XV Konkurs Matematyczny KOMA (2020/21)

W roku szkolnym 2020/2021 Konkurs Matematyczny KOMA odbędzie się w trybie zdalnym (eliminacje) lub hybrydowym (finał).

terminarz

• zgłoszenia szkół przez formularz on-line do 4 I 2021 (dla szkół średnich przedłużone do 15 I)
  • eliminacje szkolne (zdalne):
    szkoły podstawowe 2 II 2021, godz 16:00
    szkoły średnie 8 II 2021, godz. 16
  • ogłoszenie listy finalistów
    szkoły podstawowe do 5 II 2021
    szkoły średnie do 12 II 2021
  • finał (wykład godz. 8:00, część zadaniowa godz. 10:00)
    szkoły podstawowe 8 V 2021
    szkoły średnie 22 V 2021

kategorie wiekowe

• młodzicy: kl. 3-5 SP
  • juniorzy: kl. 6-8 SP
  • licealiści - szkoły średnie

zasady covidowe konkursu

• W tym roku będą przygotowane i udostępnione nauczycielom filmy z wykładami eliminacyjnymi dla poszczególnych kategorii wiekowych. Nauczyciel może w oparciu o film przygotować własne zajęcia life z uczniami (otrzyma wówczas prezentację ze slajdami dotyczącymi wykładu), albo może udostępnić uczniom link do filmu, a później odpowiedzieć na ich pytania omówić z nimi wątpliwości.
  • W dniu eliminacji szkolnych nauczyciele otrzymają linki do formularzy z zadaniami dla poszczególnych kategorii, które wysyłają zgłoszonym uczniom (nie należy publikować ich na stronie szkoły, nie zamieszczać w plikach ani ogłoszeniach żadnych serwisów).
  • Formularz otworzy się o godz. 16:00. Jeśli ktoś wejdzie w formularz wcześniej, o 16:00 musi odświeżyć stronę www.
  • Uczniowie piszą eliminacje samodzielnie (nie są pilnowani przed kamerami), ale w razie uzasadnionych podejrzeń o nieuczciwą pracę będą dyskwalifikowani. Zawodnicy muszą odesłać odpowiedzi do godz: młodzicy - 16.45, juniorzy i licealiści - 17:00.
  • Rozwiązania i udzielane odpowiedzi warto dla bezpieczeństwa zapisywać (np. na kartce). W razie problemów technicznych (i braku możliwości wysłania formularza) po nowym wejściu do formularza łatwo będzie je odtworzyć.
  • Do rachunków można używać kalkulatora (młodzicy i juniorzy), ale odpowiedzi (nawet poprawne) przepisane bezpośrednio z wyświetlacza i niezgodne z warunkami podanymi w tresci zadania nie będą punktowane. W kategorii licealistów kalkulator jest zbędny.
  • Kilkukrotne przysyłanie odpowiedzi jest NIECELOWE. Liczy się pierwsza próba. Decydują zdobyte punkty, nie czas. Jeśli zdarzą się problemy techniczne wymagające powtórnego wysłania odpowiedzi, należy zglosić je niezwłocznie telefonicznie lub mejlowo organizatorom (kontakt podany poniżej) i otrzymać zgodę na ponowne wyslanie rozwiązań.
  • Dla uczniów klas III SP piszących konkurs stacjonarnie w szkole będą przygotowane tradycyjne arkusze z zadaniami, które nauczyciel powinien niezwłocznie odesłać na adres: Małgorzata Mikołajczyk, Instytut Matematyczny UWr, pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław.
  • W tym roku nauczyciele nie sprawdzają prac eliminacyjnych swoich uczniów.
  • Do finału zakwalifikowanych zostanie maksymalnie po ok. 100 osób z każdej kategorii wiekowej. Liczby osób zaproszonych do udziału w finale będą uzależnione od frekwencji w danej kategorii i uzyskanych wyników eliminacji.
  • Forma finału będzie zależała od obowiązujących obostrzeń epidemicznych. W zależności od nich ustalony też będzie termin rozegrania finału. W wersji zdalnej wszyscy finaliści będą musieli mieć dostęp do komputera połączonego z internetem, z kamerą i mikrofonem.
  • Nie wszystkie osoby zakwalifikowane do finału otrzymają tytuł finalisty.

kontakt na wypadek problemów technicznych w dniu eliminacji

wykłady eliminacyjne

Poniżej są pliki ze slajdami do ww wykładów do wykorzystania przez nauczycieli.