2 tygodnie temu

Do 30 IX trwają zapisy dzieci (od klas III SP) i młodzieży na Międzyszkolne Kółka Matematyczne w IM UWr (w tym roku wyłacznie do grup olimpijskich oraz Matematyki dla Myślących). Zajęcia zaczną się 9 X. O wynikach rekrutacji zgłoszone osoby zostaną poinformowane mejlowo.

1 dzień temu

Do 30 IX przyjmowane są zgłoszenia nauczycieli matematyki (mejlem na adres: mikolaj@math.uni.wrocpl) na spotkanie seminarium I^3, które odbędzie się 11 X w galerii Eklektik Art na wystawie prac Jerzego Olka.

1 tydzień temu

2021 jest rokiem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Z tej okazji GUS ogłosił konkurs Statystycznie najlepszy scenariusz lekcji promującej statystykę i NSP. Termin przesyłania prac to 30 IX. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne do 3 tys zł.

1 tydzień temu

Agata Hoffmann - emerytowany metodyk matematyki z IM UWr - potrzebuje intensywnej, długiej i drogiej rehabilitacji po chorobie, by choć częściowo powrócić do sprawności. Przekazując darowiznę, można ją w tym wesprzeć.

1 miesiąc temu

Do 30 IX można składać wnioski do IV edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z matematyki stosowanej organizowanego przez BNY Mellon Poland. Zwycięzcy otrzymują nagrody w wysokości 15000, 10000 i 5000 zł.

2 miesiące temu

Do 30 IX przyjmowane są zgłoszenia prac w LV edycji konkursu na najlepszą pracę studencką z prawdopodobieństwa i zastosowań matematyki organizowanym przez Odział Wrocławski PTM.

2 miesiące temu

Do 30 IX można przesyłać prace studenckie do III edycji konkursu PTM im. Witolda Wilkosza na najlepszą pracę popularyzującą matematykę. Konkurs organizowany jest przez oddział krakowski PTM.

1 miesiąc temu

Do 30 IX przyjmowane są zgłoszenia do LXV edycji konkursu PTM studenckich prac z matematyki im. Józefa Marcinkiewicza.

2 miesiące temu

Do 30 IX można przesyłać prace studencki na konkurs PTM im. Anny Zofii Krygowskiej na najlepszą pracę z dydaktyki matematyki. Konkurs organizowany jest przez krakowski oddział PTM.

3 tygodnie temu

1 X rusza kolejna edycja Lig Zadaniowych na Wrocławskim Portalu Matematycznym. Najstarsze działają już 15 lat. W tym roku ruszają nowe ligi: olimpijskie (OM i OMJ) oraz z dydaktyki matematyki (dla studentów i nauczycieli).

2 tygodnie temu

Od 1 X w galerii "Pod Hugonem" w IM Wr można zwiedzać wystawę prac finalistów XII edycji (2021) Konkursu Matematycznego Origami Żuraw.

1 miesiąc temu

2 X na terenie klasztoru w Lubiążu odbędzie się XIX Matematyczny Marsz na Orientację. Wystartuje w nim 500 uczestników. Gospodarzem imprezy jest SP Malczyce i SP Lubiąż, a obsługę stanowi I LO Legnica.

1 dzień temu

Do 3 X przyjmowane są zgłoszenia (mejlem na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl) na wyjazd seminaryjny nauczycieli "Matematyczne Lubuskie - śladami Johannesa Keplera", który odbędzie się w dniach 16-17 X.

3 tygodnie temu

Do 4 X można składać wnioski o stypendia naukowe dla uczniów w XXI edycji konkursu zDolny Śląsk prowadzonego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej i Samorząd Województwa Dolnośląskiego.Ogłoszenie wyników nastąpi pod koniec listopada.

2 tygodnie temu

7 X odbędzie się XI edycja internetowego konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo (prowadzoną przez absolwenta IM UWr Przemysława Ponikowskiego) pod patronatem FMW. Tu są dostępne gry konkursowe z poprzednich lat.