5 dni temu

Nauczyciele są dla społeczeństw trampoliną do lepszego jutra. Kiedy są pełni pasji i energii, dostrzegą talenty w uczniach, będą ich wspierać i ciągnąć w górę, a wtedy może narodzić się siła, która pchnie świat do przodu. Jeśli natomiast ich zapał zostanie stłumiony brakiem wsparcia i szacunku, kiedy ich pasja wypali się przez nieprzystające do stresu i odpowiedzialności zarobki, przyszłość namaluje się w ciemnych barwach. Nauczyciele, trzymajcie się! Olga T.

2 lata temu

Do 16 X przyjmowane są zgłoszenia do VIII edycji internetowego konkursu Maks Matematyczny. Zawody odbędą się 24 X.

6 miesięcy temu

19 X w IM UWr odbędą się pierwsze zajęcia kółek Matematyka dla Myślących młodzików i juniorów (sale 605 i A). Kolejne spotkanie MdM dla LO oraz kółka olimpijskego juniorów odbędzie się 26 X (sale B i 605).

6 miesięcy temu

19 X w sali 711 IM UWr odbędą się kolejne zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez Dawida Paradowskiego - absolwenta V LO Wrocław.

6 miesięcy temu

Do 22 X przyjmowane są zgłoszenia do XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Etap szkolny będzie rozegrany w zgłoszonych szkołach średnich 24 X.

1 dzień temu

Do 25 X przyjmowane są zgłoszenia na wyjazd nauczycieli Matematyczny Toruń - śladami Kopernika, który odbędzie się w dniach 9-11 XI. W planie jest wizyta w planetarium, centrum nauki Młyn Wiedzy oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK.

2 lata temu

25-27 X odbędzie się w Sielpi XII Konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Elementarne, ale niebanalne".

2 lata temu

W dniach 26-30 X odbędzie się w Bardzie Śląskim IV Uniwersytecki Obóz Olimpijski organizowany przez IM UWr i FMW. Szczegółowe informacje są tutaj, a formularz zgłoszeniowy - tutaj.

6 miesięcy temu

30 X mija termin wysyłania do komitetów okręgowych  rozwiązań drugiej serii zadań eliminacyjnych LXXI Olimpiady Matematycznej. Rozwiązania zadań z trzeciej serii należy wysłać do 2 XII.

5 miesięcy temu

Do 31 X przyjmowane są zapisy do XIX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W dniach 15-17 XI odbędzie się wyjazd szkoleniowy nauczycieli do Lewina Kłodzkiego.

3 lata temu

Do 31 X można składać prace do IV edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca otrzyma statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i nagrodę 20 tys. zł.

1 tydzień temu

W październiku na Wrocławskim Portalu Matematycznym ruszyły kolejne edycje Lig Zadaniowych.

3 lata temu

W tym roku XV edycja konkursu matematycznego KOMA nie odbędzie się. Jest to konsekwencją zmiany koncepcji popularyzacji nauki w IM UWr.

1 miesiąc temu

Do 15 XI w Collegium Maius na UJ w Krakowie czynna jest wystawa maszyn liczączych prof. Macieja Sysły (II UWr) Machinae Calculatoriae. Prezentowane urządzenia podzielono na kilka typów: abaki, kostki Napiera, suwaki logarytmiczne, sumatory mechaniczne i arytmometry.

5 miesięcy temu

Jesienią 2019 odbędzie się premiera filmu biograficznego o Stanisławie Ulamie pt. "Geniusze" (oryg. Adventures of a Mathematician, pod tym tytułem Ulam wydał w USA swoje wspomnienia) w reżyserii Thorstena Kleina. Jest to kooporodukcja kanadyjsko-niemcko-polska.