XIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

• wysyłanie wyników i poprawionych prac - do 10 XI 2014
  • opublikowanie listy zakwalifikowanych do zawodów II stopnia - 20 XII 2014
  • zawody okręgowe - 17 I 2015
  • opublikowanie listy zakwalifikowanych do zawodów III stopnia - 28 II 2015 (do godz. 23:59)
  • konsultacje dla finalistów - 24 III 2015, godz. 10-15, sala 604 IM UWr
  • zawody finałowe - 28 III 2015, godz. 10-13, sala HS IM UWr
  • Olimpiada Międzynarodowa - 20-24 VII 2015, Błagojewgrad (Bułgaria)

uwaga
Zgodnie z regulaminem OLM komisje szkolne zobowiązane są do przesłania po zawodach I etapu wraz z ocenionymi pracami uczniów odpowiednich oświadczeń uczestników i ich ustawowych opiekunów.

sponsorzy olimpiady krajowej

Uniwersytet Wrocławski
Magazyn Miłośników Matematyki
Redakcja "Delty"

reprezentacja Polski na 13th IOL

• team "Poland White"
    Stanisław Frejlak, XIV LO Warszawa
    Katarzyna Kowalska, XIV LO Warszawa
    Mateusz Włodarczyk, VI LO Bydgoszcz
    Anna Zaręba, XIV LO Warszawa

• team "Poland Red"
    Piotr Gajdzica, II LO Cieszyn
    Eliza Siemaszko, II LO Białystok
    Radosław Wójcik, LA Toruń
    Barbara Zięba, III LO Wrocław

sukcesy Polaków w 13th IOL

W Olimpiadzie Międzynarodowej brało udział 166 uczniów z 29 krajów całego świata. Każde państwo wystawiło jedną lub dwie drużyny liczące czworo uczestników, z wyjątkiem Francji i Tajwanu, których reprezentacje były jednoosobowe. Przyznano 7 złotych, 17 srebrnych i 22 brązowe medale, 31 tzw. wzmianek zaszczytnych (honourable mentions) oraz 7 wyróżnień za najlepsze rozwiązanie któregoś z zadań.

Stanisław Frejlak i Katarzyna Kowalska zostali nagrodzeni srebrnymi medalami. Stanisław otrzymał także wyróżnienie za najlepsze rozwiązanie zadania nr 2.
Piotr Gajdzica zdobył brązowy medal, a Eliza Siemaszko i Mateusz Włodarczyk - wzmianki zaszczytne.

W klasyfikacji medalowej Polskę wyprzedziły w tym roku reprezentacje USA, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Ukrainy.

Byliśmy również piątym krajem pod względem średniego wyniku zawodników (za USA, Bułgarią, Wielką Brytanią i jednoosobową delegacją Tajwanu), natomiast wśród wszystkich 43 zespołów drużyna "Poland White" była w takiej klasyfikacji ósma, a "Poland Red" - piętnasta.

Jednocześnie team "Poland White" zajął III miejsce w konkurencji drużynowej, za zespołami UK West, USA Red i ex aequo z reprezentacją Holandii.