Muzyka matematyki

5 dni temu

26 V w IM UWr (sala HS) o godz. 10:15 w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych zapraszamy na wykład Anny Hnat (IM UWr) nt. "Matematyka w skalach muzycznych, rytmach i budowie utworów".

Mecze Matematyczne

1 rok temu

26 V będzie rozegrany finał XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych w kategorii gimnazjów pomiędzy GM w III LO Lubin i GA PWr Wrocław. Mecze w szkółach podstawowych wygrała po raz trzeci z rzędu SP 3 Wrocław, a w liceach - LA PWr Wrocław. Tu są wyniki rozgrywek.

Kółka Matematyczne

9 miesięcy temu

26 V w IM UWr w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych  odbędą się ostatnie zajęcie kółka olimpijskiego dla LO (s. 607) oraz kolejne zajęcia kółka lingwistyki matematycznej (s. 606) i klubu shogi (s. 711).

Warsztaty matematyczne

3 dni temu

26 V w IM UWr warsztaty matematycznego origami i lingwistyki matematycznej dla uczniów SP Siechnice poprowadzą studenci matematyki nauczycielskiej: Anna Domagała, Damian MatuszakMonika Pawlak.

NOMAD na PWr

1 tydzień temu

26 V odbędą się eliminacje internetowe do VIII edycji mistrzostw w analizie danych NOMAD organizowanych przez Koło Naukowe Statystyki Matematycznej „ Gauss” z PWr. Finał odbędzie się 9 VI.

Finał GMiL

5 miesięcy temu

W dniach 26-27 V będzie rozegrany we Wrocławiu finał krajowy XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowany przez Wydział Matematyki PWr.

Mistrzostwa w Geometrii

1 rok temu

Do 27 V przyjmowane są zgłoszenia do XVI edycji Mistrzostw Polski w Geometrii Elementarnej. Uczestnikami mogą być uczniowie (od kl. VII), nauczyciele, studenci i dorośli pasjonaci matematyki. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj. Zawody odbędą się 9 VI.

Angielski dla matematyków

1 rok temu

Do 28 V przyjmowane są zgłoszenia na wakacyjny 120-godzinny kurs zawodowego języka angielskiego dla nauczycieli matematyki English for Mathematics Teachers. Zajęcia zaczną się 23 VI.

Letni Obóz Naukowy

11 miesięcy temu

Do 30 V przyjmowane są zgłoszenia ze szkół na Letni Obóz Naukowy XVII edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych. Obóz odbędzie się w dniach 16-20 VI w Lewinie KłodzkimWeźmie w nim udział 100 uczestników.

Konkurs "Delty"

2 dni temu

Do 31 V można wziąć udział w konkursie miesięcznika "Delta". Wystarczy krótko, lekko i przyjemnie odpowiedzieć na pytanie "Co to jest XYZ?", gdzie XYZ to może być temperatura, liczba, komputer, funkcja, gwiazda neutronowa, sztuczna inteligencja, tranzystor, kryptowaluta, równowaga Nasha albo coś innego.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Shogi

1 rok temu

W dniach 2-3 VI w budynku C-13 PWr (Wybrzeże Wyspiańskiego 23-25) odbędą się  II Mistrzostwa Polski Juniorów w Shogi (dla osób urodzonych po 2000 roku). Towarzyszyć im będzie turniej otwarty.

Mistrzostwa w Liczeniu

11 miesięcy temu

Do 5 VI przyjmowane są zgłoszenia szkół do IIIX Otwartych Mistrzostw Wrocławia w Szybkim Liczeniu, które odbędą się 10 VI (niedziela) w IM UWr. Formularz zgłoszeniowy jest tutaj, a regulamin zawodów - tutaj.

Klasy uniwersyteckie w SP

5 miesięcy temu

Wydział Matematyki i Informatyki UWr oraz Departament Edukacji UM Wrocławia od września 2018 otwierają uniwersyteckie klasy siódme matematyczno-informatyczne w następujących szkołach: SP 3 ul. Bobrza, SP 76 ul. Wandy i SP 107 ul. Prusa. Egzamin wstępny do tych klas odbędzie się w IM UWr 9 VI o godz. 10.

Koala po raz 4.

1 rok temu

Ogłoszono nazwiska laureatów IV edycji konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. Challenge Dolny Śląsk - Wielkopolska dla GM i LO odbędzie się 21 VI w Poznaniu.

Matematyczna Samarkanda

4 miesiące temu

Od 12 do 26 VIII odbędzie się wyjazd nauczycieli Matematyczny Uzbekistan. Nie ma już wolnych miejsc.

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS