Otwarta Rada Wydziału poświęcona 50. rocznicy wydarzeń marcowych na Uniwersytecie Wrocławskim

We wtorek 13 marca o godzinie 12:15 w sali 119 Instytutu Informatyki odbędzie się otwarta Rada Wydziału poświęcona 50. rocznicy wydarzeń marca 1968 na ówczesnym Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W galerii Pod Hugonem (między salą HS a WS) w Instytucie Matematycznym powieszona została dzisiaj plansza z uchwałą Rady Wydziału z 15 marca 1968 r. potępiającą represje wobec protestujących studentów. Uchwała ta była ważnym, bo dość wyjątkowym, głosem wrocławskiego środowiska akademickiego w czasie wydarzeń marcowych. Z uchwałą, a także z protokołem z posiedzenia Rady można zapoznac się też na stronie Wydziału.

O wydarzeniach marcowych we Wrocławiu można przeczytać np. artykule Beaty Maciejewskiej. Warto zapoznać się także ze wspomnieniami uczestnika wydarzeń marcowych – Branleya Zeichnera – wówczas studenta matematyki w naszym Instytucie.