Zdjęcia z wyjazdu (autorstwa Janusza Kusia i Alladyna) są dostępne tutaj.
zgłoszenia: do 24 XI 2021
wpłaty:
wyjazd: 7-13 II 2022
Pol-Metin Tour
18 Sok.1C Oba, 07-460 Alanya
tel. 0090 242 514 14 79 (Turcja), tel. 0048 22 292 42 19 (Polska)
złotówki: Fundacja Matematyków Wrocławskich
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002
PeKaO (dawniej Idea Bank)
euro: Pol-Metin-Tour
https://register.health.gov.tr/ (wypełnić w piątek 4 III po godz. 18)
Podróż MOŻNA też zgłosić w polskim systemie Odyseusz.
https://www.lot.com/pl/pl/odprawa; (wypełnić w niedzielę 6 II po godz. 13:15)
Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl
przewodnik miejscowy: Okan +90 507 120 73 21
hotel Armada: +90 212 455 44 55
Walutą w Turcji są liry tureckie (1 lira dzieli się na 100 kuruszy - kuruşlar). Kurs wymiany 1lira ≈ 30 gr.
07.02 (poniedziałek)
08.02 (wtorek)
śniadanie w hotelu (z widokiem), Pałac Dolmabahce - centrum administracyjne Imperium Osmańskiego, Wieża zegarowa i Muzeum Zegarów, Muzeum Morskie, dzielnica Ortakoy, meczet Imperialny Ortakoy, punkt widokowy na Most Męczenników 15 lipca (dawniej Most Bosforski) łączący europejską i azjatycką część Stambułu, fontanna Damata Ibrahima Paszy - wielkiego wezyra imperium osmańskiego, rezydencja osmańskiej księżniczki Esmy Sultan, posiłek na Ortakoy (degustacja kumpira), pałac Çırağan (symbol tureckiej „epoki tulipanów”) odbudowany po wielkim pożarze z 1910 (obecnie Hotel Kempinski Istanbul), stadion piłkarski klubu Beşiktaş.
09.02 (środa)
śniadanie w hotelu, Hipodrom (obeliski, wężowa kolumna, fontanna cesarza Wilhelma II), Błękitny Meczet, Hagia Sophia - mozaiki i płacząca kolumna, Pałac Topkapi - rezydencja sułtanów (z Haremem), punkt zerowy Konstantynopola, Cysterna Bazyliki - podziemny zbiornik wody z VI w. (na razie jest nieczynna, jeśli nie otworzą, zwiedzimy cysternę - Serefiye), Grand Bazar – spacer i zakupy, degustacja szaszłyków, Stambuł nocą
10.02 (czwartek)
śniadanie w hotelu, Muzeum Mozaiki, Uniwersytet Stambulski, Wieża Beyazita, Meczet Sulejmaniye z grobowcami Sulejmana Wspaniałego i Hurrem Sułtan, degustacja narodowej potrawy Turków - fasolki, meczet Rustema Paszy, wizyta w pijalni tradycyjnego napoju sahlep (lody o smaku orchidei, spienione mleko, cynamon), Bazar Egipski (z przyprawami), Nowy Meczet,
11.02 (piątek)
śniadanie w hotelu, Muzeum Panorama 1453, Meczet Eyup Sultan, Dom Matematyka, wjazd kolejką linową Teleferic na wzgórze Pierre Lotti z widokiem na Złoty Róg, Muzeum Miniatur "Miniaturk" (Panorama bitwy o Dardanelle, Istambul w krysztale), dzielnica żydowska Balat, rejs widokowy po Bosforze.
12.02 (sobota)
śniadanie w hotelu, przejazd przez most Bosforski do części azjatyckiej Stambułu, wjazd na najwyższe wzgórze Camlica z parkiem i największym meczetem w Turcji zbudowanym przez obecnego prezydenta Erdogana (2019), plac Taksim, pomnik Republiki, spacer zabytkowym pasażem handlowym Istiklal, przejazd zabytkowym tramwajem i kolejką funikular (II na świecie metro), kościół katolicki św. Antoniego, wjazd na najwyższe piętro Wieży Galata z widokiem na sułtańskie zabytki Stambułu, most Galata, Sirkeci – ostatnia stacja legendarnego Orient Expresu, Muzeum Orient Expresu (1827-1922), Noc Turecka (all inclusive) na Bosforze.
13.02 (niedziela)
śniadanie w hotelu, wykwaterowanie (zostawiamy bagaże), zwiedzanie, zakupy, obiad, akwedukt Konstantynopola
l.p. | imię | nazwisko | afiliacja | dojazdy | pokój | hasło |
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 41. 42. |
Teresa Krzysztof Małgorzata Agnieszka Agnieszka Magdalena Renata Irena Elżbieta Zdzisław Waldemar Małgorzata Alina Sabina Marek Janusz Teresa Genowefa Karol Helena Rozalia Elżbieta Andrzej Małgorzata Sylwia Ewa Gabriela Rozita Maria Genowefa Tadeusz Teofila Joanna Irena Cezary Beata Małgorzata Bożena Grażyna Ewa Renata Ewa |
Amrozińska Chyrc Chyrc Duda Duda Falkowska Godlewska Jarząbek Jonko Jonko Jóźwiak Kołaczkowska Krzykawiak Biela Kusztal Kuś Polak-Kuś Laszkiewicz Łąk Madej Szczepaniak Mielko Mikołajczyk Mikołajczyk Mrowiec-Paśko Nowak Pendyk Pogorzelska Skowronek Ludkiewicz Krubnik Krubnik Sochacka Sroczyńska Sroczyński Szczerba Śpiewak Tytoń Wasilewska Wesołowska Wester Terka |
SP 1 Siechnice SP 107 Wrocław SP 107 Wrocław IG UWr LO 10 Ww SP Radwanice SP 17 Wałbrzych SP 1 Siechnice SP 1 Siechnice SP 1 Siechnice Cieplice IM UWr SP 107 Wrocław SP 107 Wrocław SP 10 Wrocław SP 19 Wrocław SP 19 Wrocław SP 1 Siechnice GM Gierałtowiec SP Ciechów SP Ciechów GM 27 Wrocław oSdM IM UWr SP 50 Wrocław SP Śrem LO 10 Wrocław SP 17 Wałbrzych Świdnica Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyn-Koźle Kędzierzyn-Koźle LO 10 Wrocław SP 19 Wrocław SP 19 Wrocław SP Miękinia IG UWr IG UWr LO 1 Wrocław SP 42 Wrocław LO 2 Dzierżoniów LO Carollinum Nysa |
PKP wł wł PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP wł wł wł PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP wł/PKP wł/PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP PKP wł/PKP PKP wł/PKP PKP |
1 2 2 3 3 4 5 6 7 7 8 9 10 10 11 12 12 6 11 13 13 8 14 14 15 4 16 5 17 17 18 18 3 19 19 16 20 20 15 4 1 9 |
LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA T8BHKN LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA LZEERA T8BHKN T8BHKN T8BHKN L9QOLW L9QOLW L9QOLW LZEERA |
wolne miejsca | 0 |