Seminarium WMI UWr

1 rok temu

Kolejne posiedzenie otwartego seminarium wydziałowego dla pracowników i studentów WMI UWr odbędzie się 18 X o godz. 12.30 w sali 119 w II UWr. Prof. Włodzimierz Zadrożny (University of North Carolina at Charlotte) wygłosi wykład pt. "Topology and Sheaves for Natural Language Understanding?".

Konkurs na prace studenckie

3 miesiące temu

19 X o godz. 10 w sali 25 II UWr odbędzie się finał konkursów na najlepsze prace dyplomowe (licencjackie i magisterskie) napisane na Wydziale Matematyki i Informatyki UWr. Fundatorem nagród jest Santander Bank Polska. Nominowani do nagrody licencjaci będą prezentowali swoje prace przed studentami i pracownikami Wydziału oraz przedstawicielami sponsora. Zwycięską pracę magisterską przedstawi Szymon Cygan. Zwycięzcy konkursów (w sumie 4 osoby) otrzymają po 3000 zł. Lista nominowanych prac licencjackich jest tutaj.

Kółka Matematyczne

1 rok temu

20 X w IM UWr odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: Matematyka dla Myślących JUNIORÓW (sala HS) i SENIORÓW (sala 607), a 27 X - Matematyka dla Myślących MŁODZIKÓW (s. 601) oraz Olimpijskie JUNIORÓW (WS) i SENIORÓW (s. 607).

Seminarium olimpijskie

1 rok temu

20 X w IM UWr odbędzie się kolejne seminarium dla nauczycieli prowadzacych kółka przygotowujące uczniów do Olimpiady Matematycznej Juniorów. W programie są warsztaty Jarosława Wróblewskiego. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

20 X w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.

Światowy Dzień Statystyki

1 rok temu

20 X obchodzony jest Światowy Dzień Statystyki ustanowiony przez ONZ.

Konferencja SEM

1 rok temu

W dniach 26-28 X odbędzie się w Sielpi XI konferencja Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej nt. "Kolory matematyki".

III Obóz olimpijski

1 rok temu

Do 31 X można wysyłać zgłoszenia licealistów na III Uniwerytecki Obóz Olimpijski, który odbędzie się w Bardzie w dniach 12-16 XI. Szczegóły są tutaj: http://math.uni.wroc.pl/~preisner/kumam/

Turniej Jagielloński

2 miesiące temu

Do 31 X można przystąpić (online) do rozwiazywania zadań z etapu eliminacyjnego II Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego. II etap eliminacji (także online) bedzie rozegrany 24 XI.

Nagrody Fundacji mBanku

2 lata temu

Do 31 X trwa nabór wniosków w III edycji konkursu Krok w przyszłość Fundacji mBanku na najlepszą pracę studencką z matematyki. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką Stefcia (na cześć Stefana Banacha) i otrzyma 20 tys. zł.

Náboj Junior

1 rok temu

23 XI odbędą się po raz pierwszy we Wrocławiu międzynarodowe zawody matematyczno- fizyczne Náboj Junior. To drużynowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Elektroniczna rejestracja drużyn trwa na stronie https://junior.naboj.org.

Wystawa modeli

2 tygodnie temu

Do końca lutego w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr eksponowane są ażurowe modele brył autorstwa Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku. Wystawa jest czynna w godz. 8-18.

2 tygodnie temu

23 XII 1948 roku z inicjatywy Kazimierza Kuratowskiego powołano zespół matematyków i inżynierów, którego zadaniem było zbudowanie w naszym kraju maszyny matematycznej – prekursora dzisiejszych komputerów. W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia.

2019 rokiem matematyki

3 miesiące temu

Zarząd Główny PTM ogłosił rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego potem w Polskie Towarzystwo Matematyczne.

Szkoła Matematyki Poglądowej

1 rok temu

W dniach 15-18 II w Woli Duckiej odbędzie się LIX Szkoła Matematyki Poglądowej nt. "Matematyka i komputery". Zgłoszenia przyjmowane sa do 20 XII.

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS