Matematyczny Piemont i Lombardia

terminarz

  • zgłoszenia do 10 X lub do wyczerpania miejsc za pomocą formularza on-line
  • wpłaty: do 10 I - 1000 zł, do 20 III - 500 zł
  • wyjazd: 26 IV - 5 V 2019

koszt

???

Opłata obejmuje transport autokarem, noclegi w hotelach ze śniadaniami, opiekę pilota, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie NNW (3000 euro), KL (25000 euro), bagaż (200 euro)..

organizator

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław

konto bankowe

Fundacja Matematyków Wrocławskich
pl. Grunwaldzki 2/4, 50-384 Wrocław
Idea Bank SA
56 1950 0001 2006 0692 5295 0002

pilot

???
 

osoba do kontaktu

Małgorzata Mikołajczyk
tel. 71 336 10 85 lub 71 37 57 416
e-mail: mikolaj@math.uni.wroc.pl

należy zabrać

  • paszport lub dowód osobisty
  • legitymację nauczyciela/emeryta/ucznia
  • wygodne obuwie
  • zagłówek/jasiek, koc do autokaru

 

dodatkowe opłaty

  • bilety wstępu - ok. 100 euro

 

zarys programu

26 IV piątek

  • 16:45 – zbiórka pod Aquaparkiem ul. Petrusewicza
  • 17:00 – odjazd do Włoch
    przejazd nocny

27 IV sobota

  • 8:00 – śniadanie (we własnym zakresie)
  • 10:00 – wjazd do centrum Mediolanu – najbogatszego miasta w Italii
    XIX-wieczne Nowe Miasto, stadion San Siro – pionierska budowla z 1926 r. (jeden z największych na świecie), kościół św. Ambrożego – patrona miasta, jeden z najstarszych w Lombardii IV w, dzielnica Navigli z siecią kanałów, Wieczny Szpital Ca'Granda, dzisiejszy uniwersytet z dziedzińcem projektu Daniela Libeskinda, klasztor Kartuzów (Certosa di Pavia) - jeden z najokazalszych klasztorów w Europie, Planetario Ulrico Hoepli - największe w Europie, l'Oasi delle Farfalle - motylarnia, Quadrilatero d'Oro - Złoty Kwadrat - położone wzdłuż czterech ulic butiki słynnych włoskich projektantów mody (Chanel, LV, Chopard, Gucci i Tiffany, Gianfranco Ferre, Ermenegildo Zegny, Fendi, Moschino i Prady)
  • 20:00 – zakwaterowanie w hotelu w okolicach Mediolanu

28 IV niedziela

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – wyjazd do centrum Mediolanu
    dworzec Centralny, Zamek Sforzów (kilka muzeów, w tym historyczne z ostatnim nieukończonym dziełem Michała Anioła - pietą Rondanini), Park Sempione, Łuk Triumfalny, Palazzo Reale - rezydencja królewska, Miasto Średniowieczne, Palazzo della Ragione, plac katedralny, marmurowa katedra Narodzin NMP XIV-XIX w. – jedna z największych budowli sakralnych Europy (lista UNESCO) – możliwość wejścia na dach (po schodach  ok. 5 euro, windą ok. 10 euro), Galeria Wiktora Emanuela II, La Scala – najsłynniejszą włoska scena operowa, Muzeum Archeologiczne w klasztorze benedyktyńskim, Narodowe Muzeum Nauki i Techniki "Da Vinci" prezentujące wynalazki naukowo-techniczne XVI-XX w, Pinakoteka di Brera – galeria sztuki z wybitną kolekcją malarską (dzieła Rafaella i Caravaggia), kościół Santa Maria delle Grazie (Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci)
  • 20:00 – powrót do hotelu

29 IV poniedziałek

  • Monza – Stare Miasto, katedra św. Jana ze skarbcem, Arengario – średniowieczny budynek ratusza, sądu i hali targowej, tor wyścigowy Formuły I
  • przejazd nad jezioro Como – najbardziej malownicze we Włoszech z bujną śródziemnomorską roślinnością, spacer z Como do Bellagio, rejs statkiem
  • powrót do hotelu

30 IV wtorek                    

  • 7:30 –  śniadanie w hotelu
  • 8:30 - wyjazd do Rivoli - wizyta w Liceo Scientifico
  • 15:00 - zwiedzanie Turynu - siedziby Fiata, Lavazzy, Juventusu, stolicy kina i czekolady
  • wieczór w Turynie - degustacja focacci, lodów, czekolady (historyczny napój turyński o nazwie Bicerin)
  • 20:00 – zakwaterowanie w  Ospiteria dell'Arsenale della Pace w Turynie

1 V środa      

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – zwiedzanie Turynu – Stare Miasto: katedra św. Jana Chrzciciela –  marmurowa budowla renesansowa z relikwiami całunu, Pałac Królewski książąt i królów Sabaudii (lista UNESCO), Plac Zamkowy z Porta Palatina –  jedyną zachowaną bramą wjazdową do miasta z czasów rzymskich oraz kościołem San Lorenzo - zaprojektowanym i wykonanym przez Guariniego (kapłana, matematyka,astronoma i architekta), w którym najważniejsza jest gra świateł dostrzegalna jedynie w równonoc wiosenną i jesienną, ale na codzień widoczna dzięki wolontariuszom i ich latarkom, budynek Mole Antonelliana – symbol miasta  Muzeum Kina, Muzeum Egipsie, Narodowe Muzeum Automobilizmu, wizyta na Uniwersytecie Turyńskim
  • nocleg w Turynie

2 V czwartek

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – wyjazd do Bergamo
    XIX-wieczne Dolne Miasto, górne Stare Miasto (Citta Alta) – mury obronne, katedra św. Aleksandra  z kaplicą św. Wincenta i Jana XXIII, kościół Santa Maria Maggiore XII-XIV w. z renesansową kaplicą Colleoni, Piazza Vecchia – główny plac miejski, Pałac della Ragione z XII w – zaliczany do najstarszych budynków komunalnych we Włoszech, średniowieczne wieże rodowe
  • wyjazd nad jezioro Garda
    Sirmione – miasteczko z czasów rzymskich położone na długim półwyspie wcinającym się w jezioro, Stare Miasto, zamek rodziny della Scala
  • nocleg w okolicach Werony

3 V piątek

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – wyjazd do centrum Werony – miasta Romea i Julii leżącego na styku 4 dróg rzymskich
    zabytki rzymskie: amfiteatr, jedyny zachowany most Ponte Pietra, Łuk Gawiuszów, zabytki średniowieczne: romański kościół św. Apostołów, bazylika św. Wawrzyńca,  katedra NMP, zabytki epoki Della Scala: zamek Castellvecchio z mostem obronnym, centrum historyczne (plac delle Erbe, wieża zegarowa Gardello, plac dei Signori, kościół NMP Della Scala, pałace miejskie epoki weneckiej), zabytki epoki Habsburgów: plac Bra
  • powrót do hotelu

4 V sobota

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – wyjazd do dolnotyrolskiego Bolzano w dolinie alpejskiej – średniowiecznego miasta o wielkim znaczeniu strategicznym
    7 zamków obronnych położonych wokół miasta, gotycka katedra Wniebowzięcia NMP, kościół i klasztor franciszkanów, stary i nowy ratusz, Stare Miasto, twierdza Runkelstein
  • przeprawa przez Alpy, Insbruck, Garmisch-Partenkirchen
  • zwiedzanie zamku Neueschwanstein
  • nocleg pod Monachium

5 V niedziela

  • 7:30 – śniadanie w hotelu
  • 8:30 – wyjazd i zwiedzanie elektrowni atomowej pod Monachuium
  • 16:00 – wyjazd do Polski
  • ok. 24:00 – przyjazd do Wrocławia

zgłoszeni uczestnicy

l.p. imię i nazwisko afiliacja
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
26.
27.
28.
29.
Małgorzata Bury
Barbara Chmiel
Włodzimierz Chmiel
Jolanta Dróżdż
Małgorzata Gadawska
Irena Jarząbek
Elżbieta Jonko
Zdzisław Jonko
Paweł Kubik
Janusz Kuś
Teresa Polak-Kuś
Genowefa Laszkiewicz
Elżbieta Mielko
Andrzej Mikołajczyk
Małgorzata Mikołajczyk
Gabriela Pendyk
Magdalena Polesiuk
Urszula Pruszyńska
Beata Reus
os. tow.
Leszek Solarek
Maria Solarek
Leszek Trzeciak
Renata Wiśniowska-Trzeciak
Ewa Wesołowska-Wnęk
Małgorzata Wnętrzak
Andrzej Wypiór
Bogumiła Wypiór-Kołacz
SP 47 Wrocław
SP 12 Wrocław
SP 12 Wrocław
ZSP Energetyk Wałbrzych
Trzebnica
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
SP 1 Siechnice
LO Amigo Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 19 Wrocław
SP 1 Siechnice
SP 50 Wrocław
oSdM
IM UWr
LO 10 Wrocław
ZSP Energetyk Wałbrzych
IM UWr
SP 46 Wrocław
SP 46 Wrocław
ZSP Energetyk Wałbrzych
ZSP Energetyk Wałbrzych
ZSTiE Wrocław
ZSTiE Wrocław
SP 42 Wrocław
WBt UWr
Wrocław
Ząbkowice Śląskie
wolne miejsca 11