Rekrutacja zakończona

2 lata temu

W rekrutacji zimowej na studia matematyczne na Uniwersytecie Wrocławskim na stopniu licencjackim przyjęto 101 osób. Najsłabszy przyjęty kandydat uzyskał 135 punktów rekrutacyjnych.

Szkoła Matematyki Poglądowej

1 rok temu

W dniach 15-18 II odbędzie się LIX Szkoła Matematyki Poglądowej "Matematyka i komputery".

Konkurs Origami "Żuraw"

2 lata temu

Do 16 II przyjmowane są zgłoszenia do X edycji Konkursu Matematycznego Origami Żuraw. Wysyłanie prac do 8 III.

Mecze Matematyczne

2 lata temu

16 II rozegrany będzie finał XVIII Dolnośląskich Meczów Matematycznych pomiędzy G Oxpress Bolesławiec, G 26 Ww i GA PWr. Półfinały zaczną się 20 II. Tu jest podział na grupy.

Spotkania Matematyczne

1 tydzień temu

16 II o godz. 10:15 sali HS Instytutu Matematycznego UWr w ramach Wrocławskich Spotkań Matematycznych odbędzie się wykład Małgorzaty Mikołajczyk (IM UWr) nt. "Niezmienniki". Jego adresatami są gimnazjaliści, licealiści oraz uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, a także dorośli miłośnicy matematyki.

Kółka Matematyczne

1 rok temu

Zamknięto zapisy na II semestr Międzyszkolnych Kółekach Matematycznych prowadzonych w IM UWr. Zajęcia dla JUNIORÓW (Olimpijskie i Matematyki dla Myslących) zaczną się 16 II, a dla MŁODZIKÓW 23 II. Harmonogram spotkań do końca semestru jest tutaj.

Klub shogi w IM UWr

2 lata temu

16 II w sali 711 IM UWr odbędą się pierwsze w semestrze letnim zajęcia Klubu shogi prowadzone w ramach Międzyszkolnych Kółek Matematycznych przez absolwenta Wydziału Matematyki i Informatyki, mistrza Polski w shogi w roku 2016 - Wojciecha Jedynaka.

Kurs "Dyskalkulia"

1 rok temu

16 II w godz. 9:00-14:30 w Instytucie Matematycznym UWr (sala 602) odbędą się pierwsze zajęcia kursu dla nauczycieli Specyficzne trudności w uczeniu się matematyki prowadzone przez dr Elżbietę Kalinowską.

Náboj po raz 5.

1 rok temu

18 II rozpocznie się internetowa rejestracja szkół do V edycji międzynarodowego konkursu matematycznego Naboj. To konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Przez 120 minut 4-osobowe drużyny starają się rozwiązać jak najwięcej zadań. Potem tworzone są rankingi regionalne, krajowe i międzynarodowe. Zawody we Wrocławiu odbędą się 22 III. Kibice są mile widziani!

Koala po raz 5.

1 rok temu

19 II odbędzie się V edycja konkursu kombinatoryczno-algorytmiczno-logicznego Koala. Lista zgłoszonych szkół jest tutaj. W zawodach startować mogą wszystkie typy szkół. Klasyfikacja prowadzona jest odrębnie dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Spośród laureatów wyłoniona będzie reprezentacja Dolnego Śląska na mecz sparingowy z Wielkopolską, który odbędzie się w maju we Wrocławiu.

Kurs programowania dla nauczycieli

1 miesiąc temu

Do 20 II przedłużono termin zgłoszeń na 30-godzinny kurs Programowania dla nauczycieli klas I-III SP. Zajęcia rozpoczną się 9 III i zajmą 5 sobót w godz. 9-14:30.

Seminarium olimpijskie

2 lata temu

23 II odbędzie się kolejne posiedzenie seminarium dla nauczycieli prowadzących kółka do Olimpiady Matematycznej Juniorów (sala WS). Zajęcia nt. "Niezmienniki" poprowadzi Jarosław Wróblewski.

Olimpiada Lingwistyczna

2 lata temu

23 II rozegrane bedą zawody okręgowe XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Lista uczestników tego etapu jest tutaj. Finał krajowy bedzie rozgrany jest we Wrocławiu 13 IV. Etap międzynarodowy odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia w Korei Południowej.

XXIX Zimowa Szkoła Matematyki

2 miesiące temu

W dniach 25 II - 1 III w Lewinie Kłodzkim odbędzie się XXIX Zimowa Szkoła Matematyki. Równolegle odbędzie się Matematyczny obóz 7 klas uniwersyteckich. Program zajęć jest tutaj.

Zgłoszenie na kurs "programowanie 1-3"