XIV Wieża Babel (2019/2020)

laureaci

  • I m. Wojciech Domin - SP Pisarzowice (w ub. roku m. VI, dwa lata temu m. IV)
  • II m. Magdalena Kotas - SP 1 Wrocław
  • III m. Maja Frankiewicz - SP Kamieniec Wrocławski
  • IV m. Mateusz Zentara - SP 9 STO Warszawa
  • V m. ex aeuqo:
    Jakub Korzeniewicz - SP 4 Bolesławiec (dwa lata temu m. VI, trzy lata temu m. VIII)
    Karol Łacina - SP 76 Wrocław (w ub. roku m. IV)
    Marek Muzyka - SP 3 Wrocław
  • VIII m. Kalina Jabłonkowska - SP 1 Siechnice (w ub. roku m. I)
  • IX m. ex aequo:
    Wojciech Raszczuk - SP 4 Bolesławiec (w ub. roku m. VI)
    Zuzanna Razik - KSP Jelenia Góra
  • XI m. Oliwier Jokiel - MKM "Matematyka dla myślących. Juniorzy" IM UWr
  • XII m. Maksymilian Kowalski - SP 3 Wrocław
  • XIII m. Zuzanna Jaksa-Pliszka - MKM "Matematyka dla myślących. Juniorzy" IM UWr
  • XIV m. Dominika Piętka - SP 9 STO Warszawa (dwa lata temu m. VIII)

 

terminarz konkursu

    • zgłoszenia - do 1 XII 2019 przez formularz zgłoszeniowy
    • etap szkolny - 3 XII 2019
    • wysyłanie wyników i poprawionych prac - do 17 XII 2019
    • ogłoszenie listy finalistów - do 22 I 2020
    • finał - 7 III 2020

     

    wysyłanie wyników

    Wyniki etapu szkolnego prosimy wysyłać e-mailem na adres:
    michal.sliwinski@math.uni.wroc.pl,

    a poprawione prace uczniów pocztą tradycyjną na adres:
    Michał Śliwiński
    Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego
    pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
    z dopiskiem "Wieża Babel"

    lub składać na portierni Instytutu Matematycznego UWr.

     

    zawody finałowe

    Miejsce:
    sala HS Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego,
    pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław.
    Dojazd z dworców PKP i PKS autobusami 145 i 146 w kierunku Sępolna i Biskupina; należy wysiąść na przystanku "Most Grunwaldzki".

    Uczestnicy powinni mieć ze sobą ważną legitymację szkolną lub inny dokument ze zdjęciem!

    przebieg:
    10.15-11.15 - konkurs
    11.15-11.30 - przerwa
    11.30-12.30 - otwarty wykład popularnonaukowy - Tomasz Drab (Instytut Informatyki UWr): "Język a otoczenie"
    12.30-12.45 - przerwa
    12.45-13.15 - omówienie zadań konkursowych
    13.15 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród

     

    sponsorzy