2 miesiące temu

Nadal można przystąpić do Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają już od 16 lat.

1 miesiąc temu

W dniach 1-2 XII odbędą się eliminacje do XVII edycji konkursu KOMA w LO. Finały odbędą się 10 i 17 XII.

5 dni temu

W dniach 1-4 XII w Hali Stulecia odbędą się jubileuszowe XXX Wrocławskie Targi Dobrych Książek.

2 miesiące temu

3 XII odbędą się kolejne zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr: olimpijskich i Matematyki dla Myślących.

2 tygodnie temu

W IV edycji międzynarodowych zawodów matematycznych Naboj Junior II m. w Polsce (na 144) i XX m. na świecie (na 1414) zajął zespół z SP 3 Wrocław w składzie: Piotr Lecyk, Szymon Czapliński, Monika Izworska i Szymon Tkocz.

19 godzin temu

Do 10 XII przyjmowane są zgłoszenia (na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd do historycznych okręgów przemysłowych: Staropolskiego i Centralnego (w ramach projektu Poznajemy matematyczną Europę), który odbędzie się w dniach 6-8 I.

1 miesiąc temu

W dniach 13-14 XII rozegrane zostaną mecze II serii eliminacyjnej XXI edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Podział na grupy i wyniki są tutaj.

1 tydzień temu

15 XII (czwartek) o 17 w sali 601 IM UWr na seminarium I3 (I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność) odbędzie się spotkanie z Özlem Beyarslan (Şirince, Turcja) i Piotrem Kowalskim (IM UWr) poświęcone Matematycznej wiosce Alego Nesina (nagroda Lilavati 2018).

1 miesiąc temu

Do 23 XII przyjmowane są zgłoszenia do XVII edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla szkół podstawowych Wieża Babel. Tu jest formularz zgłoszeniowy. Eliminacje szkolne odbędą się 4 I, a finał 21 I w IM UWr.

1 tydzień temu

Do 31 XII przyjmowane są zgłoszenia do VII Memoriału Urszuli Marciniak (Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach). Tu jest formularz zgłoszeniowy dla szkół, a tu dla zawodników dorosłych. Eliminacje szkolne odbędą się 11 I, a finał 25 III.

4 miesiące temu

31 XII mija termin składania wniosków w nowej edycji konkursu na stypendia Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności badawczej.

1 tydzień temu

Do 31 XII można przesyłać prace na III edycję konkursu o nagrodę im. Juliusza Pawła Schaudera dla młodych matematyków ufundowaną przez Centrum Badań Nieliniowych UMK w Toruniu.

6 dni temu

Ogłoszono listę zakwalifikowanych do etapu okręgowego XXI Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Jest na niej 52 zawodników z Wrocławia (LO III, V, XIII, XIV, XVI i ALO PWr). Zawody okręgowe odbędą się 14 I w 12 miastach Polski.

2 miesiące temu

Zawody II stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów odbędą się 14 I w IM UWr.

3 tygodnie temu

14 I obchodzimy Światowy Dzień Logiki. Został on zainicjowany przez prof. Jeana-Yves’a Beziau (francuskiego logika z Brazylii, w przeszłosci związanego z Uniwersytetem Wrocławskim). Wydarzenie to jest obchodzone w rocznicę urodzin Alfreda Tarskiego i śmierci Kurta Gödla - uznawanych za najważniejszych logików w historii nauki.