2 lata temu

Do 20 V przyjmowane są zgłoszenia do XVII Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej, które odbędą się 1 VI.

1 rok temu

Do 20 V przyjmowane są zgłoszenia szkół podstawowych do XIV Mistrzostw Wrocławia w Szybkim Liczeniu (w kategoriach Młodzicy i Juniorzy). Zawody odbędą się 8 VI.

1 miesiąc temu

21 V nastąpi uroczyste wręczenie nagrody Abela pierwszej w historii matematyki kobiecie - Karen Uhlenbeck (University of Texas, Austin, USA).

3 dni temu

24 V w IM UWr będzie rozegrany nadfinałowy Meczów Matematyczny pomiedzy reprezentacjami Gdańskiej Autonomicznej SP i SP 3 Wrocław.

1 rok temu

Wykład laureata III edycji konkursu na nagrodę im. Kamila Duszenki - Thomasa Koberdy z University of Virginia (USA) - odbędzie się 24 V o godz. 13:30 w siedzibie IM PAN w Warszawie i będzie powtórzony 1 VI we Wrocławiu. Tematem będą "Maszyna Turinga, teoria złożoności i kryptografia".

1 miesiąc temu

25 V w IM UWr rozegrany będzie finał XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii liceów pomiędzy I LO z Olesna a III LO z Wrocławia. W pozostałych kategoriach finały wygrały: SP 3 Ww i GA PWr. Tu są aktualne wyniki rozgrywek.

1 miesiąc temu

25 V w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędą się ostatnie spotkania Matematyki dla Myślących i SENIORÓW (s. 607) i kółka olimpijskiego JUNIORÓW (s. 601), a 1 VI -  MdM JUNIORÓW (s. WS). Harmonogram spotkań do końca semestru jest tutaj.

1 miesiąc temu

25 V w sali 711 IM UWr odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez  absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki - Wojciecha Jedynaka.

4 miesiące temu

Do 31 V przyjmowane są zgłoszenia na 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki EMT - English for Mathematics Teachers. Zajęcia rozpoczną się 22 VI i będą odbywały się przez dwa tygodnie. Opłata wynosi 1200 zł i może być dofinansowana z funduszu na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Zapisy przyjmowane są mejlowo na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl .

2 tygodnie temu

Do końca maja w galerii Łącznik (WMI UWr) można zwiedzać wystawę Sto lat Bolesława Gleichgewichta, przygotowaną jako jeden elementów obchodów tego wspaniałego jubileuszu. Kuratorem wystawy jest Piotr Borodulin-Nadzieja (IM UWr). Materiały z wystawy są dostępne tutaj.

2 miesiące temu

Do 1 VI trwa konkurs ogłoszony przez oddział krakowski PTM p.n. Matematyka mi w duszy gra na piosenkę, której motywami przewodnimi będą: matematyka, postacie znanych matematyków, pojęcia matematyczne, obchody 100-lecia PTM lub Jubileuszowy Rok Matematyki.

11 miesięcy temu

Wykład laureata IV edycji Nagrody im. Kamila Duszenki - Alessandro Sisty z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule) odbędzie się 11 VI w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych.

2 tygodnie temu

12 VI mija termin nadsyłania prac na konkurs Matematyka, Informatyka i Analiza Danych w komiksie organizowany przez Wydział MiNI PW, Fundację SmarterPoland i redakcję Delty.

2 tygodnie temu

Do 10 VII przyjmowane są zgłoszenia na LX Szkołę Matematyki Poglądowej "Błędy, iluzje, oszustwa", która odbędzie się w dniach 22-27 VIII w Woli Duckiej k. Warszawy.

5 miesięcy temu

W dniach 11-22 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli p.n. Matematyczny Kirgistan i Kazachstan (przez góry Tien Szan od Biszkeku do Almaty jedwabnym szlakiem). Zwolniły się dwa miejsca. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.