Sukces w konkursie Weave-UNISONO

W ostatniej edycji konkursu Weave-UNISONO organizowanego przez NCN i austriacki FWF dofinansowanie uzyskał projekt Analityczne P-ideały, przestrzenie Banacha i algebry miarowe, kierowany przez Piotra Borodulina-Nadzieję z naszego Instytutu i Barnabasa Farkasa z wiedeńskiego Uniwersytetu Technologicznego. W zespole projektu są również Grzegorz Plebanek z naszego Instytutu oraz Damian Sobota i Lyubomir Zdomskyy z wiedeńskiego Kurt Gödel Research Center. Na realizację projektu przyznano ponad 388 tysięcy złotych i 400 tysięcy euro.

Konkurs Weave-UNISONO finansujący dwu- i trójstronne projekty badawcze z Austrią, Czechami, Słowenią, Szwajcarią, Niemcami, a wkrótce także z Luksemburgiem oraz Belgią-Flandrią jest formą wspierania międzynarodowej współpracy badawczej Narodowego Centrum Nauki.