Wieża Babel

2 lata temu

Do 10 XII trwają zapisy szkół podstawowych do IIIX edycji konkursu lingwistyki matematycznej Wieża Babel. Eliminacje szkolne odbędą się 14 XII. Lista zgłoszonych szkół jest tutaj.

Matematyczne K+K

6 dni temu

Do 10 XII (lub do wyczerpania miejsc) przyjmowane są zgłoszenia nauczycieli na wakacyjne seminarium p.n. Matematyczny Kirgistan i Kazachstan (przez góry Tien Szan od Biszkeku do Almaty jedwabnym szlakiem). Wyjazd odbędzie się w dniach 11-22 VIII.

KOMA 2018

2 lata temu

15 XII w IM UWr odbędzie się finał w kategorii LO XIV edycji konkursu matematycznego KOMA. Komę w kategorii młodzików wygrała Paulina Żeleźnik SP 24 Ww, a w kategorii Juniorów - Grzegorz Ciepłucha GA PWr Ww . Wyniki są tutaj.

Kółka Matematyczne

1 rok temu

15 XII w IM UWr odbędą się zajęcia Międzyszkolnych Kółek Matematycznych: Matematyka dla Myślących MŁODZIKÓW (sala 601), JUNIORÓW (s. WS) i SENIORÓW (s. 607) oraz kółka olimpijskiego JUNIORÓW (s. A) i SENIORÓW (s. 606).

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

15 XII w sali 711 IM UWr w godz. 11-14 odbędą się zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta WMI UWr Wojciecha Jedynaka.

Szkoła Matematyki Poglądowej

1 rok temu

Do 20 XII przyjmowane są zgłoszenia na LIX Szkołę Matematyki Poglądowej nt. "Matematyka i komputery", która odbędzie się w dniach 15-18 II w Woli Duckiej pod Warszawą. W programie jest wykład i pokaz maszyn liczących prof. Macieja Sysły (II UWr).

Jubileuszowy konkurs

2 miesiące temu

23 XII 1948 roku z inicjatywy Kazimierza Kuratowskiego powołano zespół matematyków i inżynierów, którego zadaniem było zbudowanie w naszym kraju maszyny matematycznej – prekursora dzisiejszych komputerów. W tym roku obchodzimy siedemdziesiątą rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji Wrocławski Portal Matematyczny ogłosił konkurs na opracowanie kartki tego dnia w kalendarzu matematycznym.

Seminarium olimpijskie

1 rok temu

12 I odbędą się w IM UWr zawody II stopnia XIV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów (sala HS), a także posiedzenie seminarium olimpijskiego dla nauczycieli. Zajęcia poprowadzi Jarosław Wróblewski.

Zaplatane wielościany

6 dni temu

17 I (czwartek!) o godz. 17:15 w sali 601 IM UWr w ramach seminarium I3 = Inspiracja * Indywidualizacja * Interdyscyplinarność odbędą się warsztaty modelarskie Piotra Pawlikowskiego (I LO Kluczbork) n.t. "Zaplatane wielościany".

Wystawa modeli

2 miesiące temu

Do końca stycznia w galerii "Pod Hugonem" w IM UWr eksponowane są ażurowe modele brył autorstwa Piotra Pawlikowskiego - nauczyciela matematyki w I LO w Kluczborku, największego w Polsce modelarza matematycznego. Wystawa jest czynna w godz. 8-18.

Maks Matematyczny

1 rok temu

Do 27 II przyjmowane są zgłoszenia do VII edycja konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo pod patronatem FMW. Konkurs odbędzie się 7 III.

2019 rokiem matematyki

5 miesięcy temu

Zarząd Główny PTM ogłosił rok 2019 Jubileuszowym Rokiem Matematyki w nawiązaniu do stulecia powstania Towarzystwa Matematycznego (2 IV 1919 w Krakowie) przekształconego potem w Polskie Towarzystwo Matematyczne. Z tej okazji w dniach 3-7 IX w Krakowie odbędzie się Jubileuszowy Zjazd Matematyków Polskich.

Konkurs Prac Uczniowskich

1 rok temu

Do 30 IV można nadsyłać prace na XLI Konkurs Prac Uczniowskich z Matematyki im. Pawła Domańskiego organizowany przez miesięcznik "Delta". Adresatami konkursu są uczniowie wszystkich typów szkół.

Mathematical Competitive Game

1 miesiąc temu

Do 30 IV można przesyłać rozwiązania zadania problemowego "Korki w Houston" w X edycji międzynarodowego konkursu dla licealistów i studentów Mathematical Competitive Game. Na zwycięzów (w kategoriach indywidualnych i zespołowych) czekają nagrody pieniężne do odebrania w Paryżu. Tu są szczegóły.

Nagroda im. Duszenki 2018

6 miesięcy temu

Laureatem czwartej edycji Nagrody im. Kamila Duszenki został Alessandro Sisto z Wydziału Matematyki Politechniki w Zurychu (Eidgenössische Technische Hochschule).

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS