3 tygodnie temu

Do 15 VII na PWr i 17 VII na UWr przyjmowane są dokumenty od osób zarekrutowanych na studia matematyczne.

3 tygodnie temu

W dniach 17-21 VII w Bradze (Portugalia) odbędzie się XXIV edycja międzynarodowej szkoły dydaktyki matematyki Quality Class z udziałem studentów, doktorantów i młodych nauczycieli z kilkunastu krajów, w tym studentów z IM UWr - Michała Żłobickiego i Gracjana Górala.

1 tydzień temu

W dniach 20-21 VII na UAM w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych (Toguz Korgool i Oware). Są to tradycyjne gry mankalowe. Pierwsza z nich pochodzi z Kirgistanu. Wpisowe wynosi 5 euro. Turniejowi towarzyszą warsztaty doskonalenia strategii gry.

1 tydzień temu

W dniach 22-26 VII odbędzie się w Bradze (Portugalia) międzynarodowa konferencja dydaktyków matematyki  CIEAEM 71 "Connections and understanding in mathematics education". 

3 tygodnie temu

Do 26 VII tegoroczni maturzyści z małych miejscowości Dolnego Śląska (poniżej 20 000 mieszkańców) mogą się ubiegać o rekomendację do Stypendium Pomostowego na pierwszy rok studiów dziennych w wysokości 500 zł miesięcznie. Rekomendacje wydaje Fundacja Edukacji Międzynarodowej. Osoby, które uzyskają rekomendacje, mają czas do 14 VIII na złożenie wniosku stypendialnego.

3 miesiące temu

W dniach 29 VII - 2 VIII w Yongin (Korea Południowa) odbędzie się XVII Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna. W 8-osobowej reprezentacji Polski jest troje wrocławian: Krzysztof Olejniczak i Martyna Szymańska z III LO oraz Stanisław Sochacki LA PWr.

7 miesięcy temu

W dniach 14-25 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli p.n. Matematyczny Kirgistan i Kazachstan. (przez góry Tien Szan od Biszkeku do Almaty jedwabnym szlakiem). Nie ma już wolnych miejsc.

2 miesiące temu

W dniach 22-27 VIII w Woli Duckiej k. Warszawy odbędzie się LX Szkoła Matematyki Poglądowej "Błędy, iluzje, oszustwa". Pierwszy dzień poświęcony będzie uczczeniu jubileuszu Szkół. Wystąpią wówczas najlepsi wykładowcy z poprzednich edycji - wielokrotni laureaci medalu Filca.

4 dni temu

Do 26 VIII (lub do wyczerpania miejsc) przyjmowane są zgłoszenia na 40-godzinny kurs Eksperymenty matematyczne. Zajęcia w osobnych grupach dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich odbędą się w soboty: 31 VIII i 7, 14, 21, 28 IX. Opłata za kurs wynosi 400 zł. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych tutaj.

2 tygodnie temu

W dniach 28-29 VIII rozegrany będzie w Paryżu na Uniwersytecie Diderota międzynarodowy finał XXXIII Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. W reprezentacji Polski znalazło się 10 wrocławian.

1 miesiąc temu

Laureatką V edycji nagrody im. Kamila Duszenki za rok 2019 została Kathryn Mann z Brown University w Providence (USA).

1 miesiąc temu

Ponad 2 miesiace temu w Turcji z powodów politycznych (działalność w legalnej organizacji  “Academics for Peace”) został uwięziony profesor matematyki Uniwersytetu w Lyonie współpracujący z matematykami wrocławskimi - Tuna Altinel. Europejskie Towarzystwo Matematyczne wystosowało apel o jego natychmiastowe uwolnienie. Zachęcamy do podpisania petycji w tej sprawie.

4 miesiące temu

Na Wieży Matematycznej w Gmachu Głównym UWr prezentowana jest wystawa zegarów słonecznych z kolekcji Macieja Lose.

3 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr wystawiono prace z X edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw

4 dni temu

2 IX o godz. 20 w krakowskim kinie "Kijów" odbędzie się pokaz premierowy filmu Wiesława Saniewskiego "Banach. Między duchem a materią". Narratorem jest w nim m. in. prof. Marek Bożejko, a część scen nagrywano w IM UWr. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia innego znanego filmu o Stefanie Banachu w reżyserii Krzysztofa Langa pt. Przestrzenie Banacha, a tu można zobaczyć reportaż Waldemara Stankiewicza (TVP Info) pt. Polscy pogromcy Enigmy. Specjalny pokaz obu tych filmów w kinie "Kijów" będzie miał miejsce 3 IX o godz. 11 i 16 i będzie poprzedzony popularnym wprowadzeniem matematyczno-historycznym.