XVIII Matematyczny Marsz na Orientację (2020)

lokalizacja

XVIII WMMnO odbędzie się w sobotę 3 X 2020 w Zespole Parkowo-Pałacowym w Żmigrodzie. Sekretariat zawodów będzie zlokalizowany pod ruinami pałacu w parku za basztą obronną. Nie będzie typowej bazy zawodów, ani imprez towarzyszących. Gospodarzem zawodów jest Powiatowy Zespół Szkół w Żmigrodzie.

zalecenia sanitarne

Zawody rozegrane będą w reżimie sanitarnym dotyczącym imprez sportowych. Zawodnicy i opiekunowie oraz jurorzy i obsługa na trasie ze stacji lub parkingu do sekretariatu, na starcie i mecie mają mieć stale zakryte usta i nos. Zawodnicy w trakcie biegu mogą je odsłonić. Po zakończeniu Marszu przez wszystkie patrole ze szkoły grupa może wracać do domu. Wyniki będą ogłoszone w internecie, a nagrody - przekazane do szkół.  W sekretariacie zawodów będą dostępne płyny do dezynfekcji.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w czterech kategoriach:

• szkoły podstawowe,
  • szkoły średnie,
  • studenci ( i absolwenci szkół wyższych),
  • nauczyciele i rodziny.

zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 IX 2020 mejlem na adres mikolaj@math.uni.wroc.pl. W każdej kategorii może startować maksymalnie 250 zawodników. Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie oraz 1 patrol złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). Limit patroli nie dotyczy szkół, które były lub będą organizatorami WMMnO. Jest to impreza dla szkół, więc (poza studentami) nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych.

dojazd z Wrocławia

Dojazd z Wrocławia możliwy jest pociągami z dworca Wrocław Główny. Trwa ok. 30 min. Odjazdy z Dworca Głównego PKP we Wrocławiu o godzinach: 7:07, 7:25, 8:27, 9:30 oraz 11:00, 11:07, 12:12, 13:03.
Powrót do Wrocławia możliwy jest pociągami odjeżdżającymi ze stacji Żmigród o godzinach: 12:02, 12:13, 12.50, 13:09 oraz 14:54, 15:05, 15:38, 17:19.
Bilety należy kupić we własnym zakresie. Zawodnicy udają się do sekretariatu zawodów ze swoimi opiekunami. Trasa dojścia i teren zawodów będą patrolowane przez lokalną policję.

dojście na teren zawodów i parkingi

Dojście ze stacji PKP Żmigród do sekretariatu zawodów zajmuje ok. 15 minut szlakiem pieszym czerwonym lub niebieskim w kierunku północno-wschodnim do zespołu pałacowo-parkowego. Będzie oznaczone kolorową bibułą. Wejście do parku wyłącznie od ul. Poznańskiej (tuż przed rzeką Barycz). Sekretariat zawodów będzie zlokalizowany pod ruinami pałacu w parku za basztą. W pobliżu będą START i META. Parking dla samochodów osobowych i busów znajduje się na ul. Parkowej koło nadleśnictwa (na mapce poniżej zaznaczony literą P), ale do sekretariatu zawodów należy przejść stamtąd dookoła parku i wchodzić do niego tylko od ul. Poznańskiej, nie furtkami od strony nadleśnictwa (na mapce poniżej właściwe wejście jest zaznaczone strzałką). Nie można do sekretariatu iść przez teren zawodów, bo grozi to dyskwalifikacją.

dokumenty startowe

Lista startowa jest opublikowana tutaj, a komunikat techniczny tutaj .

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięskie patrole w każdej kategorii zdobywają dla swojej szkoły prawo wystawienia trzech patroli na XXXIII Turystyczny Marsz na Orientację Orientuj się i licz rozgrywany w Łodzi. Wyjazd będzie zorganizowany autokarem.

!!!Wyjazd w dniu 24 X jest odwołany!!!

Plan wyjazdu:

• 7:00 wyjazd z ul. Petrusewicza (koło Aquaparku od strony zjeżdżalni)
  • 10:00 przyjazd do bazy zawodów w Lesie Łagiewnickim, rejestracja patroli
  • 10:30-14:30 udział w zawodach, na mecie II śniadanie
  • 15:00 przerwa na ciepły posiłek w galerii "Manufaktura"
  • 16:00 zwiedzanie Muzeum Sztuki i wystawy "Śladem linii Wacława Szpakowskiego"
  • 17:00 odjazd do Wrocławia
  • 19:30 przyjazd na miejsce porannej zbiórki

Uczestnicy wyjazdu (1xTDs, 5xTJ, 2xTS):

• MKM Juniorów TDs
  • SP 9 Wrocław TDs