Kongres Młodych Matematyków

W dniach 10-13 września 2024 r. odbędzie się na naszym Wydziale 9. Kongres Młodych Matematyków. Jest to cykliczna konferencja organizowana przez kilkanaście wydziałów matematycznych polskich uczelni, która odbywa się od 2004 roku.

Kongres objęty jest patronatem Małżonki Prezydenta RP. W komitecie honorowym zasiadają Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Wojewoda Dolnośląski, Prezydent Wrocławia, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dolnośląski Kurator Oświaty, Prezes Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Prezes Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odczyty wygłoszą m. in. Krzysztof Ciesielski i Zdzisław Pogoda, znani autorzy serii książek popularyzujących matematykę, ale także Piotr Dyszewski i Paweł Rychlikowski z naszego Wydziału.

W kongresie będzie uczestniczyć ponad 300 licealistów z całej Polski.

Więcej informacji znajduje się na stronie kongresu.