X Wrocławski Maraton Matematyczny (2011)

ogłoszenie

W roku 2011 Maraton odbędzie się po raz 10. Z tej okazji szczególnie zapraszamy do udziału w nim laureatów wszystkich poprzednich edycji. O wręczenie nagród zwycięzcom w poszczególnych kategoriach poprosiliśmy laureatów w tych samych kategoriach z I edycji. Każdy z nich przygotuje podarunek wraz z osobistą dedykacją. Lista zwycięzców wszystkich Maratonów jest tutaj.

VIPy na Maratonie

W uroczystym otwarciu X Maratonu Matematycznego wezmą udział m. in.:

• wiceprezydent Miasta Wrocławia Jarosław Obremski
  • koordynator Festiwalu Nauki na UWr prof. Adam Pawłowski
  • dyrektor Instytutu Matematycznego UWr prof. Ludomir Newelski

Upominki specjalne laureatom w poszczególnych kategoriach przekażą:

• SP - Witold Świątkowski - zwycięzca I edycji jako uczeń SP 91, obecnie student IV roku matematyki na UWr,
  • GIM - Bartłomiej Andrzejewski - zwycięzca I edycji jako uczeń GM 1 w Opolu, obecnie absolwent SGH w Warszawie, kierunków finanse i bankowość oraz stosunki międzynarodowe, właściciel firmy geodezyjnej GEOZAUR w Opolu,
  • GIM - Michał Molicki - zwycięzca II edycji jako uczeń GM 49 we Wrocławiu, obecnie absolwent matematyki na UWr, stażysta w Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie,
  • GIM - Marek Kamiński - drugi w I edycji jako uczeń GM 8 we Wrocławiu, obecnie absolwent matematyki na UWr,
  • LO - Marcin Preisner - zwycięzca I edycji jako uczeń I LO w Jeleniej Górze, obecnie doktorant matematyki na UWr,
  • PROF - Piotr Kryszkiewicz - zwycięzca I edycji, nauczyciel matematyki w ZS w Miliczu,
  • PROF - Piotr Pawlikowski - drugi w I edycji, nauczyciel matematyki w I LO w Kluczborku,
  • AMAT - Waldemar Bednarz - zwycięzca II edycji, inżynier elektronik z Wrocławia

Oto treść jednej z dedykacji:
Drogi Mistrzu/Droga Mistrzyni!
Nie ma nic złego w byciu drugim, lecz to nie to, co być pierwszym. Najlepszym Numerem Jeden!
Ufam, że po trudach Maratonu, świetnie wiesz i czujesz, jak wielkie jest Twe osiągnięcie. Serdecznie gratuluję Triumfu i życzę dalszych sukcesów. Niech świat stanie przed Tobą otworem.
Bartłomiej Andrzejewski

ktokolwiek wie...

Organizatorom nie udało się ustalić nazwiska zwycięzcy I edycji Maratonu w kategorii amatorzy. Prosimy o pomoc w tej sprawie. Być może ktoś go pamięta lub zwycięzca zgłosi się sam. Prosimy o kontakt mejlowy: mikolaj@math.uni.wroc.pl lub telefoniczny: 71 3361085.

podziękowania

Za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu Maratonu dziękujemy:

• uczniom III, V i XIV LO z Wrocławia,
  • nauczycielom: Michałowi Śliwińskiemu z III LO, Irenie Dulębie z GIM 49, Danielowi Cichoniowi z XIV LO,
  • pracownikowi Biura Promocji UWr - Wojciechowi Głodkowi,
  • pracownikom IM UWr - Janowi Kraszewskiemu, Adamowi Morawcowi, Krzysztofowi Topolskiemu,
  • doktorantom z IM UWr - Kamilowi Dybie i Kamilowi Tabisiowi,
  • studentom z IM UWr: Teresie Jełowieckiej, Klaudii Klisiewicz, Marzenie Kornackiej, Katarzynie Kozińskiej, Oldze Mikołajczyk, Ewie Pietkiewicz, Mateuszowi Sieradzanowi, Witoldowi Świątkowskiemu, Annie Werbie i Małgorzacie Wnętrzak.

statystyki

W tegorocznych eliminacjach do Maratonu Matematycznego wzięło udział 3489 zawodników, nie licząc osób zdyskwalifikowanych za niesportowe zachowanie. Do finału zakwalifikowało się 811 z nich. Tabela podaje rozkład uczestników między poszczególne kategorie.

uczestnicy
SP + GIM + LO + PROF + AMAT
finaliści
SP + GIM + LO + PROF + AMAT
1084 + 1598 + 753 + 36 + 18 = 3489 267 + 327 + 166 + 36 + 15 = 811

Listy finalistów z poszczególnych dni publikujemy tutaj

zwycięzcy

• kategoria SP
    I m. Dawid Ignasiak SP 24 Wrocław (II raz z rzędu!)
    II m. Joanna Krysta SP 53 Wrocław
    III m. Józef Mastalarz SP Atut Wrocław
  • kategoria GIM
    I m. Maciej Kucharski GIM 49 Wrocław
    II m. patrycja Pieczonka GIM 49 Wrocław
    III m. Marcin Sidorowicz GIM 49 Wrocław
  • kategoria LO
    I m. Radosław Serafin III LO Wrocław
    II m. ex aequo
    Omar Adham XIV LO Wrocław
    Tomasz Skalski III LO Wrocław
  • kategoria AMAT
    I m. Piotr Mazur - urzędnik (Złotoryja)
    II m. Małgorzata Ruczka - lekarz (Wrocław)
    III m. Michał Kwiatkowski - student prawa UWr
  • kategoria PROF
    I m. Damian Straszak - student matematyki i informatyki UWr
    II m. ex aequo
    Zygmunt Krawczyk - nauczyciel matematyki
    Anna Piekarska - studentka informatyki UWr

rezerwacja miejsc

Uczestnicy Maratonu zgłaszają się w holu IM do sekretariatu zawodów, skąd zostaną rozprowadzeni do właściwych sal. Grupy szkolne na eliminacje do Maratonu obowiązuje rezerwacja miejsc za pomocą formularza on-line. Osoby indywidualne mogą przyjść bez zapowiedzi w dowolnym terminie. Grafiki dokonanych rezerwacji znajdują się tutaj: na czwartek, piątek i sobotę.

harmonogram zawodów eliminacyjnych

• 15 IX 2011 godz. 8-15 - eliminacje dla wrocławskich szkół podstawowych i gimnazjów (ostatnie wejście o 14)
  • 16 IX 2011 godz. 8-15 - eliminacje dla wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych i szkół pozawrocławskich (ostatnie wejście o 14)
  • 17 IX 2011 godz. 8-10 - eliminacje "last-minute" (ostatnie wejście o 9:00)