XVII Matematyczny Marsz na Orientację (2019)

lokalizacja

XVII WMMnO odbędzie się w sobotę 5 X 2019 w Parku Przyrody w Brzegu. Bazą zawodów będzie Regionalne Centrum Sportowo-Rekreacyjne (ul. Sportowa 1), a gospodarzem - I LO w Brzegu.

kategorie wiekowe

W konkursie startują trzyosobowe patrole w pięciu kategoriach:

• młodzicy (klasy 4-6 SP),
  • juniorzy (kl. 7-8 SP i kl. 1 LO i Techn. na bazie SP),
  • seniorzy (kl. 1-3 LO i Techn. na bazie GM),
  • studenci i absolwenci szkół wyższych,
  • nauczyciele i rodziny.

zgłoszenia

Zapisy prowadzone są do 21 IX 2019 za pomocą formularza on-line. Przed zgłoszeniem szkoły należy zapoznać się z regulaminem MMnO.  Każda szkoła może zgłosić maksymalnie 3 trzyosobowe patrole uczniowskie w każdej kategorii wiekowej oraz 1 patrol złożony z nauczycieli i/lub rodziców, w tym także rodzin z małymi dziećmi. Szkoła nie może wystawić tylko patrolu nauczycielskiego (nie zgłaszając patroli uczniowskich). Pierwszeństwo przyjęcia mają szkoły zgłaszające pełną liczbę patroli. Jest to impreza dla szkół, więc nie przyjmujemy zgłoszeń indywidualnych.

W przypadku gdy liczba zgłoszeń przekroczy 1000 zawodników (limit stosowalności przepisów dla imprez masowych), nie wszystkie zgłoszone szkoły będą przyjęte do Marszu. Wtedy o kolejności przyjęć w danej kategorii zdecyduje liczba punktów rankingowych podana w formularzu zgłoszeniowym. Dokładny opis tej punktacji jest tutaj. Wybiórczo szkoły mogą zostać poproszone o przeslanie kalkulacji punktów. Poza systemem kwalifikowane będą szkoły będące byłymi, aktualnymi lub przyszłymi organizatorami i współorganizatorami MMnO.

Tutaj jest lista startowa patroli uczestniczących w tegorocznym Marszu.

dojazd z Wrocławia

Dojazd z Wrocławia możliwy jest pociągami z dworca Wrocław Główny o godzinach:
- 7:57 (relacja Wrocław-Katowice IC) w Brzegu 8:26
- 8:02 (relacja Wrocław-Kędzierzyn Koźle PR) w Brzegu 8:36 - zalecane połączenie
- 8:41 (relacja Poznań-Przemyśl IC) w Brzegu 9:07
- 8:47 (relacja Zielona Góra-Białystok IC) w Brzegu 9:14

Powrót możliwy jest pociągami odjeżdzającymi z Brzegu o godzinach:
- 15:18 (relacja Warszawa-Wrocław IC) we Wrocławiu 16:10
- 15:57 (relacja Kędzierzyn Koźle-Wrocław PR) we Wrocławiu 16:32 - zalecane połączenie
- 16:04 (relacja Olsztyn-Wrocław IC) we Wrocławiu 16:48

Bilety należy kupić we własnym zakresie. Połączenia zaznaczone jako zalecane będą wzmocnione dodatkowymi wagonami.
Doście na teren zawodów będzie oznaczone kolorową bibułą. Zawodnicy, którzy przyjadą połączeniem zalecanym, zostaną odebrani przez gospodarzy na dworcu PKP i odprowadzeni na teren zawodów. Nad bezpieczeństwem przemarszu tej grupy będzie czuwała lokalna policja.

parkingi

Samochody osobowe powinny korzystać z parkingów przy marketach Aldi (ul. Chocimska 4, 150 m od bazy zawodów). Autokary i busy powinny parkować wzdłuż ulicy Kusocińskiego od skrzyżowania z ul. Konopnickiej.

zwycięzcy

Najlepsze patrole z każdej kategorii otrzymują dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Są wśród nich m. in. mezzotinty Jarosława Jędrzejowskiego (Ratusz brzeski i Panorama Brzegu) oraz grafika Malwiny Terki (Gmach główny PWr). Zwycięskie patrole w każdej kategorii zdobywają dla swojej szkoły prawo wystawienia trzech patroli na XXXII Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj sie i licz" rozgrywany w Łodzi 12 X.

wyjazd do Łodzi

Zbiórka o godz. 6:30 koło Aquaparku (od strony zjeżdżalni) - ul. Petrusewicza. Uczestnicy pokrywają tylko koszt przejazdu autokarem w obie strony 60 zł. Dojazd na miejsce zawodów nastąpi ok. 10:00 (Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym, ul. Wycieczkowa 86). Na miejscu zawodnicy otrzymają drugie śniadanie, ale warto zabrać prowiant na drogę i coś do picia. Regulamin XXXII zawodów "Orientuj się i licz" jest tutaj. Po zakończeniu zawodów ok. godz. 15 zawodnicy przejadą autokarem do Centrum Manufaktura, gdzie bedzie możliwość zjedzenia cieplego posiłku, a o godz. 16 grupa zwiedzi Centrum Nauki "Eksperymentarium" oraz Ryneł Włokniarek Łodzkich z najdłuższą fontanną w Europie. Wyjazd do Wrocławia nastąpi ok. 17:30, przyjazd pod Aquapark ok. 20:30.

Uczestnicy wyjazdu

• 14:00 - zakończenie zawodów głównych i rozdanie nagród
  • 15:00 - wymarsz na stację kolejową

imprezy towarzyszące