Wyjazd nauczycieli 16-18 XI 2012 Kowary

Seminarium szkoleniowe dla nauczycieli - opiekunów reprezentacji szkół połączone ze szkołą metodyczną nt. "Liczby i rachunki" odbędzie się w Kowarach. Zapisy nauczycieli odbywają się za pomoca formularza on-line dostępnego w MENU na marginesie. Są jeszcze wolne miejsca.

terminy

• zgłoszenia do 30 X
  • wpłaty do 8 XI
  • seminarium 16-18 XI

OW "Wojków", Kowary
ul. Górna 2, 58-530 Kowary
tel. 75 718 25 81, 606 738 955
www.wojkow.pl

Ośrodek znajduje się w uzdrowiskowej części Kowar, z pięknym widokiem na Karkonosze, 30 min pieszo od centrum Kowar. Do dyspozycji jest sala gimnastyczna, boisko sportowe, plac zabaw, stół ping-pongowy, miejsce na ognisko, wyposażona kuchnia, dostęp do internetu. Pokoje kilkuosobowe z umywalkami, prysznice i toalety na piętrze. Pokoje i łazienki są czyste, zadbane, świeżo po remoncie.

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: malgorzata.mikolajczyk@math.uni.wroc.pl

zgłoszenia

Zgłoszenia na wyjazd przyjmowane są za pomocą formularza on-line. Jeśli za kogos płaci szkoła, prosimy o podanie w formularzu danych do wystawienia rachunku. W każdej szkole tworzony jest fundusz na doskonalenie zawodowe, z którego dyrekcja może/powinna(?) opłacić lub dofinansować Państwa wyjazd.

dojazd

Ze względu na niewielką liczbę osób, które zadeklarowały chęć dojazdu autokarem, zrezygnowaliśmy z tej opcji. Wszyscy uczestnicy seminarium zostaną zabrani samochodami. Aby dojechać do ośrodka w Wojkowie należy przy głównym zjeżdzie do Kowar (z ulicy Kamiennogórskiej w prawo) skręcić w kierunku przeciwnym (tzn. w lewo) - zgodnie ze znakami na szpitale "Bukowiec" i "Wysoka Łąka". Potem należy jechać cały czas prosto, aż dojedzie się do budynku dawnej szkoły w Wojkowie. Tam właśnie mieści się obecnie nasz ośrodek. Kwaterować można się od godziny 15. Zajęcia programowe zaczną się o godz. 16.  Dokładny program jest tutaj.

odpłatność

100 zł od osoby (bez kosztów dojazdu), płatne do 8 XI 2012 na konto:

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
PKO BP IV/o Wrocław
dopisek "DMM- seminarium"

Jeśli za kogoś płaci szkoła, prosimy o podanie danych do faktury w zgłoszeniu lub przesłanie ich na adres: mikolaj@math.uni.wroc.pl .

skrót programu

• warsztaty z rachunków na liczydłach i sorobanach
  • matematyka finansowa
  • warsztaty z arkuszem kalkulacyjnym
  • warsztaty "wyciorowe bryły"
  • wykłady "komowe"
  • omówienie regulaminu DMM
  • symulacja meczu matematycznego
  • rozdanie zadań eliminacyjnych
  • historia Kowar i górnictwa uranu
  • karkonoskie minerały
  • spacer śladami rodziny von Reuss (pałac Nowy Dwór, szpital Wysoka Łąka, grobowce)
  • wizyta w Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
  • wycieczka po kowarskiej starówce, pałac Smyrna, kościół parafialny, urząd miejski, dom tradycji górniczych, kaplica św. Anny, pawilon "Grzybek"
  • wycieczka do kopalni uranu lub opcjonalnie wejście na Skalnik (piękny widok na Karkonosze i Rudawy Janowickie)
  • wspomnienia z Matematycznej Hungarii i Matematycznych Niderlandów
  • zapisy na kolejne etapy programu Poznajemy matematyczną Europę - "Matematyczna Bawaria" i "Matematyczna Transylwania"

Szczegółowy program jest tutaj.