XX Zimowa Szkoła Matematyki (2010)

Lista zgłoszeń jest zamknięta. Uczniowie biorący udział w Szkole lub ich nauczyciele proszeni sa o wypełnienie formularza zgłoszeniowego (dostępny z MENu po lewej).

temat

Konstrukcje geometryczne

terminy

obóz: 7-12 marca 2010
zgłoszenia do 30 stycznia 2010
wpłaty do 20 lutego 2010

OW "Góry Stołowe", Jakubowice 3
57-350 Kudowa Zdrój

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 071 336 10 85 lub 071 37 57 416
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@math.uni.wroc.pl

opłata

300 zł (pobyt, wyżywienie, materiały, bez dojazdu) płatne do 20 II 2010 na konto
Fundacji Matematyków Wrocławskich (pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław)
PKO BP IV/o Wrocław
z dopiskiem: XX ZSM

dojazd

W dniu wyjazdu 7 III opiekunowie spotkają się z uczniami w następujących miejscach zbiórek i dowiozą ich na miejsce obozu:

• Legnica - dworzec PKP, godz. 9.10, wyjazd pociągiem do Kłodzka Głównego o godzinie 9.27 i dalej autokarem do Jakubowic (opiekun - Barbara Obremska)
  • Wrocław - dworzec PKP Wrocław Główny "pod zegarem", godz. 9.20, wyjazd pociagiem do Kudowy-Zdroju o godz. 9.43, dalej autokarem do Jakubowic (opiekun - Małgorzata Mikołajczyk)
  • Ziębice - stacja PKP, godz. 10.30, wyjazd pociągiem do Kudowy-Zdroju o godz. 10.40, dalej autokarem do Jakubowic (opiekun będzie w pociągu)
  • Kłodzko - dworzec PKP Wałbrzych Miasto, godz. 11.40, wyjazd pociagiem do Kudowy-Zdroju o godz. 11.44, dalej autokarem do Jakubowic (opiekun będzie w pociągu)
  • Jelenia Góra - dworzec PKP, godz. 9.30, wyjazd pociągiem do Kłodzka Głownego przez Wałbrzych Główny o godz. 9.47, dalej autokarem do Jakubowic (opiekun - Magdalena Michalak)
  • Wałbrzych - dworzec PKP Wałbrzych Główny, godz. 12.10, wyjazd pociągiem do Kłodzka Głównego o godz. 12.24, dalej autokarem do Jakubowic (opiekun Magdalena Michalak)

Każdy uczeń musi mieć wykupiony bilet PKP. Po drodze do Jakubowic zwiedzimy Park Zdrojowy w Kudowie. Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja.

Ostatnim posiłkiem 12 III jest obiad. Potem przejdziemy z Jakubowic na dworzec PKP w Kudowie-Zdroju (bagaże będą dowiezione), odjazd pociągiem o godz. 14.58. Opiekunowie dowiozą uczniów do końca trasy, tzn.:

• na dworzec Kłodzko Miasto o godz. 17.04
  • na dworzec Ziębice o godz. 18.14
  • na dworzec Wrocław Główny o godz. 19.17
  • na dworzec Legnica o godz. 20.50 (przez Wrocław)
  • na dworzec Wałbrzych Główny o godz. 20.11 (przez Kłodzko)
  • na dworzec Jelenia Góra o godz. 21.40 (przez Wałbrzych)

Bilety można kupić od razu na powrót lub zrobimy to zbiorowo w Kudowie-Zdroju przed odjazdem.

zarys programu

• co to są konstrukcje klasyczne
  • konstruowanie wielokątów foremnych
  • konstrukcje nieklasyczne, przybliżone, mechaniczne
  • liczby konstruowalne
  • 3 klasyczne zadania starożytności i jak je rozwiązano
  • elementy teorii Galois
  • inwersja względem okręgu
  • konstrukcje Mohra-Mascheroniego i Steinera
  • mecz geometryczny
  • warsztaty wielościanów rurowych
  • wieczorne zabawy łamigłówkowo-matematyczne
  • test końcowy
  • ognisko
  • zwiedzanie parku dinozaurów i rezerwatu Błędne skały
  • zwiedzanie Kudowy Zdroju i miejska gra terenowa
  • możliwość jeżdżenia na nartach

Zajęcia prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Instytutu Matematycznego UWr oraz zaproszeni nauczyciele.

Pełny program znajduje sie w załączniku na dole strony.

co zabrać

• zgodę rodziców (dotyczy także uczniów, którzy ukończyli 18 lat)
  • legitymację szkolną, paszport lub dowód osobisty
  • zeszyt, ołówki, gumkę, cyrkiel i linijkę, kalkulator
  • latarkę, nożyczki
  • gitarę lub inny sprzęt grający albo sportowy
  • kurtkę i obuwie umożliwiające wycieczki w góry
  • ubranie zmienne na wypadek przemoczenia
  • czapkę i rękawiczki (w tym rękawiczki na zmianę)
  • opcjonalnie narty
  • zgodę rodziców na samodzielny powrót z obozu, jeśli ktoś taki powrót planuje

zgoda rodziców

Po pobraniu, uzupełnieniu i wydrukowaniu poniższego dokumentu powinien on zostać podpisany przez ucznia i jego rodzica (prawnego opiekuna). Dokument ten uczeń musi zabrać ze sobą na wyjazd.

Microsoft Office document icon zgoda.doc33 KB
Microsoft Office document icon program.doc42.5 KB