Matematyczny Toruń

temat

Szlakiem Kopernika, Jeśmanowicza i Rejewskiego

terminarz

zgłoszenia: do 25 X 2019
wpłaty: do 31 X 2019 lub gotówką przy wyjeździe
wyjazd: 9-11 XI 2019

koszt

350 zł
w tym: przejazdy, noclegi, posiłki (2 śniadania i obiadokolacja w sobotę), przewodnicy lokalni, bilety wstępu (do wyzerowania kasy)

konto

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002
Idea Bank SA
dopisek "Mat-Toruń"

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

przewoźnik

Firma przewozowo-usługowa Dokabatravel
http://www.jurek-przewozy.pl
tel. 601408424 - kierowca Bartłomiej Cząstkiewicz
e-mail: biuro@dokabatravel.pl

przewodnik

Katarzyna Tomaszewska
e-mail: veduta@onet.pl
tel. 696 117 346

należy zabrać

  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • prowiant na drogę wg uznania
  • termos z ciepłą zawartością

zbiórka

9 XI 2019 (sobota), godz. 1:45, ul. Petrusewicza koło Aquaparku (od strony zjeżdżalni)

powrót

11 X 2019 (poniedziałek), godz. 22:00, ul. Petrusewicza

 

program

9 XI sobota

  • 2:00 wyjazd spod Aquaparku
  • 7:00 przyjazd do Torunia, toaleta poranna i śniadanie we własnym zakresie
  • 7:30 zwiedzanie panoramiczne imperium ojca Rydzyka: kościół św. Marii Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, fundacja Lux Veritatis, TV Trwam, Radio Maryja, kościół św. Józefa o. Redemprorystów
    Motoarena - najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, kampus UMK z panneau Kopernika
  • 10:00 Muzeum Okręgowe w Toruniu Dom Kopernika - zwiedzanie i film 4D "Kopernik w Toruniu"
  • 12:00 Centrum Popularyzacji Kosmosu: wystawa Geodium, seans w Planetarium
  • 14:00 przerwa na lunch (na Starówce)
  • 15:00 hanzeatyckie Stare Miasto (rynek, Ratusz z najstarszym pocztem królów polskich, Wieża Ratuszowa, pomnik Kopernika 1853, fontanna Flisaka, pomnik Filutka, kościół św. Ducha, szkoła staromiejska Kopernika, poczta główna - miejsce postoju Napoleona, dom Adama Freytaga, Dwór Artusa, piernikowa Aleja Gwiazd, kościół Mariacki z mauzoleum Anny Wazówny, Gimnazjum Akademickie, drukarnia Lambecka - I wydanie "Pana Tadeusza", spichrze, bramy miejskie, Krzywa Wieża, Trakt Królewski, Łuk Cezara, aleja Herbów, aleja Gmerków, osioł toruński, Helios, Browar Staromiejski - degustacja piwa piernikowego), katedra świętojańska z najstarszym na świecie pomnikiem Kopernika, sercem króla Jana Olbrachta, polichromią Sąd ostateczny, najstarszymi w Polsce organami i Piękną madonną, wieża z największym średniowiecznym dzwonem Europy Tuba Dei, najstarszy zegar wieżowy w Polsce Digitus Dei, pomnik De revolutionibus, Collegium Maius UMK, fontanna Cosmopolis, planetoida Toruń, zegar słoneczny w Dolinie Marzeń, zamek krzyżacki (XIII w), Gdanisko, bulwar Filadelfijski, brama Mostowa i taras widokowy na Wiśle.
  • 17:00 wykład na WMI UMK - Bogumiła Klemp-Dyczek "Między matematyką a sztuką" (s. 3)
  • 19:00 obiadokolacja na Barbarce
  • nocleg w Toruniu - Osada Leśna na Barbarce (ul. Przysiecka 3)

10 XI niedziela

  • 8:00 śniadanie na Barbarce
  • 9:00 spacer do miejsca mordu torunian podczas II wojny światowej
  • 10:00 warszaty w Muzeum Toruńskiego Piernika
  • 11:00 rzemieślnicze Nowe Miasto (XIII w), Niewidzialny Dom, dom Samuela Lindego, kościół św. Jakuba z Pasją Chrystusową, smok toruński, Rynek, Karczma pod Modrym Fartuchem ( najstarsza w Toruniu), kamieniczki, Plac Cycowy (dawniej zamtuz), kościół Garnizonowy św. Katarzyny, plac Dominikański i makieta Torunia, ul. Piernikarska - miejsce powstania pierwszej zmechanizowanej fabryki pierników.
  • 13:00 przerwa obiadowa (Młyn Smaków - Centrum Młodzieży)
  • 14:00 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  • 16:00  ciąg dalszy zwiedzania Starego Miasta
  • 18:00 obiadokolacja we własnym zakresie
  • 19:00 panorama Torunia z Kępy Bazarowej (cud Polski)
  • nocleg w Toruniu - Osada Leśna na Barbarce

11 XI poniedziałek

  • 8:00 śniadanie na Barbarce
  • 9:00 Obserwatorium Astronomiczne UMK w Piwnicach - prof. Andrzej Strobel
  • 11:00 wyjazd do Bydgoszczy
  • 12:00 Wyspa Młynów, Bydgoska Wenecja, nabrzeże Brdy, Stary Rynek, ławeczka Mariana Rejewskiego, Spichrze nad Brdą
  • 14:00 przerwa obiadowa
  • 15:00 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, obserwacja tranzytu Merkurego na tle tarczy słonecznej
  • 17:00 wyjazd do Wrocławia
  • 22:00 powrót do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

l.p. imię i nazwisko afiliacja pokój
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
Małgorzata Bury
Irena Ćwiertnia
Magdalena Falkowska
Irena Jarząbek
Julia Jarząbek

Elżbieta Jonko
Zdzisław Jonko
Urszula Kazmierczak
Justyna Kruszenicka
Małgorzata Kołaczkowska
Elżbieta Wróbel

Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś

Irena Mazurkiewicz
Radosław Mazurkiewicz
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk

Irena Nowicka
Gabriela Pendyk
Dorota Ploch
Magdalena Polesiuk
Jerzy Polesiuk -50
Urszula Polesiuk -50
Urszula Pruszyńska
Leszek Solarek
Maria Solarek

Beata Szczerba
Elżbieta Szwed
Tomasz Szwed
Anna Tarasiewicz
Ewa Terka
Danuta Tyrcz
Ewa Wesołowska-Wnęk
Bartłomiej Cząstkiewicz
SP 74 Wrocław
SP 1 Siechnice
SP Radwanice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
IM UWr
IM UWr
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 91 Wrocław
SP 91 Wrocław
oSdM
IM UWr
SP 1 Siechnice
LO 10 Wrocław
SP Racibórz
LO 2 Wałbrzych
LO 2 Wałbrzych
LO 2 Wałbrzych
GM 2 Wrocław
ZSP Energetyk Wch
ZSP Energetyk Wch
SP Miękinia
ZSOMS Racibórz
ZSOMS Racibórz
SP 42 Wrocław
I LO Carolinum Nysa
ZSP Energetyk Wch
SP 42 Wrocław
DoKaBa Travel
9
11
9
11
11
11
11
10
10
8
8
2
2
3
3
2
2
10
8
6
7
7
7
10
5
5
8
6
6
9
9
5
9
4
  wolne miejsca 12