Studia podyplomowe NMNM

logo_nmnm

Do 15 I przyjmowane są zgłoszenia do X edycji doskonalących studiów podyplomowych dla nauczycieli NMNM prowadzonych przez IM PAN. Pierwszy zjazd zaplanowany jest na 16 II.

Zaplatane wielościany

1 miesiąc temu

17 I (czwartek!) o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędą się warsztaty modelarskie Piotra Pawlikowskiego (I LO Kluczbork) n.t. "Zaplatane wielościany".

Wystawa modeli

3 miesiące temu

Do 17 I w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr można zwiedzać wystawę ażurowych modeli brył autorstwa Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, najlepszego polskiego modelarza matematycznego. Wystawa jest czynna w godz. 8-18. Wstęp wolny.

XXIX Zimowa Szkoła Matematyki

1 miesiąc temu

Do 18 I przyjmowane są ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) rezerwacje miejsc na XXIX Zimową Szkołę Matematyki, która odbędzie się w dniach 25 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim.

Wieża Babel

2 lata temu

19 I o godz. 10 w IM UWr odbędzię się finał IIIX edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla uczniów SP Wieża Babel. Lista finalistów jest tutaj.

Spotkania Matematyczne

5 dni temu

19 I w godz. 11:30-12:30 w IM UWr (sala HS) w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych wykład popularnonaukowy dla uczniów szkół podstawowych nt. "Udowodnij, że nie jesteś robotem, chyba że..." wygłosi Anna Turula (UP Kraków).

Sobota olimpijska

2 lata temu

19 I w IM UWr (sala EM) w godz. 10-14 odbędzie się Uniwersytecka Sobota Olimpijska. Zajęcia przygotowujące do OM nt. "Krzywe stożkowe" poprowadzi Michał Marcinkowski (absolwent III LO, obecnie IM UWr). Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Kółka Matematyczne

1 rok temu

19 I w IM UWr odbędą się ostatnie w semestrze zimowym zajęcia kółek matematycznych: Matematyki dla Myślących JUNIORÓW (sala WS) i SENIORÓW (sala 607) oraz Kółka Olimpijskiego JUNIORÓW (sala 601).

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

19 I w sali 711 IM UWr odbędą się ostatnie w semestrze zimowym zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki, mistrza Polski w shogi w roku 2016 - Wojciecha Jedynaka.

Eliminacje w GMiL

1 rok temu

Do 20 I można przesyłać rozwiązania zadań eliminacyjnych z XVI Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Wydział Matematyki PWr.

Matematyczne Walk & Talk

1 tydzień temu

20 I o godz. 15 w cyklu Walk & Talk po wystawie "Medytacje Fibonacciego i sztruksowy zając wobec Katarzyny Kobro" w Muzeum Współczesnym Wrocławia oprowadzać będzie Małgorzata Mikołajczyk z IM UWr.

Mecze Matematyczne

2 lata temu

22 I rozegrana będzie ostatnia seria eliminacyjna XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Tu są wyniki dotyczchasowych meczów. Do rozgrywek przystąpiło 95 szkół w 4 kategoriach wiekowych.

Kurs "Dyskalkulia"

1 rok temu

Do 30 I przyjmowane sa zgłoszenia na V edycję 30-godzinnego kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzonego w IM UWr przez dr Elżbietę Kalinowską. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 16 II.

Rok polskiej matematyki

6 miesięcy temu

Senat RP na wniosek Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego rok później w PTM. Pełny tekst uchwały Senatu jest tutaj. Zachęcamy szkoły i inne instytucje do włączenia się w liczne imprezy jubileuszowe lub do zaplanowania własnych obchodów tej szczególnej rocznicy.

1% na FMW

1 rok temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS