1% na FMW

11 miesięcy temu

Dzięki umowie z Polskim Towarzystwem Matematycznym po raz kolejny można przekazać 1% podatku na naszą działalność. Przy wypełnianiu PIT wystarczy podać w rubryce do odliczenia 1% podatku KRS 0000042305, koniecznie z dopiskiem FMW.

Náboj Matematyczny

10 miesięcy temu

19 II rozpoczynają się zapisy do IV edycji międzynarodowego konkursu Náboj. W kategorii Junior mogą startować uczniowie do I kl. LO włącznie, a starsi - w kategorii Senior. We Wrocławiu zawody odbędą się w tym roku 23 III na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Olimpiada Lingwistyczna

1 rok temu

24 II w 12 miastach Polski odbędzie się etap okręgowy XVI edycji Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Lista półfinalistów jest tutaj.

Kółka Matematyczne

6 miesięcy temu

W semestrze letnim spotkania Międzyszkolnych Kółek Matematycznych w IM UWr odbywają się tylko w soboty: 24 II - olimpijskie licealne, gimnazjalne i Matematyka dla Myślących SP, 3 III - klub shogi i 10 III - kółko lingwistyki matematycznej..

Kurs "Dyskalkulia"

1 rok temu

24 II w IM UWr odbędą się kolejne zajęcia kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzonego w IM UWr przez dr Elżbietę Kalinowską.

XXIX Matematyka bez granic

1 rok temu

Do 25 II należy przeprowadzić etap treningowy XXIX edycji międzynarodowego konkursu Matematyka bez granic. Finał odbędzie się 27 II (Senior) i 28 II (Junior).

Memoriał Uli Marciniak

11 miesięcy temu

Do 1 III przyjmowane są zgłoszenia szkół do II Memoriału Urszuli Marciniak (Mistrzostw Dolnego Śląska w Łamigłówkach). Finał odbędzie się 24 III.

Wieża Babel

1 rok temu

3 III odbędzie się w IM UWr finał XII edycji konkursu lingwistyki matematycznej dla SP Wieża Babel. Lista finalistów jest tutaj.

MP w Łamigłówkach

1 rok temu

4 III o godz. 12:00 odbędą się internetowe eliminacje do XXII Mistrzostw Polski w Łamigłówkach organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej "Sfinks".

XXVIII ZSM

2 miesiące temu

W dniach 5-9 III w Lewinie Kłodzkim odbędzie się XXVIII Zimowa Szkoła Matematyki nt. "Konstrukcje liczb". Lista uczestników jest tutaj.

Maks Matematyczny

1 rok temu

8 III odbędzie się V edycja konkursu Maks Matematyczny organizowanego przez firmę Mogalo pod patronatem FMW. Zapraszamy do zapoznania się z grami konkursowymi z poprzednich lat

Konkurs Origami "Żuraw"

1 rok temu

Do 10 III można przesyłać prace na eliminacje IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Finał zawodów odbędzie się 7 IV.

Wykłady na UE

1 tydzień temu

Do 10 III szkoły ponadpodstawowe mogą zgłaszać się na wykłady  Andrzeja Dąbrowskiego nt. "Matematyka z kartką papieru" oraz "Mierzenie bogactwa", które odbędą się 22 III w godz. 10-12 na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym.

Konkurs "O laur Hugona"

10 miesięcy temu

Do 11 III przyjmowane są zgłoszenia do XII edycji Konkursu O Laur Hugona organizowanego przez SP 5 (dawne GM 1) im. Hugona Steinhausa we Wrocławiu. 

Półfinał w GMiL

2 miesiące temu

17 III będzie rozegrany internetowy półfinał XV Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych organizowanych przez Wydział Matematyki PWr.

Strony

Subskrybuj Fundacja Matematyków Wrocławskich RSS