Matematyczny Uzbekistan

terminarz

  • zgłoszenia do 30 I lub do wyczerpania miejsc za pomocą formularza
  • wpłaty: do 10 II - 1000 zł, do 30 IV - 2000 zł, do 30 VI - 2000 zł
  • wyjazd: 11-26 VIII 2018

koszt

5000 zł

Opłata obejmuje opłaty lotniskowe, przeloty samolotem linii uzbeckich w obie strony (w cenie jest bagaż podręczny do 10 kg i bagaż rejestrowany do 23 kg), transport autokarem i pociagiem, opiekę pilota i tłumacza, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (4000) i KL (30000), ubezpieczenie bagażu, opłaty miejscowe i drogowe, noclegi ze śniadaniami, obiadokolacje, bilety wstępu. Noclegi w hotelach klasy turystycznej (w tym jeden w jurtach).

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

operator

Czajka Travel
ul. Basztowa 3/3, 31-134 Kraków
tel/fax: 12 430 01 09, kom. 519 754 077
http://czajkatravel.pl

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

Anna Penkała
Instytut Historii i Archiwistyki UP w Krakowie

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie
  • strój kąpielowy do łaźni tureckich
  • walizkę o łącznych wymiarach do 158 cm i wadze do 23 kg
  • bagaż podręczny o wymiarach 55 cm x 40 cm x 23 cm i wadze do 10 kg
  • torbę na miejscową walutę

waluta

W Uzbekistanie walutą jest sum (1 sum = 100 tiyinów). Oficjalny kurs wymiany 1 zł ≈ 2300 sumów. Wymiana na miejscu po kursie czarnorynkowym: 1 dolar ≈ 6500 sumów, wymiana w banku: 1 dolar ≈ 3300 sumów. Na miejscu można wymienić dolary lub euro. Trzeba mieć dużą torbę na pieniądze (w obiegu są banknoty 1000-sumowe, rzadziej 5000-sumowe) i nie wymieniać więcej niż 100 $ na raz.

czas miejscowy

W Stambule czas jest przesunięty w przód o godzinę, a w Uzbekistanie - o 3 godziny.w stosunku do czasu letniego w Polsce.  

dodatkowe opłaty

  • wiza rosyjska
  • wiza uzbecka - 60$
  • wiza turkmeńska (na fakultatywną wycieczkę nocną do Derveze) - 150 zł
  • przejazd z Wrocławia do Kaliningradu i z powrotem
  • nocleg w Kaliningradzie

 

zarys programu

10 VIII piątek

  • 22:45 - zbiórka pod Aquaparkiem ul. Petrusewicza
  • 23:00 - wyjazd do Kaliningradu

11 VIII sobota

  • 4:00 - zabranie uczestników z Warszawy
  •  8:00 - przekroczenie granicy z Rosją
  • 10:00 - Mierzeja Kurońska - park narodowy, wydmy i Tańczący Las,
  • Jantarnyj - miasto bursztynu, bursztynowy zamek, zakład bursztyniarski, kopalnia odkrywkowa bursztynu, bursztynowa piramida
  • Swietłogorsk - wieża wodna, zegar słoneczny
  • zwiedzanie Kaliningradu: bramy Brandenburska, Frydlandzka i Królewska, mosty królewieckie, wyspa Kanta, katedra z mauzoleum Kanta i jego pomnik, zamek królewski, Rybna Wieś, Stary Kościół, filharmonia (dawny kościół św. Rodziny), punkt i most jubileuszowy (750-lecia), plac Zwycięstwa, sobór Chrystusa Zbawiciela, budynek Giełdy, budynek admiralicji floty bałtyckiej, pomnik cara Piotra I, Muzeum Bursztynu, Jezioro Górne i Dolne, twierdza Kronprinz, baszta Dona, bastion astronomiczny, Uniwersytet założony w 1544 przez Albrechta Hohenzollerna (tzw. Albertina) - obecnie Bałtycki Uniwersytet Federalny im. Immanuela Kanta, Oceanarium, Dom Rad, pomnik Kosmonautów, pomnik Marynarzy
  • nocleg w Kaliningradzie

12 VIII niedziela

  • 8:00 - śniadanie
  • zwiedzanie Kaliningradu c.d.
  • 13:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 15:00 - wylot z Kaliningradu do Taszkientu
  • 23:15 czasu miejscowego (20:15 naszego czasu) - przylot do Taszkientu
  • nocleg w Taszkiencie

13 VIII poniedziałek

  • Taszkient - mauzoleum Kaffal Sashi, zespół architektoniczny Khazrat Imam, kompleks Barak-Khan Madrassah, meczety Juma i Tillya Sheikh, plac Hast Imam, plac Niepodległości, Broadway, bazar Chorsu, metro
  • przejazd koleją na trasie Taszkient - Nukus (wyjazd o 18:00, przyjazd o 12:00, wagon sypialny)

14 VIII wtorek

  • Nukus - stolica autonomicznej Republiki Karakałpackiej, muzeum sowieckiej sztuki awangardowej
  • nocleg w Nukus

15 VIII środa

  • Moynoq - morski port na pustyni, pomnik pamięci Morza Aralskiego
  • nocleg w Nukus

16 VIII czwartek

  • pustynia Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • pustynne fortece Ayaz-Kala i Toprak-Kal
  • nocleg w Chiwie

17 VIII piątek

  • Chiwa - miasto założone przez Sema - syna Noego, pomnik Al-Chorezmiego - najwazniejszego arabskiego matematyka, medresa (szkoła koraniczna) chana Muhammada Amina i Kalta Minor, kompleks pałacowy władców chanatu Kuhna Ark, medresa Muhammada Rakhimkhana, minaret i medresa Islam-Khodja, meczet Djuma, Ota Darvaza (Brama Ojca), meczet Ak, łaźnie Anushakan, Palvan Darvaza (Brama Wojownika), medresa Alakuliana, medresa Qutlugha Murada Inaqa, Karawanseraj chana Tima Allaha Kuli, bazar, kompleks Tash Hauli, spektakl w Alisher Navoi Opera & Ballet Theatre zbudowanym przez japońskich więźniów w 1947.
  • nocleg w Chiwie

18 VIII sobota

  • Podróż pomiędzy pustyniami Kara-Khum (czarne piaski) i Kizyl-Kum (różowe piaski)
  • postój przy rzece Amudarya (Oxus)
  • Buchara - wieczorny spacer do najwyższej budowli miasta minaretu Kaljan – Wieży śmierci
  • nocleg w Bucharze

19 VIII niedziela

  • Buchara - pozostałości murów miejskich, mauzoleum Samonida, kompleks Kosh Madrasah, meczet Bolo Khauz, cytadela Ark, Poi Kalyan, Trading Dome, medresa Abdullazzikhana, meczet Magoki Attoron, Lyabi Hauz, Khanaka, mederesa Nodir Devan-Begi, synagoga, rezydencja ostatniego emira Bukhary Sitora-Mokhi Khosa, bazary, degustacja kuksaju (zielona herbata z mlekiem).
  • nocleg w Bucharze

20 VIII poniedziałek

  • letnia rezydencja ostatniego emira Buchary Sitora i Mokhi Khosa
  • przejazd nad jezioro Ajdar-kul
  • nocleg w jurcie nad jeziorem

21 VIII wtorek

  • przejazd do Samarkandy, wieczorny spacer po mieście, degustacja płowu (ryż z tłuszczem, z kawałkami warzyw i mięsem)
  • nocleg w Samarkandzie

22 VIII środa

  • Samarkanda - architektoniczny zespół Registan, mauzoleum Tamerlana ze złotym sufitem Gur-Emir, mauzoleum Rukhobod, meczet Bibi-Khonym, bazar Siab, Shakh-i-Zinda, Khazarat-Khizir, muzeum w starożytnej osadzie Afrosiab, obserwatorium oraz muzeum Ulugbek.
  • nocleg w Samarkandzie

23 VIII czwartek

  • ???
  • nocleg w Samarkandzie

24 VIII piątek

  • przejazd do Taszkientu
  • nocleg w Taszkiencie

25 VIII sobota

  • Taszkient - łaźnie tureckie

26 VIII niedziela

  • 9:00 - odprawa bagażowa i celna
  • 11:05 - wylot z Taszkientu do Kaliningradu (9:40 naszego czasu)
  • 13:40 - przylot do Kaliningradu
  • 15:00 - c.d. zwiedzania Kaliningradu, spotkanie z Adamem Smólskim
  • 19:00 - wyjazd do Wrocławia
  • 3:00 - wysadzenie uczestników w Warszawie
  • 8:00 - przyjazd do Wrocławia

 

zgłoszeni uczestnicy

bold = opłacona III rata

l.p. imię i nazwisko afiliacja pas prog
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
Małgorzata Chyrc
Krzysztof Chyrc
Justyna Kołodziej-Drzazga
Ryszard Drzazga
Renata Godlewska
Halina Grenik
Sławomir Grenik
Heronim Hasiak
Jadwiga Proniewicz-Hasiak
Irmina Herbut
Zofia Hetman
Irena Jarząbek 1000
Joanna Jaszuńska
Elżbieta Jonko 1000
Zdzisław Jonko 1000
Henryka Kaczkowska
Małgorzata Kołaczkowska
Marek Kusztal
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz 1000
Karol Łąk
Elżbieta Mielko
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Sylwia Mrowiec-Paśko 1000
Jakub Pochrybniak
Rozita Pogorzelska
Tadeusz Pogorzelski
Magdalena Polesiuk 1400
Barbara Roszkowska-Lech
Bogusława Rozmysłowicz
Roman Rozmysłowicz
Barbara Sieczka
Józef Sieczka
Maria Solarek
Leszek Solarek
Irena Sroczyńska
Cezary Sroczyński
Ewa Terka
Leszek Trzeciak 1000
Renata Wiśniowska-Trzeciak 1000
Grażyna Wasilewska
Renata Wester
Jolanta Żaba 1000
Anna Penkała
SP 107 Wrocław
SP 107 Wrocław
SP 3 Głogów
SP 3 Głogów
SP 17 Wałbrzych
WMiNI PW
WMiNI PW
SP 2 Zgorzelec
SP 2 Zgorzelec
WMiNI PW
SP 10 Wrocław
SP 1 Siechnice
WMIM UW
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 7 Lubin
IM UWr
SP 10 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 1 Siechnice
GM Lubiatów
GM 27 Wrocław
WPM
IM UWr
GM 27 Wrocław
WMIM UW
SP 17 Wałbrzych
WSZ Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
WMiNI PW
SP Lubawka
SP Lubawka
SP Dobrzeń Wielki
SP Dobrzeń Wielki
ZSP Wałbrzych
ZSP Wałbrzych
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
ZSO Carollinum
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
LO 1 Wrocław
LO 2 Wrocław
ZS nr 3 Wałbrzych
Czajka Travel
-
-
-
-
-
+
+
+
+
+
-
+
+
+
+
+
+
-
-
-
+
+
-
+
+
+
+
-
-
-
+
+
+
-
-
-
-
-
-
-
+
+
+
+
-
+
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
T
-
-
T
T
T
T
T
T
T
T
T
-
T
-
-
-
-
T
T
-
-
-
T
T
T
?
-
T
wolne miejsca 3    

 

ZałącznikWielkość
zaswiadczenie_praca.doc23.5 KB