Konkurs na prace studenckie

3 miesiące temu

19 X o godz. 10 w sali 25 Instytutu Informatyki UWr odbędzie się finał konkursów na najlepsze prace dyplomowe (licencjackie i magisterskie) napisane na Wydziale Matematyki i Informatyki UWr. Fundatorem nagród jest Santander Bank Polska. Na konkurs wpłynęło 27 prac. Nominowani do nagrody licencjaci będą prezentowali swoje prace przed studentami i pracownikami Wydziału oraz przedstawicielami sponsora (po 6 osób z każdego Instytutu). Zwycięską pracę magisterską z matematyki przedstawi Szymon Cygan. Zwycięzcy konkursów (w sumie 4 osoby) otrzymają po 3000 zł. Lista nominowanych prac licencjackich jest tutaj.

Kółka Matematyczne

1 rok temu

20 X w IM UWr odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: Matematyka dla Myślących JUNIORÓW (sala HS) i SENIORÓW (sala 607), a 27 X - Matematyka dla Myślących MŁODZIKÓW (s. 601) oraz Olimpijskie JUNIORÓW (WS) i SENIORÓW (s. 607).

Seminarium olimpijskie

1 rok temu

20 X w IM UWr (sala HS) odbędzie się seminarium dla nauczycieli prowadzących kółka przygotowujące do Olimpiady Matematycznej Juniorów. Zajęcia "Wokół nierówności 2ab ≤ a2+b2" poprowadzi Jarosław Wróblewski (IM UWr).

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

20 X w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.

Światowy Dzień Statystyki

1 rok temu

20 X obchodzony jest Światowy Dzień Statystyki ustanowiony przez ONZ.

Konferencja SEM

1 rok temu

26-28 X odbędzie się w Sielpi XI Konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Kolory matematyki".

III Obóz olimpijski

1 rok temu

Do 31 X można wysyłać zgłoszenia licealistów na III Uniwerytecki Obóz Olimpijski, który odbędzie się w Bardzie w dniach 12-16 XI. Szczegóły są tutaj: http://math.uni.wroc.pl/~preisner/kumam/

Turniej Jagielloński

2 miesiące temu

Do 31 X można przejść eliminacje do II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. II etap będzie rozegrany 24 XI.

I^3 z Erasmusem

1 dzień temu

9 XI w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność w godz. 10:30-14:00 w sali 602 IM UWr odbędą się zajęcia w języku angielskim dla nauczycieli matematyki z programu Erasmus+.

Nagrody Fundacji mBanku

2 lata temu

Do 31 X trwa nabór wniosków w III edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł.

Olimpiada Lingwistyczna

2 lata temu

Do 6 XI przyjmowana są zgłoszenia szkół do XVII Olimpiady Lingwistycznej. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj. Eliminacje odbędą się 8 XI.

Náboj Junior

1 rok temu

23 XI odbędą się po raz pierwszy we Wrocławiu międzynarodowe zawody matematyczno- fizyczne Náboj Junior. To drużynowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Limit zapisów we Wrocławiu jest już wyczerpany, ale można rejestrować się w innych miastach.

Wystawa modeli

3 tygodnie temu

Do końca lutego w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr eksponowane są ażurowe modele brył autorstwa Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, największego w Polsce modelarza matematycznego. Wystawa jest czynna w godz. 8-18.

2 tygodnie temu

23 XII 1948 roku z inicjatywy Kazimierza Kuratowskiego powołano zespół matematyków i inżynierów, którego zadaniem było zbudowanie w naszym kraju maszyny matematycznej – prekursora dzisiejszych komputerów. W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia.

2019 rokiem matematyki

3 miesiące temu

Zarząd Główny PTM ogłosił rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego potem w Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS