5 dni temu

W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległosci prezydent RP przyznał pośmiertnie Stefanowi Banachowi najstarsze i najwyzsze polskie odznaczenie państwowe - order Orła Białego - za zasługi dla chwały, dobra i pożytku RP. Order istanowił August II Mocny w 1705 roku.

2 lata temu

W dniach 12-16 XI w Bardzie Śląskim odbędzie się III Uniwersytecki Obóz Olimpijski. Weźmie w nim udział 65 licealistów. Zajęcia poprowadzą: Dariusz Buraczewski, Jan Dymara i Marcin Preisner z IM UWr oraz studenci ISIMu. Szczegóły są tutaj.

2 lata temu

Tu jest podział na meczowe grupy eliminacyjne. W dniach 16-18 XI w Lewinie Kłodzkim odbędzie się seminarium wyjazdowe dla nauczycieli ze szkół biorących udział w XVIII Dolnośląskich Meczach Matematycznych oraz w XIV konkursie matematycznym KOMA.

1 rok temu

17 XI w IM UWr odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: Matematyka dla Myślących: MŁODZICY (sala 601) i SENIORZY (sala 607). Natomiast 24 XI są spotkania wszystkich pięciu kółek (Matematyki dla Myślących i Olimpijskich).

2 lata temu

17 XI w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.

2 lata temu

19 XI odbędzie się wykład symulacyjny XIV edycji konkursu matematycznego KOMA dla SP i GM. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj. Eliminacje w poszczególnych kategoriach odbędą się 19 XI, 26 XI i 3 XII.

1 rok temu

23 XI odbędą się po raz pierwszy we Wrocławiu międzynarodowe zawody matematyczno- fizyczne Náboj Junior. To drużynowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Limit zapisów we Wrocławiu jest już wyczerpany, ale można rejestrować się w innych miastach.

1 rok temu

24 XI w IM UWr (sala HS) odbędzie się trzecie posiedzenie seminarium dla nauczycieli prowadzących kółka przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów.

3 miesiące temu

24 XI zostanie rozegrany (internetowo) II etap II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego.

2 lata temu

Studenci PWr  z Koła Naukowego Matematyki wyzywają uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych miłośników królowej nauk na IV Matematyczne Pojedynki. Zawody odbędą się 24 XI w budynku C-13 PWr (tzw. Serowiec). Szczegóły są tutaj.

1 miesiąc temu

23 XII 1948 roku z inicjatywy Kazimierza Kuratowskiego powołano zespół matematyków i inżynierów, którego zadaniem było zbudowanie w naszym kraju maszyny matematycznej – prekursora dzisiejszych komputerów. W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia.

4 miesiące temu

Zarząd Główny PTM ogłosił rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego potem w Polskie Towarzystwo Matematyczne.

1 miesiąc temu

Do końca lutego w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr eksponowane są ażurowe modele brył autorstwa Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, największego w Polsce modelarza matematycznego. Wystawa jest czynna w godz. 8-18.

2 tygodnie temu

Do 30 IV można przesyłać rozwiązania zadania problemowego "Korki w Houston" w X edycji międzynarodowego konkursu dla licealistów i studentów Mathematical Competitive Game. Na zwycięzów (w kategoriach indywidualnych i zespołowych) czekają nagrody pieniężne do odebrania w Paryżu. Tu są szczegóły.

1 rok temu

W dniach 15-18 II w Woli Duckiej odbędzie się LIX Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyka i komputery". Zgłoszenia przyjmowane sa do 20 XII.