Zbiórka na protezę dla naszego studenta

Vladyslav Kasian jest studentem pierwszego roku matematyki naszym Instytucie. Gdy miał 12 lat uderzył się w nogę podczas gry w koszykówkę. Uraz nie chciał się goić, lekarze przeprowadzali badania, a diagnoza, którą usłyszeli Vladyslav i jego mama Tania brzmiała poważnie: nowotwór. Nie udało się uratować nogi Vladyslava, konieczna była amputacja. Vladyslav z mamą przyjechał do Polski, gdy w Ukrainie wybuchła wojna. Próbują we Wrocławiu na nowo poukładać swoje życie. A to życie, życie studenta w wielkim mieście, byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby Vładyslav miał protezę nogi, na którą niestety rodziny nie stać. Stąd zbiórka, którą uruchomiła Fundacja Zobacz mnie. Vladyslav mieszka w Domu Ukraińskim prowadzonym przez tę fundację.

Link do zbiórki