Zgłoszenie na kurs "Eksperymenty matematyczne"

1 Początek 2 Zakończone

Quality Class

3 tygodnie temu

W dniach 17-21 VII w Bradze (Portugalia) odbędzie się XXIV edycja międzynarodowej szkoły dydaktyki matematyki Quality Class z udziałem studentów, doktorantów i młodych nauczycieli z kilkunastu krajów, w tym studentów z IM UWr - Michała Żłobickiego i Gracjana Górala.

Międzynarodowy Turniej Gier

2 tygodnie temu

W dniach 20-21 VII na UAM w Poznaniu odbędzie się Międzynarodowy Turniej Gier Intelektualnych (Toguz Korgool i Oware). Są to tradycyjne gry mankalowe. Pierwsza z nich pochodzi z Kirgistanu. Wpisowe wynosi 5 euro. Turniejowi towarzyszą warsztaty doskonalenia strategii gry.

CIEAEM 71

2 tygodnie temu

W dniach 22-26 VII odbędzie się w Bradze (Portugalia) międzynarodowa konferencja dydaktyków matematyki  CIEAEM 71 "Connections and understanding in mathematics education" z udziałem studentów specjalności nauczycielskienj w IM UWr.

Stypendia dla przyjętych na I rok

3 tygodnie temu

Do 26 VII tegoroczni maturzyści z małych miejscowości Dolnego Śląska (poniżej 20 000 mieszkańców) mogą się ubiegać o rekomendację do Stypendium Pomostowego na pierwszy rok studiów dziennych w wysokości 500 zł miesięcznie. Rekomendacje wydaje Fundacja Edukacji Międzynarodowej. Osoby, które uzyskają rekomendacje, mają czas do 14 VIII na złożenie wniosku stypendialnego.

Olimpiada Lingwistyczna

3 miesiące temu

W dniach 29 VII - 2 VIII w Yongin (Korea Południowa) odbędzie się XVII Międzynarodowa Olimpiada Lingwistyczna. W 8-osobowej reprezentacji Polski jest troje wrocławian: Krzysztof Olejniczak i Martyna Szymańska z III LO oraz Stanisław Sochacki LA PWr.

Matematyczne Kirgistan i Kazachstan

7 miesięcy temu

W dniach 14-25 VIII odbędzie się wakacyjny wyjazd nauczycieli p.n. Matematyczny Kirgistan i Kazachstan. (przez góry Tien Szan od Biszkeku do Almaty jedwabnym szlakiem). Nie ma już wolnych miejsc.

LX SMP

2 miesiące temu

W dniach 22-27 VIII w Woli Duckiej k. Warszawy odbędzie się LX Szkoła Matematyki Poglądowej "Błędy, iluzje, oszustwa". Pierwszy dzień poświęcony będzie uczczeniu jubileuszu Szkół. Wystąpią wówczas najlepsi wykładowcy z poprzednich edycji - wielokrotni laureaci medalu Filca.

Eksperymenty matematyczne

1 tydzień temu

Do 26 VIII (lub do wyczerpania miejsc) przyjmowane są zgłoszenia na 40-godzinny kurs Eksperymenty matematyczne. Zajęcia w osobnych grupach dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich odbędą się w soboty: 31 VIII i 7, 14, 21, 28 IX. Opłata za kurs wynosi 400 zł. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a lista zgłoszonych tutaj.

Mistrzostwa w GMiL

2 tygodnie temu

W dniach 28-29 VIII rozegrany będzie w Paryżu na Uniwersytecie Diderota międzynarodowy finał XXXIII Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych. W reprezentacji Polski znalazło się 10 wrocławian.

Wystawa na Wieży

4 miesiące temu

Na Wieży Matematycznej w Gmachu Głównym UWr prezentowana jest wystawa zegarów słonecznych z kolekcji Macieja Lose.

Wystawa mat-origami

3 miesiące temu

W galerii "Pod Hugonem" w IM Wr wystawiono prace z X edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw

Nowy film o Banachu

1 tydzień temu

2 IX o godz. 20 w krakowskim kinie "Kijów" odbędzie się pokaz specjalny nowego filmu Wiesława Saniewskiego "Banach. Między duchem a materią". Narratorem jest w nim m. in. prof. Marek Bożejko, a część scen nagrywano w IM UWr. Tymczasem zachęcamy do obejrzenia innego znanego filmu o Stefanie Banachu w reżyserii Krzysztofa Langa pt. Przestrzenie Banacha, a tu można zobaczyć reportaż Waldemara Stankiewicza (TVP Info) pt. Polscy pogromcy Enigmy. Specjalny pokaz obu tych filmów w kinie "Kijów" będzie miał miejsce 3 IX o godz. 11 i 16 i będzie poprzedzony popularnym wprowadzeniem matematyczno-historycznym.

Rok Matematyki

3 tygodnie temu

20 XII 2018 Senat RP na wniosek Polskiego Towarzystwa Matematycznego ogłosił rok 2019 Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego rok później w PTM. Pełny tekst uchwały Senatu jest tutaj.  Zachęcamy szkoły i inne instytucje do włączenia się w liczne imprezy jubileuszowe lub do zaplanowania własnych obchodów tej szczególnej rocznicy.

Zjazd Stulecia

1 tydzień temu

W dniach 3-7 IX w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich w 100 rocznicę powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Program wystąpień jest tutaj. Warto też zapoznać się z bogatym programem towarzyszących Zjazdowi wystaw.