyk Grzegorz Wyłupekśroda14.15 — 16.0EM
1lab Grzegorz Wyłupekwtorek14.15 — 16.0411
2lab Krzysztof Topolskiwtorek10.15 — 12.0417
3lab Krzysztof Topolskiśroda8.15 — 10.0417
4lab Aleksandra Muciekponiedziałek10.15 — 12.0417
5lab Mateusz Staniakwtorek12.15 — 14.0416
6lab Mateusz Staniakwtorek10.15 — 12.0416
99lab .
1cw Krzysztof Topolskiwtorek8.15 — 10.0Ainna częst.dni N
2cw Krzysztof Topolskiwtorek8.15 — 10.0Ainna częst.dni P
3cw Aleksandra Muciekponiedziałek8.15 — 10.0604inna częst.dni N
4cw Bogdan Mincer
Grzegorz Wyłupek
środa10.15 — 12.0602inna częst.dni P
99cw .
Szeregi czasowe 
wyk Wojciech Cyganwtorek16.15 — 18.0A
1cw Wojciech Cyganczwartek10.15 — 12.0410
2cw Konrad Krysteckiśroda17.15 — 19.0410
3cw Krzysztof Kępczyńskiwtorek18.0 — 19.45416
99cw .
Teoria gier 
wyk Małgorzata Romanowska-Majsnerowskaponiedziałek8.15 — 10.0A
1cw Małgorzata Romanowska-Majsnerowskaśroda8.15 — 10.0B
2cw Motiejus Valiunasczwartek8.15 — 10.0A
Theoretical foundations of the analysis of large data sets 
wyk Liudmyla Zaitsevapiątek8.15 — 10.0B= Teoria analizy dużych zbiorów danych
1lab Liudmyla Zaitsevapiątek10.15 — 12.0410
2lab Mateusz Staniakśroda10.15 — 12.0411
99lab .
Wnioskowanie statystyczne 
wyk Grzegorz Wyłupekśroda12.15 — 14.0EM
1cw Krzysztof Topolskiczwartek10.15 — 12.0A
99cw .
Wprowadzenie do symulacji i metod Monte Carlo 
wyk Tomasz Rolskiczwartek10.15 — 12.0WS
1lab Paweł Lorekśroda12.15 — 14.0411inna częst.dni P
2lab Paweł Lorekśroda14.15 — 16.0411inna częst.dni P
99lab .
1cw Tomasz Rolskipiątek8.15 — 10.0601
99cw .
Wstęp do matematyki ubezpieczeniowej 
wyk Marek Arendarczykczwartek14.15 — 16.0EM
1cw Marek Arendarczykśroda12.15 — 14.0604
2cw Krzysztof Dębickiśroda10.15 — 12.0A
99cw .
Wstęp do procesów stochastycznych 
wyk Krzysztof Dębickipiątek10.15 — 12.0711
1cw Krzysztof Dębickipiątek12.15 — 14.0711
Zaawansowane przedmioty do wyboru (M)
Przedmioty niestandardowe (E)
E-learning: Bayesian data analysis 
1war .wymóg wstępny: E-learning: Introduction to Bayesian inference
E-learning: Computer intensive methods 
1war .
E-learning: Semiparametric regression 
1war Jaroslaw Harezlakwtorek13.30 — 15.0zd
Zaawansowane przedmioty do wyboru (M)
Seminaria przeglądowe (S)
Elementy mechaniki klasycznej i rachunek wariacyjny 
1sem Piotr Bilerponiedziałek12.15 — 14.0607zalecane dla MS i T
Modelowanie matematyczne w Pythonie 
1lab Krzysztof Kępczyńskiponiedziałek18.15 — 20.0417
konwKrzysztof Kępczyńskiponiedziałek16.15 — 18.0417
Niekomutatywna analiza funkcjonalna 
1sem Marek Bożejkoczwartek12.15 — 14.0606zalecane dla T
Solvency II for life insurance companies 
1sem Tomasz Rolskiwtorek16.15 — 18.0417zalecane dla AF, prow. pracownik Allianz: 19, 24, 26 X, 7, 9, 14, 16 XI
1sem Tomasz Rolskiczwartek16.15 — 18.0417zalecane dla AF, prow. pracownik Allianz: 19, 24, 26 X, 7, 9, 14, 16 XI
Teoria wartości ekstremalnych 
1sem Marek Arendarczykśroda14.15 — 16.0604zalecane dla AF i AD
Wybrane zagadnienia ze statystyki i probabilistyki 
1sem Zbigniew Jurekczwartek10.15 — 12.0711zalecane dla E
Własność (T) i zastosowania 
1sem Michał Marcinkowskiśroda10.15 — 12.0604zalecane dla T
Przedmioty z zakresu nauk humanistycznych i społecznych (H)
Historia filozofii 
wyk Dominika Jacyk-Manikowskaponiedziałek14.15 — 16.0605
1cw Dominika Jacyk-Manikowskaponiedziałek16.15 — 18.0605inna częst.dni N
Historia sztuki 
wyk Sylwia Świsłocka-Karwotśroda14.30 — 16.0605
Przedmioty dla spec. nauczycielskiej (N)
Elementy prawa oświatowego i bezpieczeństwo w szkole 
1war Karolina Skórskawtorek13.0 — 14.30606inna częst.sem. 3
Fizyka dla nauczycieli 
wyk Robert Brylwtorek14.0 — 15.30282ostatnia edycja przedmiotu, ul. M. Borna 9, s. 282
1cw Katarzyna Lamentwtorek16.0 — 17.45282
Kompetencje psychologiczno-pedagogiczne nauczyciela 
1war Marta Kuty-Pacheckaśroda16.30 — 18.0606
Metodyka nauczania matematyki 2 
wyk Michał Śliwińskiwtorek10.15 — 12.0606
1cw Michał Śliwińskiśroda13.15 — 15.0606
99cw środa8.15 — 12.0607
Metodyka nauczania matematyki II 
wyk Małgorzata Mikołajczykczwartek8.15 — 12.0607inna częst.= Metodyka nauczania matematyki 3
1prk-Małgorzata Mikołajczykczwartek8.15 — 12.0innainna częst.
1cw Małgorzata Mikołajczykwtorek9.15 — 12.0607
Pedagogiczne podstawy pracy nauczyciela 
1war Ewa Piwowarczykwtorek13.0 — 14.30606inna częst.sem. 3
Pedagogika - uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi 
konwMarzena Tkoczponiedziałek17.15 — 19.0606sem. 3
Podstawy dydaktyki 
1cw Elżbieta Kalinowskaczwartek8.0 — 12.06065.10 od godz. 9.15 sem. 3
Praktyka - imprezy popularnonaukowe w IM 1 
1prk-Małgorzata Mikołajczyk .
Praktyka - imprezy popularnonaukowe w IM 2 
1prk-Małgorzata Mikołajczyk .
Praktyka - nauczanie matematyki 1 
1prk-Michał Śliwiński .
Praktyka - nauczanie matematyki 2 
1prk-Michał Śliwiński .
Praktyka - nauczanie matematyki 3 
1prk- .
Praktyka - popularyzacja matematyki II 
1prk-Małgorzata Mikołajczyk .
Praktyka obserwacyjna - nauczanie matematyki 2 
1prk-Michał Śliwińskiśroda8.0 — 12.0innainna częst.
2prk-Michał Śliwińskiśroda8.0 — 12.0innainna częst.
Psychologiczne podstawy pracy nauczyciela 
1war Karolina Skórskawtorek14.45 — 16.15606sem. 3
TI w nauczaniu matematyki 
konwMichał Śliwińskiwtorek12.15 — 14.0417ostatnia edycja przedmiotu
Warsztaty zadaniowe dla nauczycieli 
1cw Małgorzata Mikołajczykczwartek12.15 — 14.0607
Wstęp do arytmetyki 
1cw Małgorzata Mikołajczykśroda13.15 — 15.0607sem. 3
Przedmioty z zakresu nauk przyrodniczych (NP)
Metody geostatystyczne w analizach środowiskowych 
wyk Milena Różyckaczwartek15.45 — 17.15innainna częst.5, 19 paź, 9, 23 lis, 7, 21 gru, 11, 25 sty - GG s. 315
1cw Milena Różyckaczwartek14.0 — 15.30innainna częst.19 paź, 9, 23 lis, 7, 21 gru, 11, 25 sty - GG s. 325
Pozostałe przedmioty
Ochrona własności intelektualnej 
1cw Agnieszka Kwiecień-Madejczwartek10.15 — 12.0604inna częst.od 5.10.
Pisemny egzamin licencjacki 
1egz Krzysztof Omiljanowski
Andrzej Raczyński
Jarosław Wróblewski
.
Pisemny egzamin licencjacki 2 
1egz Krzysztof Omiljanowski
Krystyna Piekarska
Andrzej Raczyński
Jarosław Wróblewski
.
Pisemny egzamin magisterski 
1egz Krzysztof Omiljanowski
Andrzej Raczyński
Jarosław Wróblewski
.
Planowanie kariery zawodowej I 
konw .
Podstawy prawa dla ekonomistów 
wyk Krzysztof Kułakczwartek10.15 — 12.0605
1cw Krzysztof Kułakczwartek12.15 — 14.0605inna częst.
Podstawy rachunkowości 
wyk Robert Piechotawtorek12.15 — 14.0607
1cw Robert Piechotawtorek14.15 — 16.0607inna częst.dni P
99cw .
Praktyka zawodowa 
1prk- .dla pozostałych
2prk- .dla AF i T
Statistics and linear models 
wyk Grzegorz Wyłupekwtorek10.15 — 12.0605tylko dla DS
1lab Liudmyla Zaitsevawtorek12.15 — 14.0410
Szkolenie biblioteczne 
wyk .