XVI Dolnośląskie Mecze Matematyczne

terminarz

  • zgłoszenia: do 31 X 2016 (formularz na lewym marginesie)
  • zgłoszenia na seminarium nauczycieli: do 31 X 2016 (szczegóły na lewym marginesie)
  • wpłaty za seminarium: do 7 XI 2016
  • seminarium wyjazdowe dla nauczycieli w Nowym Gierałtowie: 18-20 XI 2016
  • eliminacje:
    AB i CD 29 XI 2016 (wt)
    AC i BD 15 XII 2016 (czw)
    AD i BC  18 I 2017 (śr)
  • półfinały:
    AB i CD 6 II 2017 (pon)
    AC i BD 15 III 2017 (śr)
    AD i BC 11 IV 2017 (wt)
  • finały:
    SP - 6 V 2017
    GM - 13 V 2017
    LO - 27 V 2017
  • nadfinały Dolny Śląsk - Pomorze - Wielkopolska
    SP Wrocław 27 V 2017
    GM Gdańsk 9 VI 2017
    LO Poznań 13 VI 2017
  • letni obóz naukowy dla uczniów: 18-22 VI 2017

 

grafik rozgrywek

  • szkoły podstawowe
    eliminacje: 9 grup
    półfinały: 12 szkół = 3 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych i trzech najlepszych przegranych) 
    finał: trójmecz (zwycięzcy grup  półfinałowych)
     
  • gimnazja
    eliminacje: 12 grup
    półfinały: 12 szkół = 3 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych)
    finał: trójmecz (zwycięzcy grup półfinałowych)
     
  • licea
    eliminacje: 6 grup
    półfinały: 8 szkół = 2 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych i dwaj najlepsi przegrani)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)

 

finaliści

  • szkoły podstawowe 6 V: SP 3 Wrocław - SP 28 Wałbrzych - SP 3 Trzebnica 18:5:4
  • gimnazja 13 V: GA PWr Wrocław - GM Bolków - GM Dwujęzyczne Strzelce Opolskie 29:18:10
  • szkoły ponadgimnazjalne 27 V: I LO Lubin - III LO Wrocław

miejsce finałów

Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
sala HS

przebieg finałów

  • 10:15 przedstawienie drużyn
  • 10:15 - 11:15 - wykład popularnonaukowy dla publiczności
         SP -  Co w matematyce piszczy - Agata Hoffmann (IM UWr)
         GM - Matematyka gry w dobble - Olga Jurak (studentka IM UWr)
         LO -  Boskie podwojenie - Remigiusz (student IM UWr)
  • 10:30 - 11:30 - rozwiązywanie zadań (s. 704, 705, 710)
  • 10:30 - 10:45 - spotkanie nauczycieli opiekunów reprezentacji s. 711
  • 11:30 - 13:00 - rozgrywka finałowa
  • 13:00 - 13:30 - rozdanie nagród w MsF i DMM
  • 13:30 - 14:00 - lody pojednawcze dla finalistów s. 607

nadfinaliści

  • szkoły podstawowe - 27 V Wrocław
    Gdańska Autonomiczna SP - SP 3 Wrocław
  • gimnazja - 9 VI Gdańsk
    GM 25 Gdańsk - ? - GA PWr Wrocław
  • licea - 13 VI Poznań
    Katolickie LO Gdynia - VIII LO Poznań - ?