Spotkanie z firmą Jane Street

W środę 25 października na naszym Wydziale odbędzie się spotkanie z firmą Jane Street. Spotkanie będzie miało dwie części: wykład (głównie dla informatyków) oraz konkurs „Estimathon” (przede wszystkim dla matematyków).

Wykład odbędzie się w Instytucie Informatyki o godzinie 16:00 w sali 25 i jest zatytułowany Osiem wersji biblioteki «Incremental». Można się na niego rejestrować tutaj (firma zaprasza również osoby niezarejestrowane). Potem, o godzinie 17:30, firma zaprasza do Instytutu Matematycznego, do sali HS, gdzie odbędzie się krótkie przedstawieniem firmy Jane Street, po czym rozpocznie się pierwsza wrocławska edycja konkursu „Estimathon”, który polega na szacowaniu liczb – odpowiedzi na pytania z matematyki, nauk ścisłych i z wiedzy ogólnej. Na konkurs można zgłaszać się jako drużyny lub indywidualnie. Wieczorem firma Jane Street zaprasza też na kolację. Uczestnicy zostaną wybrani w drodze konkursu. Zainteresowanych udziałem prosimy o wypełnienie formularza.

Firma o sobie:

Jane Street jest firmą obracającą instrumentami finansowymi w oparciu o modele matematyczne (quantitative trading).  Posiadamy oddziały w Nowym Jorku, Hong Kongu i Londynie. Większość naszych pracowników to traderzy (wśród których wielu to matematycy) oraz programiści (nasze programy piszemy w OCamlu). Łączymy dogłębne rozumienie rynków finansowych, ściśle naukowe podejście do rozwiązywania problemów i nowatorskie technologie, żeby skutecznie handlować na współczesnych, wysoce konkurencyjnych giełdach.

W Jane Street panuje nieformalna atmosfera, sprzyjająca merytorycznym dyskusjom.  Lubimy ciągle się uczyć i dzielić się swoją wiedzą z innymi.  Programowania i handlowania można się u nas uczyć na wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników i gości oraz z własnych projektów i rozmów ze współpracownikami.  Praca obfituje w ciekawe wyzwania, a jej efekty są szybko i wyraźnie widoczne w skali firmy nawet u niedawno zatrudnionych osób.  Pracownicy mają swobodę, by zaangażować się w projekty w rozmaitych obszarach naszej działalności.  Oferujemy bardzo konkurencyjne wynagrodzenie i szerokie możliwości rozwoju.

Studentów i doktorantów zainteresowanych letnim lub zimowym stażem na stanowisku tradera lub programisty zapraszamy do składania zgłoszeń na stronie http://janestreet.com/apply. Znajomość rynków finansowych, matematyki finansowej, ani programowania funkcyjnego nie jest wymagana!  Potrzebna jest za to pasja do rozwiązywania trudnych problemów.