1 miesiąc temu

Na wydziale Matematyki i Informatyki UWr uruchomiono rekrutację dla uczniów z Ukrainy (absolwentów szkół średnich, nie muszą mieć zdanej matury), którzy opuścili kraj po 24 II. Kandydatów obowiązuje egzamin wstępny w języku polskim. Studia są bezpłatne co najmniej do VI 2023. Szczegółowe informacje po polsku i ukraińsku są tutaj.

2 dni temu

Tegoroczne stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców w dziedzinie matematyki (3 z 5) zdobyli wrocławianie z IM UWr: Agnieszka Hejna (abs. XIV LO Ww), Michał Marcinkowski (abs. III LO Ww) i Grzegorz Świderski (abs. I LO Racibórz).

6 dni temu

W dniach 6-14 VII wirtualnie (zamiast  w St. Petersburgu) odbędzie się Międzynarodowy Kongres Matematyków. Już 5 VII poznamy laureatów medali Fieldsa - najważniejszej nagrody przyznawanej co cztery lata matematykom do 40. roku życia.

5 dni temu

Do 7 VII trwa rekrutacja na studia matematyczne na PWr i UWr. W rankingu kierunków studiów 2022 matematyka na PWr uplasowała się na 4. a na UWr - na 6. miejscu w Polsce.

3 miesiące temu
MOM

W dniach 9-16 VII w Oslo odbędzie się LXIII Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna. Weźmie w niej udział Antoni Buraczewski z III LO Wrocław - zwycięzca tegorocznej edycji OM.

9 miesięcy temu

IX edycja Mental Calculation World Cup odbędzie się w dniach 15-17 VII w Paderborn (Niemcy) w Muzeum Heinza Nixdorfa - największym na świecie muzeum komputerów..

2 miesiące temu

W dniach 24-30 VII na Wyspie Man odbędzie się XIX Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna z udziałem 8-osobowej reprezentacji Polski.

4 miesiące temu

W dniach 3-13 VIII odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczne Egejanum obejmujący zachodnie wybrzeże Turcji (Milet, Efez) i wyspy greckie (Samos, Rodos).

1 tydzień temu

Do 5 VIII tegoroczni maturzyści z małych miejscowości Dolnego Śląska (poniżej 20 000 mieszkańców) mogą się ubiegać o rekomendację do Stypendium Pomostowego na pierwszy rok studiów dziennych w wysokości 700 zł miesięcznie.

1 tydzień temu

Do 20 VIII (lub do wyczerpania miejsc) przyjmowane są zgłoszenia na  wyjazd nauczycieli Matematyczne Kujawy - szlakiem Mariana Rejewskiego, który odbędzie się w dniach 3-4 IX.

1 miesiąc temu

W dniach 26-29 VIII odbędzie się w Siedlcach LXV Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Uogólnienia". Szkoły te odbywają się już od ponad 35 lat.

3 lata temu

W Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego na Wieży Matematycznej w Gmachu Głównym UWr prezentowana jest wystawa zegarów słonecznych i obiektów pokrewnych "Sol omnia regit" z kolekcji Macieja Lose.

3 miesiące temu

Zapisy na zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr rozpoczną się we wrześniu. Zajęcia ruszą w październiku.

2 tygodnie temu

W dniach 5-18 IX odbędzie się w Rycerce Dolnej VIII edycja międzynarodowego obozu dla utalentowanych uczniów szkół średnich Maths Beyond Limits.

2 tygodnie temu

W dniach 10-11 IX w siedzibie Fundacji Nami we Wrocławiu (ul. Przelot 7) odbędą się X Mistrzostwa Polski i Otwarte Mistrzostwa Polski w Shogi (szachach japońskich).