Ogłoszenie Dyrekcji dla przyszłych nauczycieli

Ogłoszenie dyrekcji dla studentów realizujących kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela:

1. W celu usprawnienia organizacji kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, zobowiązuje się wszystkich studentów kierunku matematyka, którzy planują uzyskać kwalifikacje uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela, do zadeklarowania tego na Formularzu D w terminie do 19 października (poniedziałek).
  2. Deklarację składają studenci studiów licencjackich, semestru drugiego oraz wyższych, a także studenci studiów magisterskich, którzy już realizowali, bądź aktualnie realizują przedmioty kształcenia nauczycielskiego albo planują rozpoczęcie ich realizacji w kolejnym semestrze.
  3. Do uzyskania kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela nie jest niezbędna realizacja specjalności nauczycielskiej, aczkolwiek jest to zalecane.
  4. Deklarację będzie można odwołać w dalszym toku studiów (nie dotyczy to studentów studiów magisterskich, którzy zadeklarowali/zadeklarują wybór specjalności nauczycielskiej).
  5. Przedmioty przypisane w planie zajęć do kategorii Przedmioty dla specjalności nauczycielskiej (N) będą dostępne wyłącznie dla studentów, którzy złożyli powyższą deklarację.