1 miesiąc temu

Zakończyła się rekrutacja na matematykę na UWr. Przyjęto 220 osób i limit miejsc został wyczerpany. Nie będzie rekrutacji wrześniowej. Na PWr na matematykę i statystykę zostały 4 miejsca (przyjęto 63 osoby), a na matematykę stosowaną zostały 3 miejsca (przyjęto 100 osób).

8 miesięcy temu

W dniach 9-23 VIII w ramach projektu "Poznajemy matematyczną Eurazję" odbędzie się wyjazd nauczycieli do Armenii i Abchazji.

1 miesiąc temu

25-28 VIII w Woli Duckiej odbędzie się LVI Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyzacja, czyli jak podejść problem z matematycznej strony" z udziałem studentów IM UWr.

1 miesiąc temu

W dniach 4-8 IX w IM UWr odbędzie się konferencja Analysis & Applications zorganizowana na cześć prof. Eliasa Steina (Princeton University, USA), który przez ponad 50 lat był jednym z czołowych badaczy w dziedzinie analizy harmonicznej. W konferencji weźmie udział m.in. czterech laureatów medalu Fieldsa: Jeana Bourgaina, Charlesa Feffermana, Elona Lindenstraussa oraz Terence'a Tao. Referaty wygłoszą też Jacek Dziubański i Grzegorz Karch z IM UWr. Profesor Stein jest naukowym prawnukiem Hugona Steinhausa, którego 130-lecie urodzin obchodzimy w roku 2017. Międzynarodowa konferencja jest jednym z elementów tych obchodów.

6 miesięcy temu

6 IX w IM UWr (sala HS) odbędzie się kolejne spotkanie Klubu Uniwersyteckiego Miłośników Ambitnej Matematyki KUMAM przygotowujące do udziału w OM. Zajęcia z teorii liczb w godz. 10:15-14:00 poprowadzi dr Jarosław Wróblewski. Zgłoszenia mejlowe: kumam@math.uni.wroc.pl

1 miesiąc temu

6 IX wykład popularnonaukowy dla szerokiej (ale wyrobionej matematycznie) publiczności wygłosi laureat medalu Fieldsa 2006, genialny australijski matematyk - Terence Tao. Wykład będzie poprzedzony zajęciami wprowadzającymi. Tutaj jest program i abstract.

1 miesiąc temu

14 IX na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbędzie się III Ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki. Zajęcia będą prowadzone przez wykładowców z całej Polski (w tym przez matematyków i studentów z Wrocławia). W programie są warsztaty, pokazy, wykłady, konkursy, gry. Dokładny program pojawi się na stronie http://dpm.mini.pw.edu.pl pod koniec sierpnia. Zapraszamy do udziału w tych zajęciach.

1 rok temu

16 IX w ramach WSM odbędzie się w IM UWr wykład popularnonaukowy laureatki nagrody im. Kamila Duszenki  za rok 2016 - Kate Juschenko z Northwestern University, USA.

3 tygodnie temu

W dniach 18-22 IX Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obradować będzie VIII Forum Matematyków Polskich.

12 miesięcy temu

W dniach 21-27 IX odbędzie się XX Dolnośląski Festiwal Nauki pod hasłem "Nauka bez granic". W IM UWr przewidziano Maraton Matematyczny oraz wystawy, warsztaty i wykłady dla młodzieży i dorosłych. Rejestracja grup rozpocznie się 1 IX. Program imprez matematycznych przygotowanych przez różne uczelnie na tegoroczny DFN jest tutaj.

4 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr do 23 IX prezentowana jest pokonkursowa wystawa prac finalistów VII edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

4 tygodnie temu

25 IX w Instytucie Filologii Angielskiej na UWr zostanie rozegrany XIV Maraton Językoznawczy dla licealistów. Zapraszamy do udziału w ramach przygotowań  do startu w Olimpiadzie Lingwistycznej.

10 miesięcy temu

Do 31 X trwa nabór wniosków w II edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł.

1 miesiąc temu

Trzecim laureatem nagrody im. Kamila Duszenki został Thomas Koberda z University of Virginia (USA). Nagrodę w wysokości 3000 euro otrzymał za prace z niskowymiarowej topologii i geometrycznej teorii grup.

1 rok temu

Na XV Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej w Dublinie Polacy zdobyli medal złoty (Przemysław Podleśny), 2 srebrne (Paweł Piekarz, Szymon Stolarczyk), 2 brązowe (Alicja Maksymiuk, Iga Jaworska) i 3 wyróżnienia (Jakub Famulski, Filip Karcz, Weronika Matkowska). W zawodach drużynowych Polską Ą zajęła II miejsce za Tajwanem. Startowało 180 zawodników z 30 krajów.