Matematyczny Kijów

terminarz

  • zgłoszenia - nie ma już wolnych miejsc
  • wpłaty: do 30 I - 300 zł, do 30 III - 400 zł
  • wyjazd: 28 IV - 3 V 2017

koszt

700 zł

Opłata obejmuje przejazdy w obie strony (PKP + autokar), noclegi ze śniadaniami w hostelu, opiekę pilota i tłumacza, ubezpieczenie NNW (4000) i KL (30000), opłaty miejscowe i drogowe oraz bilet do opery!

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Basztowa 3/3, 31-134 Kraków
tel/fax: 12 430 01 09, kom. 519 754 077
http://czajkatravel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

Przemysław Borkowski / Anna Penkała

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia (ulgi PKP)
  • wygodne obuwie, nakrycie głowy (panie - chusta i spódnica, panowie - długie spodnie - konieczne przy zwiedzaniu prawosławnych obiektów sakralnych)
  • poduszkę i koc do autokaru (2 nocne przejazdy)

waluta

Walutą Ukrainy jest hrywna (ozn. UAH, 1 hr ≈ 0,16 zł).

dodatkowe opłaty

  • fakultatywna wycieczka do Czarnobyla - 280 zł
  • obiadokolacje - najlepiej korzystać z samoobsługowej Puzatej Chaty

 

zarys programu

28 IV piątek

  • godz. 18:32 - wyjazd pociągiem do Przemyśla

29 IV sobota

  • godz. 1:30 - przyjazd do Przemyśla, przesiadka do autokaru
  • nocny przejazd przez Ukrainę
  • Humań - zamek, cerkiew, synagoga, budynek gimnazjum projektu Horodeckiego, park "Zofiówka" Stanisława Szczęsnego-Potockiego (jeden z siedmiu cudów Ukrainy)
  • Kijów - dzielnica rządowa, kompleks olimpijski, dworzec kolejowy, Uniwersytet, metro, Złota Brama (szczerbiec Chrobrego), Chreszczatik i Majdan Niezależności, Pomnik Przyjaźni Narodów, spacer nad Dnieprem 
  • nocleg w Kijowie

30 IV niedziela

  • Kijów -  sobór św. Włodzimierza, sobór św. Zofii (obiekt z listy światowego dziedzictwa kultury UNESCO), zajazd św. Andrzeja, cerkiew św. Andrzeja (projekt Bartolomeo Rastrelliego - twórcy rosyjskiego baroku), monastyr św. Michała Archanioła, Muzeum Jednej Ulicy - Andrejewski Spusk, dzielnica rządowa, Muzeum Bułhakowa,
  • Meżyhiria - była rezydencja Wiktora Janukowycza (20 km od Kijowa, 150 ha + pałac), dziś siedziba Muzeum Narodowego
  • wieczór w Operze Narodowej
  • nocleg w Kijowie 

1 V poniedziałek

2 V wtorek

  • Ławra Kijowsko-Peczerska (obiekt z listy światowego dziedzictwa kultury UNESCO), Muzum mikrominiatur, pomnik Matki Ojczyzny, Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Narodowy Ogród Botaniczny, Klasztor Wydubicki, Muzeum Wody, Muzeum Głodu,  willa Horodeckiego - Dom z Chimerami, stadion olimpijski, wykład w Narodowej Akademii Nauk Ukrainy
  • nocny przejazd do Lwowa

3 V środa

  • Lwów - Uniwersytet, kawiarnia Szkocka, pomnik Mickiewicza, Opera (obecnie Teatr Miejski), góra Zamkowa, dworzec, rynek i ratusz, Baszta Prochowa, Ossolineum, kościoły i klasztory Dominikanów, Bernardynów, Jezuitów, katedry Łacińska i Ormiańska, sobór św. Jura, cerkiew Wołoska, pomnik pomordowanych profesorów na Wzgórzach Wuleckich, cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich.
  • przejazd do Przemyśla
  • godz. 16:56 - odjazd pociągiem do Wrocławia
  • 23:24 - przyjazd do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

Wszyscy opłacili I ratę. Pogrubiono nazwiska z opłaconą II ratą.

l.p. imię i nazwisko szkoła W
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26,
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
Teresa Amrozińska
Barbara Chmiel
Włodzimierz Chmiel
Maciej Chyrc
Małgorzata Chyrc
Krzysztof Chyrc
Justyna Kołodziej-Drzazga
Ryszard Drzazga
Zofia Hetman
Irena Jarząbek
Elżbieta Jonko
Zdzisław Jonko
Stanisław Jurkowski
Grażyna Miękina-Jurkowska
Małgorzata Kołaczkowska
Zbigniew Kołaczkowski
Melania Kubik
Paweł Kubik
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Marek Kusztal
Genowefa Laszkiewicz
Karol Łąk
Elżbieta Mielko
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Ewa Nowak
Irena Nowicka
Gabriela Pendyk
Iwona Polak
Magdalena Polesiuk
Witold Polesiuk
Urszula Pruszyńska-Mincer
Maria Solarek
Leszek Solarek
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Jolanta Standio
Ewa Terka
Leszek Trzeciak
Renata Wiśniowska-Trzeciak
Danuta Tyrcz
Edyta Tyrcz
Elżbieta Weber
Jerzy Weber
Ewa Wesołowska-Wnęk
Maria Zawadzka
Andrzej Zawadzki
SP Siechnice
SP 12 Wrocław
SP 12 Wrocław
GM 16 Wrocław
GM 16 Wrocław
GM 16 Wrocław
GM 2 Głogów
GM 2 Głogów
SP 10 Wrocław
SP Siechnice
SP Siechnice
SP Siechnice
Trzebnica
Trzebnica
IM UWr
IA UWr
LO Amigo Ww
LO Amigo Ww
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 10 Wrocław
SP Siechnice
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
oSdM
IM UWr
ZS Zbrudzewo
SP Siechnice
X LO Wrocław
SP 8 Wrocław
ZSP Energetyk Wch
I LO Wałbrzych
GM 2 Wrocław
ZS Energetyk Wch
ZS Energetyk Wch
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
G Siechnice
ZSO Carolinum Nysa
ZSTiE Ww
ZSTiE Ww
ZSP Energetyk Wch
GM 1 Ząbkowice Śl.
GM 15 Wrocław
GM 15 Wrocław
SP 42 Wrocław
GM 8 Wrocław
GM 8 Wrocław
-
-
-
C
C
C
C
C
-
C
-
C
-
-
C
C
-
-
-
-
-
C
C
C
C
C
C
C
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
C
-
-
-
-
C
C
C
C
C
wolne miejsca 0 22