XVII Dolnośląskie Mecze Matematyczne

terminarz

  • zgłoszenia: do 31 X 2017 (formularz na lewym marginesie)
  • dodatkowe zgłoszenia na seminarium nauczycieli: do 13 XI 2017 mejlem na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl
    (szczegóły wyjazdu na lewym marginesie)
  • wpłaty za seminarium: do 10 XI 2017 lub po otrzymaniu faktury na szkołę
  • seminarium wyjazdowe dla nauczycieli w Kowarach: 17-19 XI 2017
  • eliminacje:
    AB i CD 29 XI 2017
    AC i BD 13 XII 2017
    AD i BC  10 I 2017
  • półfinały:
    AB i CD 15 II 2018
    AC i BD 19 III 2018
    AD i BC 11 IV 2018
  • finały:
    SP - 12 V 2018
    GM - 26 V 2018
    LO - 19 V 2018
  • wycieczka nagrodowa SP i LO - 20 V
  • nadfinały Dolny Śląsk - Pomorze - Wielkopolska
    SP - UG Gdańsk - 12 VI 2018 (środa, godz. 10:00)
    GM - WMI UAM Poznań - 13 VI 2018 (środa, godz. 11:15)
    LO - IM UWr Wrocław - 8 VI 2018 (piątek, godz. 11:15)
  • letni obóz naukowy dla uczniów: 16-20 VI 2018 Lewin Kłodzki

grafik rozgrywek

  • szkoły podstawowe
    eliminacje: 12 grup
    półfinały: 12 szkół = 3 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych) 
    finał: trójmecz (zwycięzcy grup  półfinałowych)
     
  • gimnazja
    eliminacje: 8 grup
    półfinały: 8 szkół = 3 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)
     
  • licea
    eliminacje: 7 grup
    półfinały: 8 szkół = 2 grupy po 4 szkoły (zwycięzcy grup eliminacyjnych i najlepszy przegrany)
    finał: dwumecz (zwycięzcy grup półfinałowych)

finaliści

  • szkoły podstawowe: SP 3 Wrocław - SP 6 Jelenia Góra - SP 3 Trzebnica 20:17:11
  • gimnazja 19 V: GM w LO 3 Lubin - GA PWr Wrocław
  • szkoły ponadgimnazjalne 26 V: I LO Lubin - LA PWr Wrocław

miejsce finałów

Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
sala HS

przebieg finałów

  • 10:15 przedstawienie drużyn
  • 10:15 - 11:15 - wykład popularnonaukowy dla publiczności
         SP - Agata Hoffmann (IM UWr) - Matematyka wokół nas
         GM - Anna Hnat (IM UWr) - Muzyka matematyki
         LO - Weronika Chmiel, Paweł Stroński (WE, WM PWr) - Nie taki robot straszny, jak go malują
  • 10:30 - 11:30 - rozwiązywanie zadań (s. 704, 705, 710)
  • 10:30 - 10:45 - spotkanie nauczycieli opiekunów reprezentacji s. 311
  • 11:30 - 13:00 - rozgrywka finałowa
  • 13:00 - 13:30 - lody pojednawcze dla finalistów s. 607

wycieczka nagrodowa

Zbiórka 20 V o godz. 7:30 na parkingu pod kościołem ojców oblatów przy ul. Rysiej. Trzeba abrac 5 zł na wstęp do Parku Narodowego Gór Stołowych. Program wycieczki:

  • 7:30 - wyjazd z Wrocławia
  • 10:00 - przyjazd do Karłowa
  • 11:00 - wejście na Szczeliniec Wielki
  • 12:00 - zajęcia z ekologii i zwiedzanie Szczelińca Wielkiego
  • 14:40 - odjazd z Karłowa
  • 15:00 - obiad w Szczytnej
  • 15:30 - gry sportowe
  • 16:30 - wyjazd do Wrocławia
  • 19:00 - powrót na miejsce zbiórki

W wycieczkowym turnieju wiedzy o Górach Stołowych zwyciężyli: I m. Szymon Ferenc, II m. Jakub Skórski, III m. Aleksandra Bychawska (kl. 6a SP 3 Wrocław).

nadfinaliści

  • szkoły podstawowe - 12 VI Gdańsk
    Sopocka Autonomiczna SP - SP 3 Wrocław
  • gimnazja - 13 VI Poznań
    Gdańskie Autonomiczne GM - ??? - ???
  • licea - 8 VI Wrocław
    I LO Gdańsk - VIII LO Poznań - LA PWr Wrocław