2 tygodnie temu

Do 1 VII przyjmowane są zgłoszenia na wyjazd nauczycieli Matematyczna Dalmacja, który odbędzie się w dniach 13-25 VIII w ramach projektu "Poznajemy Matematyczną Europę". Formularz zgłoszeniowy jest tutaj. W programie są m. in. Jeziora Plitwickie, wyspa Krk, Dubrownik, Sarajewo i Solin (najstarsza część Splitu) z rzymskimi łaźniami i akweduktem.

3 miesiące temu

Na LXI Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Petersburgu w dniach 6-16 VIII w reprezentacji Polski wystąpi Łukasz Orski z LA PWr. Zawodnikiem rezerwowym jest Iwo Pilecki-Silva z III LO Ww. Zawody odbędą się zdalnie.

1 rok temu

Do 13 VIII trwa rekrutacja na matematykę na UWr (limit 200 miejsc), a do 14 VIII na PWr (limit 180 miejsc).

1 tydzień temu

29 VIII odbędzie się w trybie zdalnym XIV Środkowoeuropejska Olimpiada Matematyczna. W reprezentacji Polski wystąpi Antoni Buraczewski z III LO Wrocław.

11 miesięcy temu

XIV Międzynarodowy Kongres Edukacji Matematycznej (International Congres of Mathematics Education) został przełożony na termin 11-18 VII 2021.

3 miesiące temu

Zawody międzynarodowe XVIII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zostały odwołane.

6 miesięcy temu

IX Mistrzostwa Świata w Liczeniu (Mental Calculation World Cup) zaplanowane na VIII w Muzeum Heinza Nixdorfa w Paderborn (Niemcy) - największym na świecie muzeum komputerów - zostały przesunięte na rok 2021.

4 miesiące temu

Finał XXXIV Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w Lozannie (Szwajcaria) został odwołany.

4 miesiące temu

Zapraszamy do wysłuchania audycji Magdaleny Merty w PR poświęconej Memoriałowi Urszuli Marciniak.

2 miesiące temu

W 1665 roku z powodu epidemii dżumy zamknięto Uniw. w Cambridge i odesłano studentów do domów. Isaac Newton wrócił na farmę matki i wynalazł rachunek różniczkowy.

2 miesiące temu

Obejrzyj wykład popularnonaukowy prof. Grzegorza Karcha (dyrektora IM UWr) o tym, jak matematyka przewiduje i wyjaśnia przebieg epidemii.

4 miesiące temu

Materiały ze zdalnego Dnia Otwartego w Instytucie Matematycznym UWr można obejrzeć tutaj.

3 miesiące temu

Materiały ze zdalnego Dnia Otwartego w Instytucie Informatyki UWr są dostępne tutaj.

6 miesięcy temu

Finał IX Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku organizowany przez Wydział Matematyki Politechniki Wrocławskiej został przesunięty na wrzesień 2020.

1 rok temu

Do 15 IX przyjmowane są zgłoszenia do III edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej organizowanego przez BNY Mellon Poland (dotyczy prac obronionych w latach 2019-2020). Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 15000, 10000 i 5000 zł.