Szkoła dla studentów „Baby Horizons”

W dniach 24-26.11.2017 oraz 16-18.03.2018 w Będlewie odbędzie się szkoła dla studentów, nazwana Baby Horizons, czyli Małe Horyzonty.

Jest to szkoła przeznaczona dla dobrych studentów ostatniego roku studiów licencjackich, po porządnych kursach analizy, algebry liniowej i abstrakcyjnej, równań różniczkowych, funkcji analitycznych, analizy funkcjonalnej, teorii miary, rachunku prawdopodobieństwa. Na szkołę zostali zaproszeni matematycy zajmujący się matematyką teoretyczną i stosowaną, którzy mają opowiedzieć o swojej dziedzinie badań w sposób zrozumiały dla takich studentów. Celem jest, by studenci zobaczyli różne możliwości zanim wejdą w wąską specjalizację.

W pierwszej części 24-26.11.2017 swój udział zapowiedzieli: prof. dr hab. Krzysztof Frączek (UMK, Toruń), prof. dr hab. Piotr Gwiazda (Uniwersytet Warszawski, IMPAN), prof. dr hab. Piotr Śniady (IM PAN, Toruń), prof. dr hab. Ryszard Rudnicki (IMPAN).

W skład Komitetu Organizacyjnego wchodzą studenci Uniwersytetu Wrocławskiego: Sara Nowogórska (s.nowogorska@gmail.com), Piotr Rudnicki (deamondev@gmail.com), Oskar Słowik (oslowik93@gmail.com), Kajetan Jastrzębski (kajetan.jastrzebski6@gmail.com), Tomasz Limisiewicz (t.limisiewicz@gmail.com).

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Serdecznie zapraszamy studentów z całej Polski. Więcej informacji można znaleźć na powyższej stronie www. Można też zwrócić się z pytaniem do ww. organizatorów.