5 dni temu

Materiały ze zdalnego Dnia Otwartego w Instytucie Informatyki UWr są dostępne tutaj. Są tam informacje o Instytucie i Wydziale, rozmowy z absolwentami i wykłady pracowników. Drzwi Otwarte po raz pierwszy nie odbyły się w garniturach, ale spontanicznie, z domu, bez agencji PR, nie bez wpadek lecz z entuzjazmem.

2 tygodnie temu

Opublikowano listę finalistów XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Jest na niej 5 uczniów z Wrocławia (po dwie osoby z III LO i ALO PWr i jedna z XIV LO). Decyzje w sprawie etapu międzynarodowego będą ogłoszone po 14 IV.

2 tygodnie temu

Na liście finalistów LXXI Olimpiady Matematycznej jest 12 uczniów z Wrocławia (sześciu z III LO i po trzech z XIV LO i ALO PWr). Decyzja w sprawie kwalifikacji do etapu miedzynarodowego zapadnie po 14 IV.

1 miesiąc temu

18 IV o godz. 11 odbędą się zdalne drzwi otwarte Instytutu Matematycznego UWr. Na kanale YT IM UWr wykładowcy, studenci i absolwenci przedstawią różne aspekty studiowania matematyki, a o godz. 12 można się będzie z nimi spotkać na Zoomie.

4 tygodnie temu

II seria półfinałowa rozgrywek XIX edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych jest zawieszona do odwołania.

4 tygodnie temu

Spotkania międzyszkolnych kółek matematycznych w IM UWr: Matematyki dla Myślących oraz kółek olimpijskich są zawieszone do odwołania.

4 tygodnie temu

Zajęcia Klubu shogi w IM UWr zostają zawieszone do odwołania ze względu na sytuację epidemiczną w kraju.

3 miesiące temu

Fnały XV Mistrzostw Polski w Sudoku oraz XXIV Mistrzostw Polski w Łamigłówkach organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks" zostały odwołane.

3 miesiące temu

Zaplanowany na 26 IV finał IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowany przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej został przesunięty na 21 VI.

1 rok temu

Do 30 IV można nadsyłać prace na XLII Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowany przez miesięcznik "Delta".

1 miesiąc temu

Wystawa maszyn liczących z kolekcji prof. Macieja Sysły (II UWr) Machinae Calculatoriae będzie dostępna w Muzeum Dawnego Kupiectwa na Rynku w Świdnicy do końca czerwca.

2 miesiące temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.

1 miesiąc temu

W dniach 9-10 V odbędą się finały XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych (XXXIV Mistrzostw Międzynarodowych) organizowanych przez PWr.

2 miesiące temu

Zaplanowany na 4 IV egzamin wstępny do uniwersyteckich klas siódmych matematyczno-informatycznych działających w SP 3 (ul. Bobrza) i SP 76 (ul. Wandy) odbędzie się w innym terminie.

4 tygodnie temu

Finały regionalne IV Memoriału Urszuli Marciniak zaplanowane na 28 III zostały przełożone na inny termin.