2 lata temu

Ogłoszono wyniki V edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Wojciech Domin - SP Pisarzowice, Krzysztof Szymański - GM 49 Wrocław, Krzysztof Boryczka - V LO Bielsko-Biała. Spośród laureatów wyłoniona zostanie reprezentacja Dolnego Śląska na mecz sparingowy z Wielkopolską na przełomie maja i czerwca we Wrocławiu.

1 tydzień temu

Z okazji 100 urodzin równolatka PTM, emerytowanego pracownika IM UWr - prof. Bolesława Gleichgewichta - FMW organizuje konkurs dla uczniów, nauczycieli, studentów i innych zainteresownych ze znajomości wspomnień profesora pt. Zapiski szpiona pijanicy. Zachęcamy do ich uważnej lektury. Szczegóły konkursu  wkrótce.

1 tydzień temu

20 III o godz. 13 na Wieży Matematycznej w Gmachu Głównym UWr odbędzie się wernisaż wystawy Macieja Lose Sol omnia regit, poświęconej zegarom słonecznym.

1 rok temu

22 III na wrocławskim UE odbędzie się V edycja konkursu matematycznego Naboj. To zawody zespołowe dla uczniów szkół ponadpodstawowych organizowane w 17 miastach Europy. Przez 120 minut 4-osobowe drużyny (we Wrocławiu wystartuje ich 65) starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Na żywo tworzone są rankingi regionalne, krajowe i międzynarodowe.

1 rok temu

23 III  w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbędzie się Matematyka dla Myślących MŁODZIKÓW (s. 601) i JUNIORÓW (s. HS), a 30 III - Matematyka dla Myślących Młodzików (s. 601), SENIORÓW (sala 607) i kółko olimpijskie JUNIORÓW (s. A).

2 lata temu

23 III kolejne seminarium w IM UWr dla nauczycieli przygotowujących uczniów do Olimpiady Matematycznej Juniorów poprowadzi Jarosław Wróblewski (s. HS) nt. "Nierówności między średnimi".

2 miesiące temu

W dniach 23-24 III w IM UWr odbędzie się dwudniowy zjazd 30-godzinnego kursu dla nauczycieli i instruktorów zajeć komputerowych i programistycznych Programowanie w klasach I-III SP. Zajęcia w godz. 9-14:30  (sala 602) prowadzi Joanna Apanasewicz. Kurs może być dofinansowany przez szkoły z funduszu na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Kończy się wydaniem świadectwa.

6 miesięcy temu

23-24 III odbędzie się w Warszawie finał XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów z udziałem 15 reprezentantów Wrocławia (w tym siedmiu uczniów klas VIII SP). Pochodzą oni z następujących szkół podstawowych: 3, 5, 28, 32, 107, Ekola oraz gimnazjow: 26, 49, GA PWr i MKM w IM UWr.

2 lata temu

24 III we Wrocławiu (IM UWr), Warszawie (CLV LO) i Poznaniu (WM UAM) odbędą się finały III Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach). Lista finalistów jest tutaj. Zwycięzcy mogą wziąć udział w XXIII Mistrzostwach Polski 14 IV.

3 dni temu

24 III o godz. 13:00 w sali HS Instytutu Matematycznego UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych wykład nt. "Siła logicznego myślenia" wygłosi prof. Zbigniew Marciniak (WMIM UW). Tematyka będzie dostępna dla szerokiej publiczności (poczynając od uczniów szkół podstawowych po dorosłych pasjonatów matematyki).

2 lata temu

24 III odbędą się internetowe eliminacje do XXIII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks".

1 rok temu

Do 24 III trwają zapisy na VI edycję Ogólnopolskiej Matematycznej Konferencji Studentów OMatKo!, która odbędzie się w dniach 12-14 IV na PWr. Wydarzenie adresowane jest do studentów oraz doktorantów matematyki z całej Polski.

2 lata temu

Do 26 III trwają zapisy na prowadzone w IM UWr kursy wychowawców kolonijnych i kierowników kolonii. Zajęcia zaczną się 30 III. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.

2 lata temu

26 III odbędzie się druga kolejka rozgrywek półfinałowych XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tu jest podział na grupy półfinałowe. Finały odbędą się w maju (poza gimnazjami, gdzie wygrało GA PWr).

1 rok temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.