Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Nauczanie Matematyki

CHARAKTERYSTYKA STUDIÓW:

Trzysemestralne Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Nauczanie Matematyki służą przygotowaniu absolwentów wyższych uczelni o specjalnościach innych niż matematyka do nauczania matematyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej (specjalność 1) oraz w klasach IV-VI szkoły podstawowej, w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych (specjalność 2).

INFORMACJE DODATKOWE:

Kierownik studiów: dr Bogdan Mincer, tel. 71 375 74 44

Kontakt:
Uniwersytet Wrocławski, Wydział Matematyki i Informatyki
pl. Grunwaldzki 2/4
e-mail: mincer@math.uni.wroc.pl

Czas trwania (liczba semestrów):  3 semestry
Specjalność 1: 375 godz. w tym 60 godz. praktyki pedagogicznej;
Specjalność 2: 465 godz. w tym 60 godz. praktyki pedagogicznej.

Termin składania dokumentów: 1 czerwca - 30 września.

Termin rozpoczęcia studiów: październik.

Wymagane dokumenty:

1. Podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z systemu IRK (konieczność rejestracji internetowej).
  2. Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych.
  3. Zaświadczenie o przygotowaniu do wykonywania zawodu nauczyciela.
  4. Kserokopię dowodu osobistego.
  5. Jedną fotografię o wymiarach 35mm x 45mm, podpisaną imieniem i nazwiskiem.

Opłaty za 3 semestry:

Specjalność 1: 3 600 zł (płatne w trzech ratach na początku każdego semestru) plus opłata za praktykę pedagogiczną, która będzie podana w późniejszym terminie;
Specjalność 2: 4 350 zł (płatne w trzech ratach na początku każdego semestru) plus opłata za praktykę pedagogiczną, która będzie podana w późniejszym terminie.
Uwaga! Opłaty mogą ulec zmianie.

Zasady naboru: kolejność zgłoszeń.

Wymagania:
Ukończenie studiów wyższych magisterskich lub zawodowych (ukończenie studiów zawodowych uprawnia tylko do nauczania w szkole podstawowej) na kierunku zbliżonym do matematyki: informatyka, fizyka, chemia, nauki techniczne i pokrewne, w których programie były dwa semestry zajęć z matematyki na Specjalność 2 i jeden na Specjalność 1 oraz posiadanie przygotowania do wykonywania zawodu nauczyciela.
W przypadku Specjalności 1, gdy nie ma zaliczonego semestru matematyki, obowiązuje zdanie testu kwalifikacyjnego.

Uzyskane kwalifikacje:
Specjalność 1: kwalifikacje do nauczania matematyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej;
Specjalność 2: kwalifikacje do nauczania matematyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej, w gimnazjach oraz w szkołach ponadgimnazjalnych.

Wykaz przedmiotów

Więcej informacji o studiach można otrzymać pod telefonem 71 3757 436.

Instrukcja dotycząca realizacji praktyk pedagogicznych na studiach podyplomowych w IM UWr