Olimpiada Lingwistyczna 2009/10 - finał krajowy

miejsce zawodów

Zawody finałowe odbędą się w sali HS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego - pl. Grunwaldzki 2/4 (budynek przy moście Grunwaldzkim).

Dojazd z Dworca Głównego PKP i PKS autobusami 145 lub 146 w kierunku Bartoszowic lub Sępolna (przystanek „Most Grunwaldzki”).

przebieg zawodów

• 10.00 - rozpoczęcie
  • 180 min - rozwiązywanie zadań konkursowych
  • od 13.15 - obiad dla finalistów i zgłoszonych opiekunów
  • 14.00 - otwarty wykład popularnonaukowy o komputerowym przetwarzaniu języka naturalnego - dr Paweł Rychlikowski, Instytut Informatyki UWr
  • ok. 15.30 - omówienie zadań, oficjalne ogłoszenie wyników, rozdanie nagród

świadczenia

• Organizatorzy nie zwracają kosztów dojazdu na zawody.
  • Organizatorzy pokrywają koszty noclegu i śniadanie przed zawodami (16/17 IV) tylko zgłoszonym finalistom. Opiekunom mogą zarezerwować nocleg, ale koszty musi pokryć szkoła. Podobnie jest z dodatkowymi noclegami uczniów i opiekunów po zawodach.
  • Wszystkim nocującym we Wrocławiu zapewniamy śniadanie 17 IV (w hotelu).
  • Obiad na koszt organizatorów przysługuje wszystkim finalistom i zgłoszonym opiekunom.

zakwaterowanie

Noclegi i śniadanie dla zgłoszonych uczestników i ich opiekunów:
Dom Turystyczny "Trio", ul. Trzemeska 4-8

Dojazd z Dworca Głównego PKP i PKS na miejsce noclegu tramwajem 22 lub autobusem 122 (przystanek przy ul. Legnickiej, pierwszy za pl. Jana Pawła II).

Dojazd z miejsca noclegu na miejsce zawodów tramwajami 10 i 12 (do przystanków "Reja" lub "Most Grunwaldzki").

Prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na noclegi mejlowo pod adresem: michal.sliwinski@math.uni.wroc.pl.

rezerwacje noclegów

Szkoły, dla których dokonano rezerwacji noclegów:

• I LO w Białymstoku
  • ZSO nr 6 w Bydgoszczy