3 miesiące temu

15 V odbędzie się stacjonarny egzamin wstępny do uniwersyteckich klas siódmych matematyczno-informatycznych działających od trzech lat we Wrocławiu w SP 3 (ul. Bobrza) i SP 76 (ul. Wandy).

2 miesiące temu

8 V odbęda się finały XV edycji konkursu matematycznego KOMA dla szkół podstawowych. Finał dla szkół średnich odbędzie się 22 V. Tu jest lista finalistów

4 miesiące temu

8 V w godz. 10-13 odbędzie się spotkanie kółka olimpijskiego dla LO. Kółka Juniorów (MdM i OMJ) spotykają się 15 V.

2 tygodnie temu

VII edycję konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego KoALa wygrali: Adam Biel z SP 76 Wrocław i Wojciech Domin z III LO Wrocław. Tu są wyniki.

1 tydzień temu

LXXII Olimpiadę Matematyczną wygrał (z maksymalną liczbą punktów, ex aequo z zawodnikami z Gdańska i Krakowa) Antoni Buraczewski z III LO Wrocław. Laureatem II stopnia został Łukasz Orski z ALO PWr.

1 miesiąc temu

Wyniki etapu centralnego XIX Olimpiady Lingwistyki Matematycznejtutaj. Trzecie miejsce w Polce zajął Bartosz Chomiński z XIV LO.

1 miesiąc temu

Do 9 V przyjmowane są zgłoszenia na autorskie scenariusze lekcji, gry matematyczno-logiczne i inne pomysły na ciekawe zajęcia odnoszące się do praktyk wypracowanych w czasie kształcenia zdalnego w ogólnopolskim konkursie Zdalna kreatywność ogłoszonym przez oddział śląski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

1 miesiąc temu

Zapraszamy do oglądania kanału na Twitchu, w którym w każdy wtorek w godz. 17-18 i 18:30-19:30 Adam Dzedzej (UG) rozwiązuje zadania z konkursów matematycznych. 

1 tydzień temu

Do 15 V można przesyłać do PTM zgłoszenia do Międzynarodowej Nagroda im. Stefana Banacha za najlepszą rozprawę doktorską w dziedzinie nauk matematycznych.

6 miesięcy temu

15 V w godz. 9-13:30 w trybie rozproszonym będzie rozegrany finał XV edycji Olimpiady Informatycznej Juniorów. Na 127 uczestników 32 jest z Wrocławia, w tym 26 z klas uniwersyteckich (w SP 76 - 14 osób, SP 3 - 12 osób).

1 tydzień temu

17 V obchodzimy Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego ustanowiony przez ONZ w 2006. Obchody w Polsce organizuje Polskie Towarzystwo Informatyczne.

6 miesięcy temu

20 V w godz. 18-21 odbędzie się kolejny zdalny (ale emitowany na żywo na kanale YT) Maraton Wykładowy z "Deltą". Znani popularyzatorzy nauki wygłoszą 15-minutowe wykłady z matematyki, fizyki, informatyki i astronomii.

2 tygodnie temu

Do 1 VI przyjmowane są zgłoszenia do XIX Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej. Zawody odbędą się 12 VI. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj.

8 miesięcy temu

Do 25 VI w galerii Łącznik (WM UWr) prezentowana jest wystawa "Geometria wirusów" dotycząca geometrycznych zagadnień wirusologii. Została przygotowana przez Motiejusa Valiunasa (IM UWr). Zdalny odczyt popularnonaukowy autora na temat wystawy jest dostępny tutaj: wersja dla młodszych, wersja bardziej zaawansowana.

1 rok temu

VII Międzynarodowa Konferencja Contemporary Mathematics Education nt. Critical thinking in mathematics: perspectives and challenges dla zainteresowanych tematem dydaktyków i nauczycieli matematyki wszystkich szczebli edukacyjnych odbędzie się zdalnie w dniach 28-29 VI.