Olimpiada Lingwistyczna 2014/15 - finał krajowy

konsultacje

W odpowiedzi na prośby zawodników we wtorek 24 marca w godz. 10-15 oferujemy w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego (sala 604) konsultacje z lingwistyki.

miejsce zawodów

Zawody finałowe odbędą się w sali HS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego - pl. Grunwaldzki 2/4 (budynek tuż przy moście Grunwaldzkim).

Dojazd z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS autobusami 145 lub 146 w kierunku Bartoszowic lub Sępolna (należy wysiąść na przystanku "Most Grunwaldzki").

przebieg zawodów

• 10.00 - rozpoczęcie zawodów
  • od 13.15 - obiad dla finalistów i zgłoszonych opiekunów w kantynie na Wydziale Matematyki i Informatyki UWr
  • 14.30-16.00 - otwarty wykład popularnonaukowy z lingwistyki - Angielski: system czy chaos? (Marian Zamorski, Studium Intensywnej Nauki Języka Angielskiego Uniwersytetu Wrocławskiego)
  • ok. 16.15 - ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, zakończenie zawodów
  • ok. 17.15 - wyjście na spacer z przewodnikiem na Ostrów Tumski i Starówkę

świadczenia

• Organizatorzy zwracają koszty podróży uczestników pod warunkiem dostarczenia biletów na podróz w obie strony, na zasadach takich, jak przy zawodach II etapu (szczegóły w menu po lewej).
  • Organizatorzy opłacają noclegi (bez śniadań) 27/28 i 28/29 III tylko zgłoszonym finalistom. Zainteresowanym opiekunom zarezerwujemy noclegi, ale nie pokrywamy ich kosztów (70 zł za jednoosobowy, 40 zł za miejsce w pokoju "studenckim").
  • Obiad w dniu zawodów przysługuje wszystkim finalistom i zgłoszonym opiekunom.

Noclegi dla zgłoszonych uczestników i ich opiekunów są zarezerwowane w Domu Studenckim "Ołówek" (pl. Grunwaldzki 30).

Dojazd z Dworca Głównego PKP i Dworca Centralnego PKS autobusami 145 albo 146 w kierunku Bartoszowic lub Sępolna. Należy wysiąść na przystanku "Plac Grunwaldzki", stamtąd ok. 10 min piechotą albo tramwajem 33 Plus lub autobusem linii 116, 131, 141 albo 331 podjechać jeden przystanek (do "Bujwida").

Dojście do miejsca zawodów wzdłuż placu Grunwaldzkiego zajmuje ok. 20 min. Można przejechać dwa przystanki tramwajem 33 plus (do przystanku "Most Grunwaldzki", stamtąd ok. 20 m do Instytutu Matematycznego) lub autobusem 116 do przystanku "Reja", skąd do IM ok. 5 min piechotą).

Obiad w sobotę 28 III (godz. 13.15-14.30):
Restauracja "Plastyczna" w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego (budynek połączony z Instytutem Matematycznym).

Plan sytuacyjny centrum Wrocławia.

Strona  MPK (Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu) z cennikiem biletów, mapkami tras, rozkładami jazdy.

Zapotrzebowanie na noclegi i posiłki oraz zgłoszenia udziału w spacerze z przewodnikiem po wrocławskiej starówce przyjmowane są mejlowo pod adresem michal.sliwinski@math.uni.wroc.pl do piątku 13 III, godz. 9:00.

rezerwacje noclegów

Szkoły, dla których dokonano rezerwacji noclegów:

tylko noc 27/28 III

• VI LO Bydgoszcz (uczeń)
  • V LO Kraków (sześcioro uczniów + opiekun)
  • II LO Lublin (uczeń)
  • XXI LO Lublin (uczeń + opiekunka)
  • LO Politechniki Łódzkiej (uczennica + opiekunka)
  • LO Uniwersytetu Łódzkiego (uczeń + opiekun)
  • XIII LO Szczecin (dwóch uczniów + opiekunka)
  • L Akademickie Toruń (dwóch uczniów)
  • IX LO Warszawa (uczeń)