3 tygodnie temu

W dniach 22-24 X w Żerkowie odbędzie się XIII Konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej "Kalejdoskop matematyczny". W programie są dwa wykłady Małgorzaty Mikołajczyk (IM UWr).

1 tydzień temu

Do 25 X przyjmowane są zgłoszenia kółkowiczów na obóz przygotowawczy do OMJ, który odbędzie się w dniach 19-21 XI w Wieleniu Zaobrzańskim .

3 miesiące temu

Do 25 X przyjmowane sa zgłoszenia do XX Olimpiady Lingwistyki Matematycznej (za pomocą formularza on-line). Eliminacje szkolne odbędą się 28 X.

1 tydzień temu

Do 25 X przyjmowane sa zgłoszenia (mejlem na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd seminaryjny nauczycieli matematyki "Matematyczna Warmia - śladami Mikołaja Kopernika" zaplanowany w dniach 11-14 XI.

2 tygodnie temu

Do 29 X przyjmowane sa zgłoszenia na seminarium wyjazdowe dla nauczycieli, które odbędzie się Wieleniu Zaobrzańskim w dniach 19-21 XI.

6 miesięcy temu

Do 31 X przyjmowane sa zgłoszenia do VI edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Konkurs organizowany jest od 2016 roku, a studenci UWr odnosili sukcesy w każdej dotychczasowej edycji.

7 miesięcy temu

Do 31 X można przesyłać prace na II edycję konkursu o nagrodę im. Juliusza Pawła Schaudera dla młodych matematyków ufundowaną przez Centrum Badań Nieliniowych UMK w Toruniu.

4 tygodnie temu

W dniach 3-7 XI odbędzie się V Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej. Szczegółowe informacje są tutaj.

1 miesiąc temu

Kolejne zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbęda się: 6 XI OMJ, MdM Młodzicy i MdM LO, 13 XI MdM Juniorzy i 20 XI OM. Tu jest lista uczestników.

3 miesiące temu

Do 8 XI należy wysłać rozwiązania II serii zadań eliminacyjnych z LXXIII Olimpiady Matematycznej.

1 tydzień temu

W Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym w Moskwie drużyna UWr w składzie Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień (absolwenci XIV LO Wrocław) i Adam Zyzik (absolwent II LO Opole) zdobyła srebrny medal.

2 dni temu

W VII edycji konkursu na stypendia Intela i Fundacji Perspektywy w ramach programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, na 800 wniosków i 25 laureatek - 3 stypendia zdobyły studentki WM UWr: Aleksandra Stępniewska, Małgorzata Maciejewska (II UWr, absolwentki III LO Ww) oraz Olga Zaborska (ISIM UWr, absolwentka XIV LO Ww).

1 tydzień temu

Do 15 II na Wieży Matematycznej UWr będzie czynna wystawa doktorantki wrocławskiej ASP Charlotte Biszewski pt. Harmonics.

1 miesiąc temu

Ruszyła kolejna edycja Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają już od 15 lat. W tym roku przygotowano trzy nowe ligi: olimpijskie (OM i OMJ) oraz z dydaktyki matematyki (dla studentów i nauczycieli). Zapraszamy do udziału.

3 tygodnie temu

W  galerii "Pod Hugonem" w IM Wr można zwiedzać wystawę prac finalistów XII edycji (2021) Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.